• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Funerali i Bob Marleyt: Kitara e kuqe, Bibla dhe një degëz marijuanëNë maj të vitit 1981, këngëtari i famshëm xhamajkan Bob Marley u varros në Kingston, me tre gjëra: kitarën e tij të dashur ngjyrë të kuqe, Biblën e tij dhe një degëz marijuanë, që xhamajkanët e quajnë “ganja”.

Në fakt ky dekorim marijuane nuk ishte menduar që të ishte fillimisht pjesë e varrimit të tij, por bashkëshortja e futi vjedhurazi në arkëmort gjatë funeralit dhe askush nuk kishte zemër ta hiqte.

Kjo traditë e lidhjes së fortë të Bob Marleyt me barin shkon pas në kohë përgjatë gjithë jetës së tij. Kur ishte gjallë, Marley njihej për dashurinë për marijuanën, ashtu sikurse dihet shprehja e tij e famshme: “Bari është shërimi i një kombi, alkooli është shkatërrimi”.

Edhe pas vdekjes, mbështetja e tij për bimën vazhdoi e një kompani të re të suksesshme marijuane, edhe pse me shumë debate, që quhej “Marley Natura”, duke marrë emrin dhe misionin e tij për ta bërë bimën të ligjshme. /bota.al
 
Top