• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjëzëtari: Gjëza logjike

ademgashi_dk

Anëtar i ri
Gjëza e radhës:


cila kafshë kërcen më lart se kulla e ajfelit.jpg
 

ademgashi_dk

Anëtar i ri
E vetmja lëvizje e llogjikshme është të lëvizësh tavolinën dhe të rrotullosh gotat, besoj 😬
Jo, një gotë domosdoshmërisht duhet ta prekësh/lëvizësh!
 

ademgashi_dk

Anëtar i ri
Atëherë e kam një ide.
Mer gotën e mesme të mbushur dhe e mbush gotën e mesme të zbrazur. Pastaj e kthen te vendi i vet.
E gjeta kësaj rradhe?
BIIIINNNGGGOOOO!
Kjo ishte pergjigja!
Pac nje dite te mrekullueshme!
 

Ivy

.......
Nje tjeter po them une.
A ka ndonje fjale ne gjuhen shqipe,qe shkruhet ndryshe dhe lexohet ndryshe?
 

Aver

VIP
Ate me kullen e paske zgjidhur ti. Apo e ke fjalen per ndonje tjeter?
 

Desa

Temet Nosce
Vazhdoj me një tjetër pra...
Ishte një kopësht me një pemë me katër mollë. Prifti dhe vajza e tij, shërbëtori dhe gruaja e tij erdhën dhe morën secili nga një. Në pemë kishte mbetur një mollë. Si mund të jetë kështu?
 

Aver

VIP
Ky prifti këtu ka. Ose haj ti themi hoxha/rabini me vajzën...

Atehere jane tre persona. Hoxha, sherbetori dhe vajza e hoxhes qe eshte njekohesisht gruaja e sherbetorit.

Autografin ku e do?
 

Desa

Temet Nosce
Një tjetër nga unë...
1961 është një vit i veçantë sepse viti mund të kthehet rreth 180 gradë dhe do të qëndrojë akoma në vitin 1961. Kur do të vijë një vit tjetër me këtë karakteristikë?
 

Ivy

.......
Një tjetër nga unë...
1961 është një vit i veçantë sepse viti mund të kthehet rreth 180 gradë dhe do të qëndrojë akoma në vitin 1961. Kur do të vijë një vit tjetër me këtë karakteristikë?
Nese ky vit kthehet 180 grade dhe qendron ne veten e vet,pse jo cdo vit te ngelet ne nr e vet?
 
Redaktimi i fundit:

Didi

C'est la vie.
Vazhdoj me një tjetër pra...
Ishte një kopësht me një pemë me katër mollë. Prifti dhe vajza e tij, shërbëtori dhe gruaja e tij erdhën dhe morën secili nga një. Në pemë kishte mbetur një mollë. Si mund të jetë kështu?

Sepse vajza e priftit eshte edhe gruaja e sherbetorit.
Keshtuqe jane 3 veta dhe jo 4.

E gjeta gje apo jo?
 
Private conversations
Help Users
    Top