• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Frika e koronavirusit; Gruaja e trembur djeg karmonedhat në mikrovalë për t’i dezinfektuar

Hera

Βιβλίο φάγος
Frika e koronavirusit; Gruaja e trembur djeg karmonedhat në mikrovalë për t’i dezinfektuarNjë grua me fobi nga koronavirusi i ri tentoi të dezinfektonte karmonedhat e saj duke i pjekur në mikrovalë por i dogji ato duke dalë me një bilanc humbjeje prej rreth 400 dollarë.


Mediat kineze thanë sot se banorja e qytetit Jiangyin e njohur në zonë si “teto Li” dogji gabimisht 3,000 Renminbi (rreth 400$) pasi shqetësohej se kartmonedhat mund të bartnin virusin prandaj vendosi t’i piqte në mikrovalë por ato nisën të digjeshin nga cepat he shpjet u bënë ngjyrë e zezë.
Mediat raportonin se më pas zonje Li i çoi paratë e djegura në bankë për të mësuar si të vperonte dhe zyrtarët nisën të inspektonin me imtësi secilën prej tyre për të kuptuar nëse ishin të vërteta.
Zakonisht kartmonedhat nga vende të infektuara vendosen në dritë ultraviolet ose temperatura të larta për dezinfektim dhe mbahen aty shtatë deri në 14 ditë para se të lëshohen në qarkullim.
 
Top