• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Aki

misfit
Nuk e di nese ka patur ndonje teme te tille, por inspiruar nga nje artikull mbi stupidest things on the internet thash ta sjell ketu, nese doni e gjej dhe u sjell disa pjese nga ai :). Nder ata qe mbaj mend kishte si per shembull: nese nje shtatezani me nje femije zgjat 9 muaj, nese mbetesh shtatezane me tre femije a zgjat 27 muaj? Ah dhe me e famshmja: nese bota eshte me e vjeter perse jemi vetem viti 2015 :hihi:

Nga ata qe kam lexuar une, hmm me ka ndodhur njehere ne nje chat te flas me dike qe pretendonte se nje shtet nuk ka jug nese nuk ka det dhe sipas tij jugu i Jugosllavise ishte Kroacia :D
Pastaj nje shkrim tjeter, nje vajze qe plot zell tregonte per dashurine e saj ne largesi, se si dashuria nuk zbehet me largesine dhe ne fund kishte shkruar dicka si: nuk ka rendesi sa larg jemi me kilometra po sa afer jemi me kilometra....mbase ishte simbolike por une akoma nuk e kam kuptuar se cfare deshi te thote autori me kete :D

Ok se fundmi te tregoj nje gafin tim :p
-Nje here nje shok dhe nje shoqe rastesisht permenden Hugo Chavez dhe une si qe jam out fare nga politika i pyes, kush eshte ai? Ata me plot seriozitet me thone, nje aktor telenovelash dhe une normal vazhdoj e pyes, vertete? Ne cilat telenovela ka luajtur? hahahah

Ok tani rradha juaj, qofte nje bisede qe keni degjuar, ndonje shkrim nga ndonje faqe interneti, facebook(ku behen me se shumti :p), ose nga dikush ketu ne forum (vetem mos harroni se mund te plase sherri :p), oseee mund te pranoni ndonje gaf qe e keni bere vete :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Po keto gafat kur behesh lemsh me fjalet? Psh para ca ditesh, n'vend qe ti thoja burrit fute pak gjellen ne frigorifer i them, fute pak gjellen ne lavatrice. lol

Une kam shume por hajde t'kujtohen tani thuaj. Por nga fv-ja kryesisht me kujtohen bemat e Nicktjeter & Flowmaster! :D
Rikthehemi dite tjeter!
 

Jetmira

..........
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Tashti ka gafa e gafa
Kur ishim nshkoll te mesme e nje presor, i tha njerit merr shkopin e mtrego europen. Ky e mori e coi shkopin tek Azia e mduket per nje shtet a per Rusin a per Turqin tha kjo esht Shqiperia nxenesit m lot e presori tha jo 4 po e -2 e ke pak
 

Aki

misfit
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Hahahhaha te bukura keto, quhen gjitha quhen, sillni sado qe u kujtohen :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Po bisedonin ketu ne zyre nje koleg me disa punetore qe kishin ardhur tek ne dhe po u tregonte per nje person aktiv nekomunen e tij. Dhe po thoshte, ai I ka elektrizuar te gjitha fshatrat....ne vend se elektrifikuar!

Ne TV po jipnin lajmet dhe folesja thote: Nje rast I rende ndodhi sot ne QKUCK....ne vend se ne QKU
 

Aki

misfit
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Tema:pyetje pergjigje
-je ortodokse?
-jo jam krishtere.
Hahahah shume e lezetshme kjo :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Po keto gafat kur behesh lemsh me fjalet? Psh para ca ditesh, n'vend qe ti thoja burrit fute pak gjellen ne frigorifer i them, fute pak gjellen ne lavatrice. lol

Une kam shume por hajde t'kujtohen tani thuaj. Por nga fv-ja kryesisht me kujtohen bemat e Nicktjeter & Flowmaster! :D
Rikthehemi dite tjeter!
E mban mend ate episodin ku i thashe pse ke vesh ato xhinse :p lol

Nje here ne vend te thoja nje rruge Casolo italisht e shqiptova ndryshe me zz , ua sa keq u ndjeva :tulp:

Nje here tj nje klienti ne vend ti jepja 0.30 euro i dhashe 30 euro.
E marr ne telf zoteri klient i dashur :p, kam ardhur per te dhene nje lajm te mire dhe nje te keq, cilin don para? lol
Lajmi i mire qe te dhashe 30 euro
i keqi eshte se do ti marr prap :p

