• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjetja sensacionale e arkeologëve britanikë

Tuana

Nada é por acaso!


Londër, 14 shtator - Arkeologët britanikë zbuluan eshtrat e Mbretit të Anglisë Richard III, njoftojnë mediet. Varri i tij ndodhet në qytetin Leicester nën rrënojat e një kishe françeskane. Për pesë shekuj me radhë biografia e Richard III i ka interesuar shumë historianëve dhe shkrimtarëve.

Mbreti udhëhoqi vetëm dy vjet dhe vdiq në fund të shekullit XV në betejën e Bosworth, e cila i dha fund Luftës midis Trëndafilit të Bardhë dhe atij të Kuq. Atëhere kundër Richard III doli Heinrich nga dinastia Tudor. Sipas legjendës, pasi fitoi fronin, Heinrich urdhëroi të mbytet trupi i paraardhësit të tij, por murgjit e Urdhërit Françeskan i ruajtën eshtrat e tij. Në të ardhmen e afërt shkencëtarët do të kryejnë ekzaminimin gjenetik./koha/
 
Top