• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gafat me interesant qe keni degjuar ose lexuar...

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
i boj shum sidomos n'ato raste kur kisha jep gjithqka per mos me bo gaf, dmth bash kur t'duhet mos me bo gaf e bon:(...
 
po e them edhe une nje gafe por me shume dhe qesharake.

duke ndjekur emisionin "Njerez te humbur" bashke me motren time, ishte momenti qe do publikohej kronika indetifikimi i kufomave,ajo nga qe eshte shume frikacake vendosi te mbyll syte e mos shikoj azgje.
Nderkohe une i mar telefonin dhe ne moment qe u dha pamja e kufomes ne tv i bej nje foto me tel e shpetoj dhe ja ve ne ekran te telefonit,ajo hic si shkonte mendja fare te kjo gje dhe mbasi mbaroi kjo kronik vazhdonte te shikonte emisionin normalisht,une po prisja momentin qe te kapte tel por ajo hic..dhe vendosa ti bej nje zile pa nr qe te merte tel,mbasi hoqi thirrjen e humbur nga telefoni,c"te shikonte!!!
{fytyra e kufomes ne ekranin e tel},direkt e leshoi tel nga dora aq sa nga renia ne toke i iku zeri fare tel.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
po e them edhe une nje gafe por me shume dhe qesharake.

duke ndjekur emisionin "Njerez te humbur" bashke me motren time, ishte momenti qe do publikohej kronika indetifikimi i kufomave,ajo nga qe eshte shume frikacake vendosi te mbyll syte e mos shikoj azgje.
Nderkohe une i mar telefonin dhe ne moment qe u dha pamja e kufomes ne tv i bej nje foto me tel e shpetoj dhe ja ve ne ekran te telefonit,ajo hic si shkonte mendja fare te kjo gje dhe mbasi mbaroi kjo kronik vazhdonte te shikonte emisionin normalisht,une po prisja momentin qe te kapte tel por ajo hic..dhe vendosa ti bej nje zile pa nr qe te merte tel,mbasi hoqi thirrjen e humbur nga telefoni,c"te shikonte!!!
{fytyra e kufomes ne ekranin e tel},direkt e leshoi tel nga dora aq sa nga renia ne toke i iku zeri fare tel.

lol, cfare fantazie perverse ti, e ke bere vajzen me zemer LOL
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Mu kujtua nje tjeter tani...Isha nje jave pushim tek motra e na kishin ftuar disa miq per drek.Pasi hengrem dreken e meqe kishim konfidenca ngrihem une e them me plote gojen: (po e them ne italisht se ka me efeket) Ok,io vado a farmi un pisellino....LOL LOL LOL LOL Nipi e degjoj direkt e mu kthye,teze moj çfare po thua...Si dice pisollino,jo pisellino....Une aty se doja veten.Nje te skuqur ne fytyre e pastaj,nje korigjim te shpejte fjales qe thashe gabim e direkt ne dhome...
 
Last edited:

ssokoll

Release Yourself

Për pak të rrëzohesh LOL LOL LOL!

P.S Ende spo ja gjej kuptimin e fjalisë Gafe di dikush si i thojmë ne nga Kosova GAFEVE ?!
nuk vij nga kosova por ketu ne tetove ka shum kosovare dhe per fjalen gafe ketu perdorim fjalen KIKS...qe esht ndryshuar nga fjala origjinale angleze Kick.
 

Taulanti

Anëtar i ri
nuk vij nga kosova por ketu ne tetove ka shum kosovare dhe per fjalen gafe ketu perdorim fjalen KIKS...qe esht ndryshuar nga fjala origjinale angleze Kick.

Bravoooooooooo ja ke qelluar 10-shes...tamam ashtu eshte ''KIKS''
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Mu kujtua nje tjeter tani...Isha nje jave pushim tek motra e na kishin ftuar disa miq per drek.Pasi hengrem dreken e meqe kishim konfidenca ngrihem une e them me plote gojen: (po e them ne italisht se ka me efeket) Ok,io vado a farmi un pisellino....LOL LOL LOL LOL Nipi e degjoj direkt e mu kthye,teze moj çfare po thua...Si dice pisollino,jo pisellino....Une aty se doja veten.Nje te skuqur ne fytyre e pastaj,nje korigjim te shpejte fjales qe thashe gabim e direkt ne dhome...

Vado a farmi un pisellino, e thene nga ty, eshte eufemizem:D
 
Last edited by a moderator:

kitrra 123

plak gjufurrak
Nganjeher njeriu humbet fare. Si rezultat i streseve ne pune + ndonje efekti tjeter mendja fluturon. Une vazhdimisht udhetoje me te njejtin autobus. Kisha kryar orarin e punes dhe vajta ne stacionin e autobusave. Aq isha i lodhur sa menxi prisja te hipja, te paguaja dhe ti fusja i sy gjume. Veq sa ishte erresuar. Hipa ne autobus. Pasi isha udhetar i rregullte mu duk se dicka nuk ishte ne rregull qysh ne hypje. Shoferi dhe udhetaret nuk me ngjasonin fare. Edhe ata disi me shikuan por nga lodhja nuk ua vura fare dhe ika e u ula nga mesi i autobusit. U nisem dhe pasi kaluam ca kilometra ne nje vende rruga ndahej ne dysh. U habita kur autobusi mori kahjen e kundert nga andej kah udhetoja une.:eek:hh::eek:hh: Mbeta i shtangur. Ngadal ju ofrova shoferit dhe duke i kerkuar te falur kerkova te ndalonte se me kishte dale nje pune e papritur dhe duhej te kthehesha. Tentova ti paguaj por nuk pranoi. Zbrita nga autobusi dhe pasi ishte mremje ne mes rruge ja dhashe nje te qeshur. Hajde mendje hajde- thashe me vete. :eek:hh::eek:hh:U desh te nderroj edhe 2 autobusa deri sa arrita ne drejtimin tim te perditshem.
 