Nje shok nga Vlora ma ben nje here he he se ju ne Lezhe jeni mire
keni Butrintin afer, ne pak momente shihja sa majtas djathtas mos po tallej por ai vazhdonte me teorite e tij
dhe une ghaaaa

Aq per mom, se kisha kohe pa iu kthyer ketyre :p
 

Aki

misfit
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Ok ja disa qe lexova sot ne internet: 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Teme e bukur Pastilence, ama kem nje teme ketej forumore, me gafat e anetareve ne komunikime qe hiq rruge kesaj tendes nuk i leshon dhe qae besa ka kohe qe nuk eshte aktivizuar ajo teme dhe ate jo per arsyen qe kane munguar gafat :wc:
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Pest mos sill nga fb apo neti. Lere tjet vec me histori personale.
morena ti vazhdove me tej duke i thene: keto xhimset e tua sme pelqejne. Ai ta kthen.mu prish gjiza Cke moj ti jan xhinset e mia. Sa her e kujtoj qesh me vete.


Okay nje histori imja. Dal ne shqipri per te blere nje fustan. Duke par me afrohet shitsja e thot. Mere kete shi sa i bukur etj. Mir duket tha mami im. Jo i them sme pelqejne keto topat qe paska dizenjo. Dhe nderkoh qe i thoja mamit kete shitsja nderhyn tereironi: pse si e do ti mo xhan me kukulla dizenjon? E pash njeher e ja kthej qete fare: Jo nfakt nuk pata kukulla ne mendje por tani qe po e mendoj me mir me kukulla se me keto topa kot me kot. :p

Okay qeshni pra se mbaroi. Kaq ishte:p
 

Aki

misfit
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Ma mori mendja prandaj thash ne fillim se mund dhe te ekzistoje, po stafi mund ti bashkoje atehere edhe pse ketu me shume doja te sjell dhe gafat jashte forumit, besoj ka me shume :)
 

Aver

VIP
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Pesti vazhdo sjelli ato jashte forumit si ne postimin nr #8.

Keto te forumit nuk me bojn me qesh edhe aq. Gjynah te shkoj tema dem.
 
  • Like
Reactions: Aki

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Tema egzistuese ka vetem gafat ne forum.kjo mu duk dhe gafa jasht forumi. Po ashtu kete lereni humor pa limit pra. Dhe sill nga FB te qeshi averi. Hahaha.nesje si tdoni beni :D
 

Aver

VIP
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Soulmind na sjell linkun e asaj temes po se pate problem. Cka s'bon vaki, ndoshta edhe qeshi :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Soulmind na sjell linkun e asaj temes po se pate problem. Cka s'bon vaki, ndoshta edhe qeshi :p
haha... Une qesh sinqerisht,se ka ca te forta shume :)

Po se di ku eshte. E kam kerkuar se kam gjet, :kohe:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Nuk arrita dot ta gjeje temen e gafave te anetareev te FV-se por duke lexuar ketej rastisa ne nje gafe ::cool::


Tema: Me cfare mjeti duhet rrahur gruaja?


Postimi 123 - Quku: me thike mishi
:p

Postimi 126 - Arfenilla (e citon): i pa shpirt..... po ti thuj me sharr elektrike me mir.

:lool::lool::lool::lool::lool::lool:
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Mbaj mend nje here kur kreta-flakita ne vend te thosh shume...shkruajti sume
Aq.
 

Jonio

Anëtar i Respektuar
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Kur isha ne Shqiperi para dy vjetesh,polici tek sporteli i aeroportit me kerkon pashaporten edhe i jap pashaporten Shqipetare por ajo ishte nga ato te vjetrat.Ai gjithe nerva me pergjigjet ''ore djale ku e ke pashaporten e re,i thashe tani qe po kthehem do ta nxjerr,i fut nje pyetje idjote pastaj edhe me thote,po vize ke?Duke buzeqeshur i them:ka dal ndonje ligj i ri qe nuk e dij une,per shtetasit Shqipetar te cilet duan viza per te hyre ne Shqiperi. lol
 

