• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gjendet thesar në fund të detit, zbulohen 240 ton argjend

E3

Anëtar i Nderuar
Plot 240 ton argjend, është sasia e një thesari të zbuluar në fund të detit, në Irlandë.

Fjala është për një ngarkesë të madhe të realizuar nga një anije mallrash britanike, e mbytur në afërsi të Irlandës gjatë vitit 1941.

Vlera e saktë e kësaj sasie thesari, të humbur gati 70 vjet më parë, është rreth 170.000.000 €.

Deri tani në fakt, janë nxjerrë vetëm 48 ton argjend, që është dërguar në një vend të fshehtë në Mbretërinë e Bashkuar.

Ndërkaq, po punohet për të nxjerrë sasinë tjetër të argjendit nga fundi i detit.infoshqip
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Gjendet thesar në fund të detit, zbulohen 240 ton argjend

Po te kerkojne do gjejne shume e me shume...Shume anije jane mbytur...
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Titulli: Gjendet thesar në fund të detit, zbulohen 240 ton argjend

Jan nxerrur vetem 48 ton , kurse shkruan qe jan gjetur 240 ton , do te doja ta dija se ku po e din qe jan 240 ton kur jan nxerrur vetem 48 ton !
sidoqoft keto mua me kan humbur , do te shkoj ta kerkoj :p
 
Top