• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Foto & shprehje

Status
E mbyllur për postime të tjera.

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Foto & shprehje

Io e te,
vicini ma distanti,
che basta un passo per distruggerci
e un altro per amarci.
(Federica Maneli)


 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Foto & shprehje

Ti duhet të mësosh për të.

Ti duhet të mësosh arsyen se pse ajo qëndron e heshtur. Ti duhet t'i gjesh asaj pikat e dobëta. Duhet t'i shkruash. Duhet t'ia kujtosh gjithnjë, se ti je aty. Ti duhet të dish se sa kohë i duhet asaj që të dorëzohet. Ti duhet të jesh atje për ta ndaluar atë, kur bëhet gati të largohet.

Ti duhet ta duash, sepse shumë e kanë provuar dhe kanë dështuar. Dhe ajo do të dijë se është e denjë për t'u dashur, se ajo është e denjë që të mbahet.

Dhe në këtë mënyrë ti mëson se si ta mbash atë.

(Junot Diaz)


 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Foto & shprehje

Kur më merr ajo dëshirë e papërmbajtshme për të përqafuar të dashurit e mi që janë larg, përqafohem fort fort, duke shtrënguar zemrën time, sepse ata jetojnë aty..

 

SaD

♪♫Jè t'aimè mon àmour♪♫
Titulli: Foto & shprehje

PLEQERISHTE...

Me ne fund u plakem grua,
Sic e sheh dhe vete!
Me thinja te bardha e rrudha,
Na mbushi koha e serte...

Dhe shetitjet i rralluam,
Neper dhome vijme percark!
Dhe ne vend te tyre shtuam,
Kollen dhe kafene me pak!

Sa me ka marre malli,grua,
Te zemerohem qofte edhe kot!
Si dikur atje te udha,
Kur te shihja me nje shok!!

Ne kemi vite qe pasqyren,
E perdorim shume rralle!
Se kemi syte e njeri-tjetrit,
Fytyrat tona per t'i pare....


 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Foto & shprehje

To wander in the field of flowers
pull all the thorns from your heart. - Rumi


Për të bredhur në fushën e luleve, tërhiq të gjitha gjembat nga zemra jote...


 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top