• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

France Ligue 1

_King_Arthur_

Mbret i Elbasanit
Rezultatet e fundit

21.09.2008 Marseille Monaco 0-0
21.09.2008 Nancy Rennes 0-0
21.09.2008 Saint Etienne Paris SG 1-0
20.09.2008 Nice Le Mans 2-2
20.09.2008 Grenoble Bordeaux 0-1
20.09.2008 Le Havre Lyon 0-1
20.09.2008 Lille Auxerre 3-2
20.09.2008 Lorient Caen 1-1
20.09.2008 Nantes Valenciennes 2-0
20.09.2008 Toulouse Sochaux 2-1

Klasifikimi

Team GP PTS W D L GF GA +/-
1. Lyon 6 16 5 1 0 10 2 8
2. Marseille 6 12 3 3 0 12 6 6
3. Toulouse 6 11 3 2 1 6 6 0
4. Le Mans 6 10 3 1 2 11 7 4
5. Nice 6 10 3 1 2 9 7 2
6. Bordeaux 6 10 3 1 2 7 5 2
7. Paris SG 6 10 3 1 2 4 3 1
8. Grenoble 6 10 3 1 2 5 5 0
9. Monaco 6 9 2 3 1 5 3 2
10. Caen 6 8 2 2 2 8 6 2
11. Lille 6 8 2 2 2 8 9 -1
12. Rennes 6 7 1 4 1 7 7 0
13. Nancy 6 7 1 4 1 4 4 0
14. Auxerre 6 7 2 1 3 7 10 -3
15. Valenciennes 6 7 2 1 3 6 9 -3
16. Saint Etienne 6 6 2 0 4 3 6 -3
17. Lorient 6 5 1 2 3 3 8 -5
18. Le Havre 6 4 1 1 4 4 7 -3
19. Nantes 6 4 1 1 4 5 10 -5
20. Sochaux 6 2 0 2 4 6 10 -4

Ndeshjet e ardhshme

27.09.2008 Auxerre Le Havre
27.09.2008 Valenciennes Toulouse
27.09.2008 Sochaux Lorient
27.09.2008 Rennes Nice
27.09.2008 Paris SG Grenoble
27.09.2008 Monaco Lille
27.09.2008 Lyon Nancy
27.09.2008 Le Mans Marseille
27.09.2008 Caen Nantes
27.09.2008 Bordeaux Saint Etienne
 

_King_Arthur_

Mbret i Elbasanit
Rezultatet e fundit

28.09.2008 Bordeaux Saint Etienne 1-1
28.09.2008 Monaco Lille 0-2
28.09.2008 Valenciennes Toulouse 0-1
27.09.2008 Paris SG Grenoble 0-1
27.09.2008 Auxerre Le Havre 3-0
27.09.2008 Caen Nantes 3-0
27.09.2008 Le Mans Marseille 1-1
27.09.2008 Lyon Nancy 2-1
27.09.2008 Rennes Nice 1-0
27.09.2008 Sochaux Lorient 1-1


Klasifikimi

Team GP PTS W D L GF GA +/-
1. Lyon 7 19 6 1 0 12 3 9
2. Toulouse 7 14 4 2 1 7 6 1
3. Marseille 7 13 3 4 0 13 7 6
4. Grenoble 7 13 4 1 2 6 5 1
5. Caen 7 11 3 2 2 11 6 5
6. Le Mans 7 11 3 2 2 12 8 4
7. Bordeaux 7 11 3 2 2 8 6 2
8. Lille 7 11 3 2 2 10 9 1
9. Nice 7 10 3 1 3 9 8 1
10. Rennes 7 10 2 4 1 8 7 1
11. Auxerre 7 10 3 1 3 10 10 0
12. Paris SG 7 10 3 1 3 4 4 0
13. Monaco 7 9 2 3 2 5 5 0
14. Nancy 7 7 1 4 2 5 6 -1
15. Saint Etienne 7 7 2 1 4 4 7 -3
16. Valenciennes 7 7 2 1 4 6 10 -4
17. Lorient 7 6 1 3 3 4 9 -5
18. Le Havre 7 4 1 1 5 4 10 -6
19. Nantes 7 4 1 1 5 5 13 -8
20. Sochaux 7 3 0 3 4 7 11 -4


