• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjëzëtari: Gjëza logjike

Edhe një tjetër:
Gjykata ka dënuar me vdekje një vrasës. Vrasësi tani ka tre zgjedhje. Opsioni i parë është një dhomë me varëse ku ai do të varet. Në dhomën e dytë, një ekzekutues është gati për ti prerë kokën. Dhoma e tretë është e mbushur me luanë të egërsuar që nuk kanë ngrënë për tre vjet. Në cilën dhomë ka më shumë gjasë të mbijetojë?

Mjaft për sot :)
Po erdhe do ta jap pergjigjen
 
@Desa Kali e ka kalorsin, gomari nuk njef ate qe i ka hypur... e kan len pa emer
 

Desa

Temet Nosce
Edhe një tjetër:
Gjykata ka dënuar me vdekje një vrasës. Vrasësi tani ka tre zgjedhje. Opsioni i parë është një dhomë me varëse ku ai do të varet. Në dhomën e dytë, një ekzekutues është gati për ti prerë kokën. Dhoma e tretë është e mbushur me luanë të egërsuar që nuk kanë ngrënë për tre vjet. Në cilën dhomë ka më shumë gjasë të mbijetojë?

Mjaft për sot :)


Po erdhe do ta jap pergjigjen

Po e jap përgjigjen pra: dhoma e tretë sepse luanët nuk mbijetojnë tre vite pa ngrënë :)
 

Desa

Temet Nosce
Njëqind vjet më parë, një alkimist me një shishe të vogël erdhi te mbreti.
Kjo shishe përmban një lëng kaq të rrezikshëm sa që menjëherë do të shkrijë gjithçka që prek, tha ai.
Si e kuptoi mbreti se ishte gënjeshtër?
 
Njëqind vjet më parë, një alkimist me një shishe të vogël erdhi te mbreti.
Kjo shishe përmban një lëng kaq të rrezikshëm sa që menjëherë do të shkrijë gjithçka që prek, tha ai.
Si e kuptoi mbreti se ishte gënjeshtër?
Do ishte shkri dhe shishja qe kishte lengun brenda
 

kitrra 123

plak gjufurrak
12 anetare familje hanin ne dite 12 kg buke.
Burrat hanin 2 kg ne dite;
Gratë hanin 0.5 kg ne dite dhe
Femijet hani 0.250 kg ne dite

Sa burra, gra dhe femije kishte kjo familje?
 

NGU

Wild child full of grace 💫
12 anetare familje hanin ne dite 12 kg buke.
Burrat hanin 2 kg ne dite;
Gratë hanin 0.5 kg ne dite dhe
Femijet hani 0.250 kg ne dite

Sa burra, gra dhe femije kishte kjo familje?
Cila ishte pergjigja? Sa nk i hyra analizes lol
 

ademgashi_dk

Anëtar i ri
12 anetare familje hanin ne dite 12 kg buke.
Burrat hanin 2 kg ne dite;
Gratë hanin 0.5 kg ne dite dhe
Femijet hani 0.250 kg ne dite

Sa burra, gra dhe femije kishte kjo familje?

Cila ishte pergjigja? Sa nk i hyra analizes lol

@NGU - Janë 5 burra, 1 grua dhe 6 fëmijë!
 
Private conversations
Help Users
    Top