• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Frika nga Covid-19, anulohet gara e Formula 1 në Vietnam

Rrelse

Zikaltër⚫🔵

Frika nga Covid-19, anulohet gara e Formula 1 në Vietnam​
Formula1 1100x620Gara e parë historike e Formula Një në Vietnam nuk do të zhvillohet në vitin 2020.
Konfirmimi u dha nga organizatorët e eventit, të cilët e argumentuan vendimin me frikën dhe masat shtrënguese të ndërmarra për shkak të pandemisë koronavirus.
Çmimi i Madh në Hanoi fillimisht ishte parashikuar të zhvillohej në muajin prill, por pas ndalesës së sporteve në mbarë botën dhe krijimit të një kalendari të ri, ai u spostua në muajin nëntor dhe pritej konfirmimi për datën e saktë.
“Pas diskutimeve të shumta me Federatën Ndërkombëtare të Automobilizmit, Komitetit të Vietnamit për Sportet Motorike dhe Koorporatës së Çmimit të madh të Vietnamit, u vendos anulimi i garës së Formula Një”, thuhej në njoftimin e organizatorëve.
Sipas tyre, vendimi ishte tejet i vështirë, por i diktuar nga pasiguritë e vazhdueshme të shkaktuara nga pandemia globale, ndërsa të gjitha biletat e shitura do të rimbursohen.
Aktualisht kanë mbetur më pak se dy muaj nga mbyllja e Botërorit 2020, ndërsa anulimi i garës në Vietnam dukej i destinuar që të ndodhte. Në fakt, kur Liberty Media njoftoi zhvillimin e Çmimevetë Mëdha në Turqi, Bahrein dhe Abu Dhabi, kishte lënë të kuptohej se nuk do të kishte më kohë për zhvillimin e garave të tjera.

A2CNN
 
Private conversations
Help Users
    Top