Fituesi i zgjedhjeve parlamentare 2021

sofia

Antarë i Respektuar
Varet se ca quan ti fitore se une fitore e quaj qe Thurja te marre 2-5 mandate. Pastaj nga keta peshqit e medhenj, Rama me siguri do fomoje poziten me 76-78 mandate. Jo se eshte me i miri, po populli vec keta njeh: Lulin, Ramen dhe Monen...dhe per shumicen Rama mbetet e mira me e madhe mes te keqijave.
 

Baboon

12... forget about it!
Fatkeqsisht Rama e ka ne xhep dhe njehere mandatin.
Pse fatkeqsisht? Psh me fitu Rama (Flasim gjithmone pa dallavere) une e lexoj si nje vote per t'ju shmangur fatkeqsise se sa si vote per Ramen.
 

Lauri

Anunnak
Varet se ca quan ti fitore se une fitore e quaj qe Thurja te marre 2-5 mandate. Pastaj nga keta peshqit e medhenj, Rama me siguri do fomoje poziten me 76-78 mandate. Jo se eshte me i miri, po populli vec keta njeh: Lulin, Ramen dhe Monen...dhe per shumicen Rama mbetet e mira me e madhe mes te keqijave.
Pse nuk më shkruan diçka më tepër për këtë "Thurja".

Njerëz të rinjë frymë e re në politikë. Çfarë dini ju më tepër??
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pse fatkeqsisht? Psh me fitu Rama (Flasim gjithmone pa dallavere) une e lexoj si nje vote per t'ju shmangur fatkeqsise se sa si vote per Ramen.
auuu se shof dot ate dykembsh te gjate. ahahahahahhaha
 

sofia

Antarë i Respektuar
Njerëz të rinjë frymë e re në politikë. Çfarë dini ju më tepër??
Nuk eshte kusht qe aty kandidimi i te rinjve, por i njerezve te kualifikuar ne fusha te ndryshme qe e meritojne te perfaqesojne shqiptaret. Megjithate mosha mesatare e te zgjedhurve te kesaj nisme eshte krahasimisht me e re se partite e tjera politike. Ka kontabiliste, ekonomiste, studente, diplomate, agronome, emigrante e te tjere. Secili vjen nga nje klase e thjeshte shoqerore (vec Rudina Hajdarit), por shumices intelekti i ka mundesuar studimin jashte shtetit. Tashme pjesa me e madhe jane banues ne Shqiperi me nje vizion nderkombetar politike.
Kryhesohet nga Endrit Shabani ,nje ish student Oksfordi, qe eshte pedagog, ka qene analist dhe gjithnje ka shprehur paaneshmeri politike. Parimi kryesor eshte t'i rikthehet 100% sovraniteti popullit. Kane hartuar deri tani 23 projektligje te gjitha me qellimin e barazise, transparences. Me pelqen te them se e njoh nga larg dike qe eshte pjese aty, e njoh punen, sakrificen, arritjet me duket sikur ndihem e perfaqesuar, sikur shoh reflektimin tim. Them se 2-5 mandate mjaftojne, sepse kaq mund te sherbejne qe populli te njohe vlerat qe une njoh nga ata dhe te ece ngadale drejt progresit e njohjes teresore.
 

Lauri

Anunnak
Nuk eshte kusht qe aty kandidimi i te rinjve, por i njerezve te kualifikuar ne fusha te ndryshme qe e meritojne te perfaqesojne shqiptaret. Megjithate mosha mesatare e te zgjedhurve te kesaj nisme eshte krahasimisht me e re se partite e tjera politike. Ka kontabiliste, ekonomiste, studente, diplomate, agronome, emigrante e te tjere. Secili vjen nga nje klase e thjeshte shoqerore (vec Rudina Hajdarit), por shumices intelekti i ka mundesuar studimin jashte shtetit. Tashme pjesa me e madhe jane banues ne Shqiperi me nje vizion nderkombetar politike.
Kryhesohet nga Endrit Shabani ,nje ish student Oksfordi, qe eshte pedagog, ka qene analist dhe gjithnje ka shprehur paaneshmeri politike. Parimi kryesor eshte t'i rikthehet 100% sovraniteti popullit. Kane hartuar deri tani 23 projektligje te gjitha me qellimin e barazise, transparences. Me pelqen te them se e njoh nga larg dike qe eshte pjese aty, e njoh punen, sakrificen, arritjet me duket sikur ndihem e perfaqesuar, sikur shoh reflektimin tim. Them se 2-5 mandate mjaftojne, sepse kaq mund te sherbejne qe populli te njohe vlerat qe une njoh nga ata dhe te ece ngadale drejt progresit e njohjes teresore.
Nisma thurje e njoh vetëm nga Panajot Soko.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Na infirmoni dhe ne qe s'kemi satelit me pa kanalet shqiptare live. Si po shkojne zgjedhjet?
 

Lauri

Anunnak
As 48 % të votuesve nuk ka shkuar të votojë ?
Megjithëse nuk është me kuorum, kjo përqindje të bën të reflektosh. Njerzit muk besojnë në politikë.?

Edhe se mediat flasin për sukses të numrit të lartë të pjesmarrjes në votime ?
 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
Ndonje fryme e re, se kta ngelen te njejtat kokrra nder vite.
Jam dakort me ty......
por te rikujtoj qe Basha kurre ska qene ne pushtet ndonjihere
ka pase qene minister i jashtem
ku na mundesoi hyrjne ne NATO
dhe liberalizimin e vizave per shqiperine
Rol kryeministri ska pase ndonjihere
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Jam dakort me ty......
por te rikujtoj qe Basha kurre ska qene ne pushtet ndonjihere
ka pase qene minister i jashtem
ku na mundesoi hyrjne ne NATO
dhe liberalizimin e vizave per shqiperine
Rol kryeministri ska pase ndonjihere
Ishalla po e fiton pra, meqe e paske me qejf ti ?
 
Top