Ndeshjet e ardhshme

04.10.2008 Grenoble Nantes
04.10.2008 Toulouse Auxerre
04.10.2008 Saint Etienne Monaco
04.10.2008 Rennes Lyon
04.10.2008 Nice Sochaux
04.10.2008 Nancy Paris SG
04.10.2008 Marseille Caen
04.10.2008 Lorient Bordeaux
04.10.2008 Lille Valenciennes
04.10.2008 Le Havre Le Mans
 

_King_Arthur_

Mbret i Elbasanit
rezultatet e fundit

05.10.2008 Nancy Paris SG 1-1
05.10.2008 Rennes Lyon 3-0
05.10.2008 Saint Etienne Monaco 2-0
04.10.2008 Lille Valenciennes 1-0
04.10.2008 Grenoble Nantes 0-1
04.10.2008 Le Havre Le Mans 1-2
04.10.2008 Lorient Bordeaux 1-2
04.10.2008 Marseille Caen 2-1
04.10.2008 Nice Sochaux 1-1
04.10.2008 Toulouse Auxerre 1-0


klasifikimi

Team GP PTS W D L GF GA +/-
1. Lyon 8 19 6 1 1 12 6 6
2. Toulouse 8 17 5 2 1 8 6 2
3. Marseille 8 16 4 4 0 15 8 7
4. Le Mans 8 14 4 2 2 14 9 5
5. Bordeaux 8 14 4 2 2 10 7 3
6. Lille 8 14 4 2 2 11 9 2
7. Rennes 8 13 3 4 1 11 7 4
8. Grenoble 8 13 4 1 3 6 6 0
9. Caen 8 11 3 2 3 12 8 4
10. Nice 8 11 3 2 3 10 9 1
11. Paris SG 8 11 3 2 3 5 5 0
12. Auxerre 8 10 3 1 4 10 11 -1
13. Saint Etienne 8 10 3 1 4 6 7 -1
14. Monaco 8 9 2 3 3 5 7 -2
15. Nancy 8 8 1 5 2 6 7 -1
16. Valenciennes 8 7 2 1 5 6 11 -5
17. Nantes 8 7 2 1 5 6 13 -7
18. Lorient 8 6 1 3 4 5 11 -6
19. Sochaux 8 4 0 4 4 8 12 -4
20. Le Havre 8 4 1 1 6 5 12 -7


ndeshjet e ardhshme

18.10.2008 Auxerre Rennes
18.10.2008 Valenciennes Marseille
18.10.2008 Sochaux Le Havre
18.10.2008 Paris SG Lorient
18.10.2008 Nantes Saint Etienne
18.10.2008 Monaco Nice
18.10.2008 Lyon Lille
18.10.2008 Le Mans Nancy
18.10.2008 Caen Grenoble
18.10.2008 Bordeaux Toulouse
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
AS Monaco FC - OGC Nice 1 - 2
Bordeaux - Toulouse FC 2 - 1
FC Nantes Atlantique - AS Saint-Etienne 1 - 0
FC Sochaux - Le Havre 1 - 1
PSG - FC Lorient 3 - 2
SM Caen - Grenoble Foot 38 2 - 2
O. Lyon - Lille 2 - 2
AJ Auxerre - Stade Rennais FC 0 - 0
Le Mans UC 72 - AS Nancy-Lorraine 2 - 0
Valenciennes FC - Marseille 1 - 3

---------------------
Tabela

1 Lyon 20
2 Marseille 19
3 Le Mans 17
4 Bordeaux 17
5 Toulouse 17
6 Lille 15
7 Rennes 14
8 Nice 14
9 PSG 14
10 Grenoble 14
11 Caen 12
12 Auxerre 11
13 St Etienne 10
14 Nantes 10
15 Monaco 9
16 AS Nancy Lorraine 8
17 Valenciennes 7
18 Lorient 6
19 Sochaux 5
20 Le Havre AC 5
 
