• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Fitness

Elushe

Vogëlushe
Pe: Fitness

Palestra te kalit trupin edhe trurin - kjo eshte mese e vertete. ا'te bej qe jam dembele e mezi mar mundimin te shkoj :(
Por do kisha thene qe noti eshte me i mire per trupin se palestra pasi ushtrimet i ben por nuk i demton gjymtyret si ne palester (i.e. vrapim, etj)
 
Vendndodhja
^.^
Pe: Fitness

Palestra ka anet e mira te saj ,te mban ne forme,te tonifikon dhe me kryesorja ndikon ne renien nga pesha ose ose dhe shtim ne pesh per ato qe jane shume te dobeta........mbi te gjitha s'te lejon te kesh nje trup dembel.

Sic e tha dhe Elushe ,noti eshte 100 here me i mire se palestra ,ve ne levizje gjithe trupin dhe nuk te lejon demtime sic mund te ndodh gjate nje fitnessi ,si psh nyjet e kembes ,tendinat ,shton te rrahurat e zemres
 

gocqejfi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Burrel
Pe: Fitness

Me ane te palestres mund te kemi nje trup plot force dhe zoterojme energji.

---------- Post added at 18:49 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

Palestra te ndihmon per te mbajtur trupin ne forme.
 
Last edited by a moderator:

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Mosha
33
Vendndodhja
ne djall ska cte te duhet ty
Pe: Fitness

Te gjat jeten ne kuptim qe sa me mir te jete trupi ne forme aq me shume menyr jetese me te mire ke .. te kemi trupin ne forme na ben te ndihmemi me te lumtur . dhe thon qe lumturia na e zgjat jeten keshtu qe po e pse jo :p
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Fitness

Ushqim te shendetshem, ecje nate per nate, dhe gjithmon ne levizje. Keto jane kyce per mua, me palester asnjehere sme ka ecur (pervec carjeve te damarve kur merresha me ngirtje peshash... po cme duhet dhe mua, mua eshte 2 shishe 1/2 litra uje qe marr kur eci ose kur dal per vrap me rendojne shume, e jo me peshat) LOL
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Fitness

nuk, parashkoj ne palester.
Thjesht eci 30 min ne dit ose bej vrap 30 min ne dit e jam ne rregull :)
 

Artin

Anëtar i Respektuar
ثshtë e domosdoshme për të gjithë njerëzit, por sidomos për ata që e kanë punën ulur në karrike.
Në mungesë të palestrës, vrapi dhe ecjet e gjata e zëvendësojnë deri diku.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
...nuk themi se sporti e zgjat jeten, porse edhe ne aspektin mendor të ben mjaft me te zhvilluar sikurse edhe ne trup.
 
Top