Fryma ime...

Fryma ime...

Nuk e di se si ndihesh ti...
Por mua po me merret fryma.
Perpiqem te shfryj me gjith force merzine
Ta shkul, ta flak tutje
Por me kot,
sa bej te marre fryme perseri, thith te gjitha mendimet qe me cojn drejt teje.
Sado qe largoj mendjen dhe genjej veten me mendime kuturu,
perseri,
nje ulerime e brendshme qe renkon ne shpirt me theret drejt teje dhe dorzohem, me merret fryma...
Nuk di si ta shpjegoj a te bind veten
Sa mijera here premtime vetes qe nuk do te dorzohem, por qenka e kote...
Ja ku jam un perseri, mezi marr fryme e as cigarja nuk me qeteson me si dikur.
Por nje fjale e jotja,
ajo do ndryshonte te gjitha ngjyrat e mia,
qe tashme ne dukje jane vetem bardh e zi.
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Zhigo, mblidhe veten o burrë, mos u lësho kështu!
Nga sa kisha lexuar më parë, por dhe avatari që ke, kisha krijuar tjetër përshtypje për ty.
Nuk bën burri kështu për njërën që nuk e do. Dashuria e njëanshme është dobësi.
Pas disa vitesh, kur t'i lexosh prapë këto që ke shkruar, mund të qeshësh me veten, por atëherë do të jesh plotësisht i pjekur.
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Zhigo, mblidhe veten o burrë, mos u lësho kështu!
Nga sa kisha lexuar më parë, por dhe avatari që ke, kisha krijuar tjetër përshtypje për ty.
Nuk bën burri kështu për njërën që nuk e do. Dashuria e njëanshme është dobësi.
Pas disa vitesh, kur t'i lexosh prapë këto që ke shkruar, mund të qeshësh me veten, por atëherë do të jesh plotësisht i pjekur.

Ne rradhe te par faleminderit. Per kedo qe thote fjalen e mir.
Por me kte prespektive i bie qe gjithe kto vite qe kam zhgarravitur, mos te me ket mbetur pik gjaku por ja qe jo cdo gje qe serviret eshte ashtu sic mund ta lexoje kushdo. Kam diskutuar dhe me miq ketu dhe jo cdo shkrim eshte pjese e imja dhe qe pasqyron gjendjen time.
Tani spo i hyj me detaje jo avatari jo shkrimet sic i paske hyr ti, se nk me njeh.
Pastaj e bukra e forumit esht se ne ndertojme vetem iluzione per dike qe nk e njohim dhe mbeshtetemi vetem tek shkrimet apo imazhet. Kshuqe te keshilloj vetem shijosh ate qe te serviret pa gjykuar. Por qe po, fjalet e mira gjithmon i bejn mire gjithkujt.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Si njehere e nje here @ZHIGO ,godet me rrjeshtat e tu!
Vetia e nje shpirti artistik eshte te te udhtoje ne cdo fjal,fjali rrjesht!
Dhe te ndihesh e/i e gjalle ne ato rrjeshta!
Dhe ti e percjell tek lexuesi mesemiri kete ndjesi!
Komplimente!
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Ne rradhe te par faleminderit. Per kedo qe thote fjalen e mir.
Por me kte prespektive i bie qe gjithe kto vite qe kam zhgarravitur, mos te me ket mbetur pik gjaku por ja qe jo cdo gje qe serviret eshte ashtu sic mund ta lexoje kushdo. Kam diskutuar dhe me miq ketu dhe jo cdo shkrim eshte pjese e imja dhe qe pasqyron gjendjen time.
Tani spo i hyj me detaje jo avatari jo shkrimet sic i paske hyr ti, se nk me njeh.
Pastaj e bukra e forumit esht se ne ndertojme vetem iluzione per dike qe nk e njohim dhe mbeshtetemi vetem tek shkrimet apo imazhet. Kshuqe te keshilloj vetem shijosh ate qe te serviret pa gjykuar. Por qe po, fjalet e mira gjithmon i bejn mire gjithkujt.
Dryq qenke njeri i mire ti😝🤣
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Lirohe iher llastikun, kush te paska fol keq per mu mu mu? 😂
Se si mu duk kur lexova qe fjalet e mira te bejne mire se isha me su me shumicen ketu qe as ua ngre as ul moralin fjala e mire🤣
 

Endrra

VIP
V.I.P
Skemi fight sot ne ktu ne fv .. kshu ta marr frymen ta marr shpirtin ?
Ika ika ..asgje edhe puna jote 😒
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Se si mu duk kur lexova qe fjalet e mira te bejne mire se isha me su me shumicen ketu qe as ua ngre as ul moralin fjala e mire🤣

Njonen qe njof un po ti thush i llafe te mire, nuk i ndahet pasqyres duke u kref 2 ore rresht, vishet e c'vishet 100 her nga sikleti 🤣
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Jo ske fat.. sjam cun une se 12 vellime vetem per emrin tend do kisha shkruar.. never ending story ato te tjerat 😝
Sos e bere nje perpjekje dhe ti me kalu ylberin😝🤣
Per me u bere personazh libri ,jo alvises po tane perputhes do ja kaloja per aktrim e trillim🤣🤣🤣🤣
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
🤗🤗🤗
 

Behgjeti

Anëtar i Respektuar
Ne rradhe te par faleminderit. Per kedo qe thote fjalen e mir.
Por me kte prespektive i bie qe gjithe kto vite qe kam zhgarravitur, mos te me ket mbetur pik gjaku por ja qe jo cdo gje qe serviret eshte ashtu sic mund ta lexoje kushdo. Kam diskutuar dhe me miq ketu dhe jo cdo shkrim eshte pjese e imja dhe qe pasqyron gjendjen time.
Tani spo i hyj me detaje jo avatari jo shkrimet sic i paske hyr ti, se nk me njeh.
Pastaj e bukra e forumit esht se ne ndertojme vetem iluzione per dike qe nk e njohim dhe mbeshtetemi vetem tek shkrimet apo imazhet. Kshuqe te keshilloj vetem shijosh ate qe te serviret pa gjykuar. Por qe po, fjalet e mira gjithmon i bejn mire gjithkujt.
Nuk të kam lexuar me vite, por kohët e fundit rastisa disa shkrime të tuat si ky.
Unë besoj se në përgjithësi anëtarët shkruajnë në forum ato, ose një pjesë të atyre që mendojnë dhe ndiejnë vërtet, por mund të jetë dhe ndryshe.
Sidoqoftë unë thashë atë që më erdhi për momentin dhe kjo m'u duk më mirë se të jap vetëm një llajk apo disllajk.
Por do ta kem parasysh këshillën dhe nuk komentoj më në shkrimet e tua.
Kalofsh mirë!
 
Top