• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjysma e grave që janë në një lidhje, kanë ‘një burrë rezervë’

Studim/ Thuajse gjysma e grave që janë në një lidhje, kanë ‘një burrë rezervë’

Ftg6F0bC44.jpg
Sipas një studimi të kryer në Angli nga një shoqëri sondazhi, 50% e grave që janë në një lidhje, mbajnë gati një ‘burrë rezervë’ në rast se lidhja nuk shkon ashtu siç duhet. E madje, thuhet se gratë e martuara kanë më shumë mundësi për të patur një “Plan B”!


Ky studim, i cili përfshinte një mijë gra, nxjerr në pah se për pjesën më të madhe të grave, ky ‘pronotim’ është një mik i vjetër, i cili ka treguar gjithnjë interes.

Pjesa tjetër tregonin se këtë burrë ‘rezervë’ e kishin nga marrëdhëniet e shkuara ose nga burrat e njohur rishtas gajtë kontaktit të përditshëm, si në punë ose në shkollë.

Ndërkohë, 10% e grave rrëfejnë se Plani B ishte betuar për dashuri të përjetshme dhe 20% konfirmojnë se janë të sigurta se po t’u telefononin ‘rezervave’ do linin gjithçka për të vajtur tek ato, por më e çuditshmja është se një në katër gra pranon që ‘rezerva’ e saj e ka takuar të shoqin të paktën një herë dhe një në pesë gra pranon se ‘burri rezervë’ është pikërisht miku i partnerit aktual.


pamfleti.net
 
Last edited by a moderator:

Comments

Jane dy. E te dyja te martuara jane
I kam pyt. E te dyja per marshin dhe per aparencen me majne :) o plak jam si mercedes nga jashte :)
une them te ruash dhe ca energji per partneren qe do kesh,se ashtu te konsumuar st merr njeri 😝😂...madje ,madje ndoshta ndaj nuk gjen dot nuse ti se mban syt per rezervë 😛
 
Eshte bere dhe fatura e kengetareve
Meda-----10 euro
Shkurte fejza -------- 8 euro
Pa merak
Ani qika ani keshni e mos kaniiii o sa lezetttt per baben e vet
jo m do kendoj kengen e Sinanit tani se e kam pik te dobet ate 8 me 2 😝😂😂

Ja keshtu 😝😂🍻
Po qtu desh gruaja mor qyqar
harrove sa mire ishe beqar,
qpo ndodh mor djale tani me ty
o ta bon gruaja 8 me 2
 
Kshu me fjal po... sa tdush. Miq shtrati asgje me teper ama
Pasi ndahesh ske me deshir te fillosh cdo gje nga e para dhe femijet, se zakonisht jan akoma te vegjel, kan perparesi.
Shoh plot qe tentojne me nje partner te ri por rezultatet jan skandal.
Mbase jam un qe gabohem por per momentin e mendoj kshu...
100 her me mir vetem
 
Kur te vij dita te mbaje nje plan rezerv dikuj,(partnerit,burrit,apo ku di une keto lloj lidhjesh)nga frika qe mos ngelem vetem,apo me braktise ai qe kam per krahi,me mire le mos te quhem Femer me. :))
 
Top