• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Frutat, çelsi për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
[h=1]Frutat, çelsi për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm[/h]
Një buzëqeshje e bukur është një “armë” për secilin prej nesh. Dhëmbët e bardhë janë një element shumë i rëndësishëm i bukurisë. Por të trokasësh shumë shpesh tek dera e dentistit është e lodhshme.

Ka shumë mënyra për zbardhjen e tyre, duke filluar nga procedurat mjekësore te dentistët e deri te të ngrënit ushqime që e ndihmojnë zbardhjen e dhëmbëve.

Dentistët këshillojnë konsumimin e mollëve, karotat, dardhat, si frutat të cilat do të ju ndihmonin t’i zbardhni dhëmbët në mënyrë natyrale.

Mollët kanë fibra të cilat ju ndihmojnë që t’i zbardhni dhëmbët dhe t’i eliminoni bakteret nga goja.

Karotat janë shumë të mira për dhëmbë. Ato i pastrojnë njollat në dhëmbë dhe e përmirësojnë ngjyrën e tyre ndërsa në anën tjetër, dardhat janë shumë efektive në të mbajturit të shëndetshëm mishrat e dhëmbëve.
 
Top