*Linda*

Lost out in the desert
Un dhe shoqja te doktorri:D

S'do e harroj kurr, me thot shoqja mua, aman te lutem me shoqero tek doktorri se sdua te shkoj vetem, mire i them un shkojme s'eshte problem.Shkojme dhe ulemi tek salla e pritjes, aty vjen asistentja e doktorrit dhe na thot, vajza prisni dhe pak, se 30 min dhe eshte rradha juaj, por ama mos ja veni re doktorrit se eshte pak shurdh:D Kalon 1 ore dhe ne akoma ne pritje, dikur na vje rradha dhe hyjme brenda!
Miredita thot doktorri, dhe shoqja me ze te madh, i thot MIREDITA DOKTORR:D
Qetsi per 10 sekonda, nejse fillon viziten shoqja dhe gjithmone pergj e saj me ze te madh, un isha ul me nje cep anash:D
Dikur doktorri se duron dot zerin e nalte, ndalet dhe thot: moj goce?? Po pse po bertisni ju?????:D:D:D:eek:hh:
(un isha te qesh me lot!) shoqja kuqqqqqq me nje far menyre, kthen koken doktorri tek un, si ne kerkimin e pergjigjies, dhe i them un: mos ja veni re doktorr eshte shurdhe vet:D:D

p.S. doktorri kishte nderruar turnin.

LOLLOL
 

*Linda*

Lost out in the desert
Mu kujtua nje tjeter tani...Isha nje jave pushim tek motra e na kishin ftuar disa miq per drek.Pasi hengrem dreken e meqe kishim konfidenca ngrihem une e them me plote gojen: (po e them ne italisht se ka me efeket) Ok,io vado a farmi un pisellino....LOL LOL LOL LOL Nipi e degjoj direkt e mu kthye,teze moj çfare po thua...Si dice pisollino,jo pisellino....Une aty se doja veten.Nje te skuqur ne fytyre e pastaj,nje korigjim te shpejte fjales qe thashe gabim e direkt ne dhome...

LOL sa kam qesh:D
 

2ntythree

Anëtar i ri
njerëz jemi dhe gafa bëjmë

p.s në gjuhën popullore gjen vend dhe shprehja "gafa jemi dhe njerëz bëjmë":kercim:
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Gafat dhe ne

Ueee sa shume qe bej edhe se sdua per fat te keq me ndodhin shpesh
Nje here isha aq vone per univ edhe po ecja me vrap
binte shi edhe me rreshkiti kemba, edhe bummm
Vjen nje plak: zonjushe mire je?Po si u rrezove aman, po si ece aq vrap
Edhe une: me fal u vrava une jo ti LOL

Nje here tj me doli nje pellumb e si shoqe me kishte vendosi
te me sillte shume fat
e une nga inati fillova ti bertisja e ti flisja me koken lart derisa ca po shihnin e ia mbatha :D

Nje here ika ne nej dyqan por aty kish karamele(qe i kishin per veti ne fakt)
Edhe nuk zgjidhem gje, thashe u lodhem qe u lodhem te pakten nje karamel te mos dalim pa gje
E une se dija edhe mora 2, shitesja buzeqeshi me zor
Kur dolem me thot shoqja
Ca bere?? E une pse sduhej
Jooo, une sdal me me ty.
Pastaj tha gjithnje me nerva
Sa more
2
Ma jep 1 pra LOL LOL


Do bej nje liber em gjithe gafat e mia :D
 

MasteR

I'm offline
Pe: Gafat dhe ne

Gafat e tua duken qe nga firma qe ke vene prandaj ben shpesh gafa ti :p

bohhhh dhe une sjam mbrapa me gafat
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Gafat dhe ne

Me ler te shprehem lirshem diku.
Du lirine e fjales e te mendimit une :( LOL LOL
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Kjo qenka teme e bukur...
do ju rrefej edhe une nje ndodhi te timen qe edhe sot pas 18 vitesh ma kujtojne ...
isha ne nje rruge ne qender te qytetit limiti 50km ...rruga me kalldrem... une isha me me pak km ne ore besoj diku te te 30...
Ve re njerin ne pasqyren retrovizore qe me fliste ..me vente shenja...
shoh kilometrazhin... e injoroj!
ky zoteria nis tme flas me duar ne te gjitha menyrat..( mendova do e ket me mxitim po ec sh avash)...e injorova..!
foli e foli i gjori pastaj vendosi tme parakaloj ... kur ishim paralel me klith
-ke gomen perdhe..!!!
kthehem mga shoqja i them sa i trash ky ptrioti yt thuaj ti tani qe e kemi para qe te 4 gomat i kam perdhe se spo i japim avionit...
sbem as 20 mt degjojm pllac pllac pllac..... e kisha gomen perdhe!!! 
Top