Titulli: France Ligue 1

15.03.2009 Paris SG Marseille 1-3
15.03.2009 Grenoble Saint Etienne 1-0
15.03.2009 Lyon Auxerre 0-2
14.03.2009 Bordeaux Nice 2-1
14.03.2009 Caen Lille 0-1
14.03.2009 Le Mans Rennes 2-2
14.03.2009 Monaco Toulouse 3-2
14.03.2009 Nantes Lorient 1-1
14.03.2009 Sochaux Nancy 2-1
14.03.2009 Valenciennes Le Havre 3-2


Team GP PTS W D L GF GA +/-
1. Lyon 28 53 15 8 5 36 21 15
2. Marseille 28 52 14 10 4 43 26 17
3. Paris SG 28 52 16 4 8 40 28 12
4. Bordeaux 28 50 14 8 6 44 29 15
5. Toulouse 28 49 13 10 5 33 20 13
6. Lille 28 49 13 10 5 39 28 11
7. Rennes 28 47 11 14 3 32 19 13
8. Nice 28 40 11 7 10 31 29 2
9. Grenoble 28 35 8 11 9 18 24 -6
10. Auxerre 28 34 9 7 12 23 27 -4
11. Monaco 28 33 8 9 11 33 35 -2
12. Lorient 28 32 7 11 10 31 32 -1
13. Valenciennes 28 32 7 11 10 26 29 -3
14. Le Mans 28 32 8 8 12 33 39 -6
15. Nancy 28 30 7 9 12 27 37 -10
16. Nantes 28 30 7 9 12 26 38 -12
17. Sochaux 28 29 6 11 11 30 36 -6
18. Saint Etienne 28 29 8 5 15 26 40 -14
19. Caen 28 26 5 11 12 30 36 -6
20. Le Havre 28 18 5 3 20 23 51 -28
 

AUSTRALIANI_VIP

Anëtar Aktiv
Titulli: France Ligue 1

15.05.2010 AS Nancy-Lorraine Valenciennes FC 1-1
15.05.2010 FC Lorient Lille OSC 2-1
15.05.2010 FC Sochaux-Montbéliard AJ Auxerre 1-2
15.05.2010 OGC Nice AS Saint-ةtienne 1-1
15.05.2010 Olympique Lyonnais Le Mans UC 72 2-0
15.05.2010 Olympique Marseille Grenoble Foot 38 2-0
15.05.2010 Paris Saint-Germain Montpellier HSC 1-3
15.05.2010 RC Lens Girondins Bordeaux 4-3
15.05.2010 Toulouse FC AS Monaco 0-0
15.05.2010 US Boulogne Stade Rennais 1-0
12.05.2010 Olympique Lyonnais AS Monaco 3-0

08.05.2010 AJ Auxerre RC Lens 0-0


Olympique Marseille 38 78 23 9 6 69 36 33
2. Olympique Lyonnais 38 72 20 12 6 64 38 26
3. AJ Auxerre 38 71 20 11 7 42 29 13
4. Lille OSC 38 70 21 7 10 72 40 32
5. Montpellier HSC 38 69 20 9 9 50 40 10
6. Girondins Bordeaux 38 64 19 7 12 58 40 18
7. FC Lorient 38 58 16 10 12 54 42 12
8. AS Monaco 38 55 15 10 13 39 45 -6
9. Stade Rennais 38 53 14 11 13 52 41 11
10. Valenciennes FC 38 52 14 10 14 50 50 0
11. RC Lens 38 48 12 12 14 40 44 -4
12. AS Nancy-Lorraine 38 48 13 9 16 46 53 -7
13. Paris Saint-Germain 38 47 12 11 15 50 46 4
14. Toulouse FC 38 47 12 11 15 36 36 0
15. OGC Nice 38 44 11 11 16 41 57 -16
16. FC Sochaux-Montbéliard 38 41 11 8 19 28 52 -24
17. AS Saint-ةtienne 38 40 10 10 18 27 45 -18
18. Le Mans UC 72 38 32 8 8 22 36 59 -23
19. US Boulogne 38 31 7 10 21 31 62 -31
20. Grenoble Foot 38 38 23 5 8 25 31 61 -30

Marsielle kampione ..
 
Top