• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fjale te urta arbereshe.

orakulli

Anëtar i Respektuar
Ata çë mbiallë / rrikogjinë.
Ate qe mbjell do korresh.

Fjala a mirë / vete gjithparu.
Fjala e mire vete gjithandej.

Ai vete të gjenje leshitë te vea.
Ai vete te gjeje leshin ne veze.

Ai shurbën / si nj’kal.
Ai punon si nje kal

Vien ma jitoni se gjiriu.
Vlen ma shume gjitoni se kushuriu.
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Fjale te urta arbereshe.

Lidh gajdhurën ku thot i zoti e jet e hanë qentë......

Lidh gomarin ku thot i zoti dhe leje ta hane qente
 

EMANUEL_78

hajduti
Titulli: Fjale te urta arbereshe.

do them nje fjale qe thone italianet per arbereshet...
me mire te takosh nje ujk ne mal sesa nje arberesh...
 
Private conversations
Help Users
    Top