• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Foster portieri i parë i United

E3

Anëtar i Nderuar

Sir Alex Ferguson ka emëruar Ben Foster si portierin e parë të Manchester United për fillimin sezonit, shkruan gazeta britanike Daily Mail.

Ferguson preferon të angazhojë Foster para portierit polak Tomasz Kuszczak për ndeshjen e Community Shield kundër Chelseat dhe i ka premtuar atij se një paraqitje e mirë do të jetë një shtytje që ai të jetë portieri i parë i ekipit, derisa Edwin van der Sar të rikthehet nga lëndimi

“Mendoj se Ben Foster do të jetë portier i Anglisë, por e di se ai ka nevojë të luajë me ne që kjo të ndodhë. Nuk dua që djaloshi të humbë rastin për të luajtur për vendin e tij”, ka thënë Ferguson.
*telegrafi*
 

Attachments

Top