• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjesti human i Alket Rizait mallëngjen Greqinë, mediat greke shpërthejnë në komente


Greqia është mallëngjyer nga peripecia e vajzës 8 vjeçe me emrin Evangjelia nga Kreta, e cila po lufton me kancerin. Me mijëra njerëz dhanë aq sa mundeshin duke iu përgjigjur thirrjes së familjes së saj për ndihmë ekonomike me qëllim dërgimin e Evangjelisë në një qendër speciale kurimi në Londër. Midis atyre që u sensibilizuan është edhe i dënuari me burgim përjetë, shqiptari Alket Rizai, i cili mblodhi para nga të gjithë të burgosurit e tjerë, raportojnë sot mediat greke.

Lajmin e bëri të ditur gjyshi i vajzës 8-vjeçare në një intervistë për një televizion lokal.Sakaq, në portalet greke kanë vërshuar komente të shumta në mbështetje të “djallit shqiptar”.

“Uau! Jemi të ngazëllyer. Një tip i dënuar për një seri vrasjesh mafioze, arratisje nga burgu, zhvatje, trafik droge…na qenka bërë një donator i dashur”., – shkruan një komentues.

Dikush tjetër u përgjigjet: Po ti çfarë bërë për të ndihmuar? […] Për mua nuk quhet Alket Rizai, quhet thjesht një njëri, human”.

“Nga sot, Alket Rizai do të quhet z.Alket Rizai”, ndërsa një tjetër komenton me ironi: “Sa djalë i mirë dhe i urtë! Ti harrojmë dënimin e përjetshëm, trafiqet e drogës, vrasjet…një godfather brenda dhe jashtë burgut. I mblodhi disa euro dhe tani le t’a lemë të lirë…”.

“Pavarësisht nga e kaluara e djallit shqiptar, shpejtimi i tij për të ndihmuar duhet vlerësuar”., – shkruan një tjetër komentues në lajmin e postuar tek portali grek Newsbeast.gr.
 
Top