• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjoksin si ta kemi te bukur

Erblinaa

Anëtar i ri
Vendndodhja
n'FV
Gjoksin e dua te ngjeshur

I larte i ngjeshur i plot. Kush nuk do te deshironte te kishte te tille Nese dimensionet dhe qendresa e gjoksit varet nga karakteristika te trasheguara dhe nga elasticiteti i lekures ekzistojne "strategji" qe ndihmojne ne arritjen e nje forme super!

Forco muskujt e barkut
Bashkoji duart mbi koke me berrylat e perthyer dhe pellembet shtriji kundra njera tjetres. Ruaje tensionin per rreth 20 sekonda dhe perserite ushtrimin te pakten 5 here. Sherben per te stimuluar muskujt e kraharorit dhe tonifikuar gjoksin.Uluni ne toke mke kembe me duar dhe mbeshtetini duart ne koke me pellembe te drejtuara nga njera tjetra. Nga ky pozicion perkule bustin mbi krah duke perthyer berrylat. Perserite ushtrimin 10 here.Qendrimi ne kembe pak te hapura dhe shpinen drejt, perthyjini duart me berylat ngjitur anash trupit. Shtrengojini berylat fort fort dhe terhiqini drejt kraharorit.Perserit dy seri me nga 30 ushtrime.


Lekura? Eshte "recipeti" natyral

Gjoksi nuk ka struktur muskulore, eshte i lidhur me muskulaturen e kraharorit me disa fije te hola te akoruara ne klavikul.Plakja e gjoksit karakterizohet nga . clodhja e lekures e cila provokon rreshqitjen e te gjithe mases gjendrore bashke me formacionin e nje pike pak a shume te rritur te dimensioneve dhe volumit te gjoksit.

Masazhet
Bejini masazh cdo nate me nje produkt specifik, per te ruajtur elasticitetin e e lekures dhe per te parandaluar renie cdo nate beni nje masazh te kujdesshem:apliko nje mase kremi mbi dy gjokset dhe
shperndaje me pellemben e dores duke evituar aureolen.Filloni nga qendra e gjoksit pergjat ullukut dhe ngjitu deri deri ne bazen e qafes. Me pas me doren e djathte, ushtroni nje presion te lehte dhe zbrites
duke filluar nga ana e jashtme e deri ne bazen e qafes ne te majte
./rtk/
 
Vendndodhja
^.^
...dhe gjoksi ngelet i bukur

dhe gjoksi ngelet i bukur


Je ne diete dhe ne lufte te perhershme me peshoren?

Kujdes! Rrezikon te demtosh metabolizmin, por edhe bukurine e gjoksit, duke kercenuar elasticitetin dhe tonifikimin. Perpiqu te dobesohesh gradualisht per ti dhene kohe lekures qe te mesohet me dimensionet e reja, me diete te balancuar, te pasur me ushqime, te cilat duke konsumuar me rregull, stimulojne ne menyre natyrale rigjenerimin e shtresave te lekures. Ndiq keshillat e duhura.

1- Shmang dietat drastike

Rri sa me larg dietave drastike ose te c'ekuilibruara, qe provokojne nje "boshatisje" te shpejt te shtresave te lekures, nje renie prej 1 kg ne jane eshte ritmi i duhur per te shmangur demet dhe per ti dhene kohe lekures qe te modelohet sipas formave te reja.

2- Me mire peshk sesa mish

Per tu dobesuar pa prishur tonifikimin e lekures, ne menyne e perditshme leri me shume hapsira peshkut sesa mishit. Fale acidive yndyrore Omega 3, thelbesore per te permiresuar eficencen e membranave qelizore qe permban peshku, pengohet humbjen e elasticitetit.

3- Sa me shume fruta dhe perime

Konsumo me shumeci fruta dhe perime, sidomos ato me lekure portokalli ose jeshile. Jane te pasura me substanca qe rigjallerojne qelizat. Betakaroteni qe pembajne transformohet ne organizem ne vitaminen A.

4- Konsumoni drithra integrale

Ha cdo dite drithera integrale dhe shto neper pjatanca apo sallata fara susami, qe jane te pasura me vitamine E, me veprim antimoshe dhe qe stimulojne elasticitetin.

5- Ushqehu me substanca natyrale

Nese do te pasurosh ushqimin me substanca natyrale, mund te te vijne ne ndihme vajrat e peshkut dhe te ullirit.

6- Nese pi duhan...

