FOTO/ Juventus me logo të re

Abisi

offline✌
Juve-10-490x375-1.jpg


Juventusi ditën e djeshme vendosi të ndyshoi logon e klubit duke zëvendësuar atë me një të re. Anjeli së bashku me disa drejtues të skuadrës vendosën për ta bërë këtë me arsyen se do t’i shërbente klubit për t’i dhënë një shtysë në marketing, si dhe për t’a afruar sa më shumë me të rinjtë.


Jo të gjithë e kanë pritur mirë këtë vendim, por ka patur edhe nga ata që nuk kanë humbur rastin të bëjnë pak humor në rrjetet sociale. Shumë foto në këtë mënyrë janë bërë virale në shtetin fqinj.

Mediat italiane shkuan në më shumë se kaq, duke bërë një krahasim që nuk do ju pëlqente aspak drejtuesve të Juventus. Ata kanë bërë krahasime me logon e pilotit të MotoGP, Jorge Lorenco, dhe iu rezulton e ngjashme, duke e quajtur si provokuese për tifozët e Juventusit.

Gjithsesi në fillim gjërat janë disi të vështira për t’u pranuar, por drejtuesit e Juventusit rrallë gabojnë. Për të parë se kush ka të drejtë, duhet të presim.

(e.k/BalkanWeb)Juve-2-490x306.jpg

Juve-22-490x735.jpg

Juve-21-490x467.jpg

Juve-14-490x272.jpg

Juve-13-490x328.jpg
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: FOTO/ Juventus me logo të re

E paksan 10i me kete logo.
 
Top