• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjëzëtari: Gjëza logjike

Desa

Temet Nosce
Nese ky vit kthehet 180 grade dhe qendron ne veten e vet,pse jo cdo vit te ngelet ne nr e vet?

Pra të marim shembull vitin 2019. Nëse e rrotullon 180 gradë do duket kështu...
Udklip 2.png


Cili vit që kur të bëjë rrotullimin 180 të mbetet i njëjti si ka qenë? Si viti 1961...
 

titan

Requiem for a dream
Pyetje llogjike:
Si ti bejme derman @Vajza qe ka harbuar fare???
 
 • Haha
Reactions: Ivy

Poshnjari

Antar Aktiv
Një tjetër nga unë...
1961 është një vit i veçantë sepse viti mund të kthehet rreth 180 gradë dhe do të qëndrojë akoma në vitin 1961. Kur do të vijë një vit tjetër me këtë karakteristikë?
Por jane shumë. 8008, 8888, 8698, 6699, 6969 etj.
Madje këto që referova une funksionojne edhe nga telefoni.
 

Desa

Temet Nosce
Po e sjell edhe një jo aq të vështirë:

Një autobus përmban 30 pasagjerë. 19 prej pasagjerëve zbresin në ndalesën e parë, 6 zbresin në ndalesën tjetër, dhe 2 të tjerë zbresin në ndalesën e tretë. Sa njerëz kanë mbetur në autobus? :)

@Aver nëse e ke përgjigjen mos e the menjëherë ;)
 

Desa

Temet Nosce
Edhe një tjetër:
Gjykata ka dënuar me vdekje një vrasës. Vrasësi tani ka tre zgjedhje. Opsioni i parë është një dhomë me varëse ku ai do të varet. Në dhomën e dytë, një ekzekutues është gati për ti prerë kokën. Dhoma e tretë është e mbushur me luanë të egërsuar që nuk kanë ngrënë për tre vjet. Në cilën dhomë ka më shumë gjasë të mbijetojë?

Mjaft për sot :)
 
Ne qoftese shohim nje kalores qe ka hypur mbi kale, dhe nje tjeter hypur mbi gomar
ku i fundit si quhet?
 
Private conversations
Help Users
  Top