Aki

misfit
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Ja dje psh dola ne pike te vapes, mjaft isha ca semure, tensioni gjakut nen zero (po e dramatizoj ca) dhe e shoh nje goce nga larg qe mu duk si kojshia ime (edhe pse kojshia ime nuk eshte shtatzene dhe femija qe kishte ne dore nuk i ngjante fare nipit te saj), me buzeqeshi, u afruam dhe une i fola ne gjuhen e saj e ajo ma ktheu ne shqip, cben tha si je si kalon hahahaha
Ne moment mu kujtua se kjo ishte nje goce qe i njihja nga fakulteti dhe nuk e kisha pare ca vite dhe une vazhdova i bej muhabet sikur ska ndodhur asgje e qe nga brenda vloja (pse si thash une tani se e ngaterrova, po turp mii lash nam, po ajo me degjoi valle se i fola ne gjuhe tjeter) e kshu :DPastaj pastaj, para ca vitesh, kishim 2-3 vjet qe kishim mbaruar shkollen e mesme dhe veres qe shkova tek pishina e nje hoteli ku takova nje shok qe e kisha 4 vjet ne klase po qe se kisha pare qe kur mbaruam. U pershendetem, ika te gjej vend per t'u ulur e pastaj u ngrita thash te hy ne pishine. E shoh kete, ky po rri si peme prane pishines e nuk hy fare, thash me vete vjen robi kot deri ketu e mos provoje ujin dhe une e zgjuara te bej shaka (qe ai eshte mjaft tip serioz) e shtyva dhe e hodha ne uje. Ai i shkreti sa nxori koken me tha, para 1 muaji posa i bera operacion syte e mjeku me tha qe sguxoj te hy ne uje...eeeee

Aki the queen of GAF, ia kaloj the Star Lord nga Guardians of Galaxy :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Ja t'ju tregoj nje episod nga femijeria. Shkoj ne Fier (mamin e kam nga Fieri) dhe ishte orar dreke kshu qe po kerkoja dicka per te ngrene. Me merr tezja tek frigoriferi dhe me pyet: اa do? Do sallator? Dhe une qe ja kthej: Jo jo, a ka trangull? lol Tani ka ngel kjo dhe sa here shkoj qe rri nga tezet dhe m'haet noi gje fillojne ato "اa do sallator apo trangull?" :p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Dikur kisha nje makine ...makinen e pare ju flas para 15 viteve dhe si punonte hapja automatike nga celsi... bohhh (sot mendoj dhe jam e sigurte qe do ket qene vetem bateria per tu nderruar tek celsi ..)gjithesesi gjith merak ik tek nje mekanik ... zotria psikologjikon...1- femer!! 2- e huaj!! 3- injorante ne ate fushe!
Dhe ne shume mjeshteri me thote mosss eshte prish motirina apo centralina qe e ve nfunksion ... por mos u shqeteso do te ve nje te re e do funksionoi.. ok... ?
-ok !
Ik marr makinen ne celsa kishte nje kuadrat te ri ..me shpjegoj se ky buton e hap e e mbyll... mahhhh mendova sa gentil por i ngjaj idjote me siguri... ( por kjo nuk ishte asgje) e as shume qe pagova spo e diskutojme... pasi sot pyes veten se hapja dot me celes une???? Bohhhh!!!
Nejse cndodh tani do thoni ju?..
Antifurti i parebie ne konflikt me antifurtin e dyte... pra makina hapej mbyllej per qefin e vet e digjte cdo dy jave dritat me rralke.. ecja duke ua ber me sy makinave... por as kjo sesht asgje ... problemi lind kur as celsi nuk e hapte me makinen ne disa raste qe sdi kur e pse ... mbase ndonje fije jashta se sipas llogarive llogjike ndodhte kur kishte lageshtire me shume.. si shqiptare qe jemi gjejm zgjidhjen... ok , zgjithja ime ishte... sendilet e pasme jo te mbyllura mire kur su hapnin dyert normalisht hapja baulen (e cila ishte qeveri me vete hapej gjithmone) hyja nga baulja ulja sendilet e opaaa ne makine ... ky spejtakel per plot nje muaj se mekaniku ishte ne pushime)... pyes veten skish mekanik te tjere vendi ku rri?? Mahhhh...
Nje mbrembje te bukur shoqja ime e ngushte me fton per nje aperitivo .. ik qendroj me shoqerin per fat te keq gjeta parking perpara lokalit.. bej te ik ne shtepi shapej makina ...noooooo... pun e madhe mendoj hy nga baulja nderkoh imagjinoni mua qe isha gjysem ne baule e degjoj te ne therrasin me nje ton cudites ne mbiemer ... mossss ishte avv im!!!
Dal nga baulia me thote ... ma..(se le te flas nderhy duke i thene) senta avv noi albanesi prima proviamo le nostre macchine, puoi rubiamo le vostre! Ne shqiptaret me pare provojme ne makinat tona pastaj vjedhim te jujat...
Ku me shikonte me thoshte mbarove proven me tenden te fsheh te timen ... :(
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Mua sot me dhjeu nje zog ne dore pjesa tj perfundoi ne cante.
Nxora nje facolete dhe e fshiva mirepo skish kosh dhe si rob me kulture e futa facoleten ne cante.
Dhe keshtuuuu e mora glasen e zogut ne shtepi.