...ose jeton ne nje qytet te ndotur, duhet te shtosh dozen e vitamines C. Duke konsumuar sa me shume kivi, mjedra, spinaq, agrume, luleshtrydhe, speca dhe rukola...ikub.al
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: ...dhe gjoksi ngelet i bukur

Flm per keshillat, tani qe po afron vera do i ve ne zbatim patjeter :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Gjoksin si ta kemi te bukur

Ca spo dalin sot,aq me shume qe silikoni po behet me i domosdorshem se sa buka..Sma merr mendja se ka njerez qe i japin akoma rendesi keshillave te tilla,por i bijne shume shkurt nje operacion plastike ja u zgjidh...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Vendndodhja
SHQIPERIA ETNIKE
Gjinj të fortë për vetëm 10 minuta në ditë

Shiko fotografinë 13238


Nuk jeni të kënaqura me gjinjtë tuaj. Dëshironi që të jenë të fortë, më të kapur dhe pakëz më të mëdhenj. Nëse është kështu, atëherë duhet t’u kushtoni vetëm dhjetë minuta në ditë, ndërsa me kalimin e kohës do të jeni gjithnjë e më pranë arritjes së qëllimit.
Larja me ujë të ftohtë
Shumica e femrave lahen me ujë të nxehtë, duke mos e ditur se uji i ftohtë mund t’i japë dukje më të bukur lëkurës. Nëse gjinjtë i lani me radhë, herë me ujë të nxehtë e herë me ujë të ftohtë, lëkura për shkak të qarkullimit më të madh, me kalimin e kohës do të bëhet dukshëm më e fortë, ndërsa gjinjtë do të qëndrojnë të ngritur.

Ushtroni rregullisht
Shtypeni shuplakën në shuplakë duke i mbajtur duart në nivel me gjinjtë. Këtë ushtrim bëjeni 50 herë në ditë, kështu që muskujt nën gjinj do të tendosen. Të shkëlqyera janë edhe të gjitha ushtrimet tjera për shpinë, sepse pengojnë qëndrimin shtrembër dhe tërheqjen e kafazit të kraharorit (për çka gjinjtë duken më të lëshuara sesa janë në të vërtetë).

Bëni maskë
Përzieni një lugë miell të misrit me pakëz ujë, ndërsa më pas vendoseni këtë përzierje në gjinj dhe masazhojini me lëvizje rrethore. Derisa i masazhoni gjinjtë, shmangni pjesët rreth thimthave. Në fund gjinjtë lajini me ujë.

/Telegrafi/
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Titulli: Gjoksin si ta kemi te bukur

:) gjoksin o e ke te bukru ,os S"e ke.
Sa do ushtrime te besh kam iden qe shume pak ndihmojne.
Per mendimin tim mos u vini recipeta gjoksit , lereni lirshem te qarkulloje gjaku i kuq lirshem :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Gjoksin si ta kemi te bukur

Burrat të mbajn shënim! Te ndihmojne grate me masazhe. :p
 

Zana1

Braveheart
Sigurisht qe ushtrimet te ndihmojne ... I tonifikon dhe i mban ne forme . Nje gjoks qe ushtron ushtrime me nje qe Nuk ushtron ... nese i ve perballe diferenca eshte e qarte .

Masazh ?! Erm pervec eksitimit ...Nuk shikoj asgje tjeter me k’te Metode . Loool
 

Delirium

Lugdunum
Vendndodhja
Luganville
Sigurisht qe ushtrimet te ndihmojne ... I tonifikon dhe i mban ne forme . Nje gjoks qe ushtron ushtrime me nje qe Nuk ushtron ... nese i ve perballe diferenca eshte e qarte .

Masazh ?! Erm pervec eksitimit ...Nuk shikoj asgje tjeter me k’te Metode . Loool
Postoje nje foto o zana :p
 

Hope

◕‿◕
:) gjoksin o e ke te bukru ,os S"e ke.
Sa do ushtrime te besh kam iden qe shume pak ndihmojne.
Per mendimin tim mos u vini recipeta gjoksit , lereni lirshem te qarkulloje gjaku i kuq lirshem :p
Ti doje te thoje gjoksin o ke o ske fare lol se keshtu vihet problema!
Une besoj qe me i bukri eshte ai me silikon, ka formen qe ti zgjedh, nuk leshohet, nuk tundet e ri gatitur dite e nate, lol lol lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Ti doje te thoje gjoksin o ke o ske fare lol se keshtu vihet problema!
Une besoj qe me i bukri eshte ai me silikon, ka formen qe ti zgjedh, nuk leshohet, nuk tundet e ri gatitur dite e nate, lol lol lol
hahahahahahaha,me kujtove kur shkoj veres plazh vijne ca Franceze,me gjoks silikoni e bejne plazh topless,qe ne fakt mes femijve e plazheve publike jo shume normale.
E i kane statike si piramidat e egjiptit.
 

Hope

◕‿◕
hahahahahahaha,me kujtove kur shkoj veres plazh vijne ca Franceze,me gjoks silikoni e bejne plazh topless,qe ne fakt mes femijve e plazheve publike jo shume normale.
E i kane statike si piramidat e egjiptit.
e dija une qe kemi gustot e njejta lol
Ec ndajme e ndonje gje tj, mos mba vetem per ty lol
 
Top