• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjeniu i matematikës

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Gjeniu i matematikës


ثshtë vetëm 15 vjeç dhe mund të quhet gjeniu shqiptar i matematikës. Edhe pse familja nuk ka patur mundësi ta çojë në shkollë apo kurse private, Rei Dunja vjen vetëm me çmime nga olimpiadat ndërkombëtare të matematikës.

Madje në Slloveni, ai u ftua që të ndjekë universitetin pa përfunduar ende gjimnazin.

Historinë e sjell gazetarja Bruna Kërçyku.

/ Top Channel
 

Odeon

Relax
Eshte ende heret per Rei-n te percaktohet si gjeni. Shume fjale e madhe per t'u thene. Ne Brazil ishte hapi i tij i pare i vogel me bashkemoshataret e tij, dhe ka marre medaljen e argjende pra ne rradhe i takon i treti.
Rei-t i duhet shume pune dhe durim pasi kohen e ka perpara dhe te bollshme...

Nga ajo çka une mund te them duke u bazuar ne pervojen personale te jetes, them qe te arrish ne majat me te larta te duhet ta dashurosh profesionin tend ose deshirat kurre mos i braktisesh.
Pra çeshtje pasioni..... Apo jo Pasion :)
 
Top