• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjysma e grave që janë në një lidhje, kanë ‘një burrë rezervë’

Studim/ Thuajse gjysma e grave që janë në një lidhje, kanë ‘një burrë rezervë’

Ftg6F0bC44.jpg
Sipas një studimi të kryer në Angli nga një shoqëri sondazhi, 50% e grave që janë në një lidhje, mbajnë gati një ‘burrë rezervë’ në rast se lidhja nuk shkon ashtu siç duhet. E madje, thuhet se gratë e martuara kanë më shumë mundësi për të patur një “Plan B”!


Ky studim, i cili përfshinte një mijë gra, nxjerr në pah se për pjesën më të madhe të grave, ky ‘pronotim’ është një mik i vjetër, i cili ka treguar gjithnjë interes.

Pjesa tjetër tregonin se këtë burrë ‘rezervë’ e kishin nga marrëdhëniet e shkuara ose nga burrat e njohur rishtas gajtë kontaktit të përditshëm, si në punë ose në shkollë.

Ndërkohë, 10% e grave rrëfejnë se Plani B ishte betuar për dashuri të përjetshme dhe 20% konfirmojnë se janë të sigurta se po t’u telefononin ‘rezervave’ do linin gjithçka për të vajtur tek ato, por më e çuditshmja është se një në katër gra pranon që ‘rezerva’ e saj e ka takuar të shoqin të paktën një herë dhe një në pesë gra pranon se ‘burri rezervë’ është pikërisht miku i partnerit aktual.


pamfleti.net
 
Last edited by a moderator:

Comments

Top