Nuk ishte gafe por kot sa te bej nr e postimeve :p
 
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Pastaj pastaj, para ca vitesh, kishim 2-3 vjet qe kishim mbaruar shkollen e mesme dhe veres qe shkova tek pishina e nje hoteli ku takova nje shok qe e kisha 4 vjet ne klase po qe se kisha pare qe kur mbaruam. U pershendetem, ika te gjej vend per t'u ulur e pastaj u ngrita thash te hy ne pishine. E shoh kete, ky po rri si peme prane pishines e nuk hy fare, thash me vete vjen robi kot deri ketu e mos provoje ujin dhe une e zgjuara te bej shaka (qe ai eshte mjaft tip serioz) e shtyva dhe e hodha ne uje. Ai i shkreti sa nxori koken me tha, para 1 muaji posa i bera operacion syte e mjeku me tha qe sguxoj te hy ne uje...eeeee

Aki the queen of GAF, ia kaloj the Star Lord nga Guardians of Galaxy :D
Me syte e tij cu be sna the se gafen e bere lol ahaha sa kam qesh.....ne fakt booo sa e sikletshme
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Shkon mami me gjyshin ne Shqiperi dhe do shkonin per vizite tek dikush...sic e kemi ne Shqipetaret qe e marrim gjith farefisin mbare kur kthehemi ne Shqiperi. Ishin duke kerkuar shpine e dikujt dhe ne nje moment mami hutohet dhe i thot gjyshit: Obobo po si do e gjejme rrugen ne tani, ne s'dim as anglisht, ke te pyesim? lol Hiç mendja qe ishte ne Shqiperi.
 

Jetmira

..........
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Kur isha ne Elbasan e po vija per shpi.
Edhe ky shoferi kishte bler domate :p.
Un domatet i kam fiksim.
E i them ktij lol :-A mund tma japesh nje domate ? lol
Mpa i her, e mtha merre Si jo.
Mthot 1 cun :-Oj ti shoqe se po del tek Jeta esht Qef.
Tu hanger domate nvend tpar -.-
 

Aki

misfit
Titulli: Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

Ja ca qe posa i lexova tani:


Ky qe mendon se nuk mund te kete AIDS vetem se eshte i bardhe.


Posa kuptova qe ditelindja ime eshte e njejte me diten kur kam lindur :DBalena e kalter seshte kafshe, eshte gjitar.
Sa budalla duhet te jesh te mendosh se Titaniku ka qene ngjarje e vertete e jo vetem nje film :ONese je shtatezene me nje vajze dhe ke marredhenie, a mund te shkoje sperma te goca dhe ta lere shtatezene?Pozita e preferuar te mbash kembet mbyllur e te rrish e virgjer edhe nese je shtatzene :|Dua qe bija ime e pare te jete vajze.
-Ti je nje femer zezake qe i nevoitet nje zezaku.
-Po une jam filipino.
-Sme intereson religjioni yt.
-Eshte race, vij nga Filipinet.
-Ne cilin vend te Afrikes ndodhet kjo?
37 Shtete :O, sikur ishin vetem 7, SHBA, SHBA jugore, Afrika, Azia, Anglia dhe Antartika.
RIP Paul WalkerRoseta Stone nuk u ul ne autobus qe homoseksualet te kerkojne te drejta te barabarta :DKur te merzitet qeveria e SHBA dhe vendos te shperngulesh ne Kaliforni :)Kur mendon per dike 31/7 se e mendon edhe kur je ne gjume :D
 
Last edited:
Top