Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make Up?!

ida angel

:)
V.I.P
eshte e vertet qe shumica e vajzave shqiptare trukohen rend por kjo nuk ka azgje te keqe thjesht eshte nje tradit e vajzave ballkanase,qe dikush qe vjen nga perendimi i bie ne sy kjo gje!!!! sa per veten time trukimin e perdor me kohe,psh paradite tani ne stinen e veres nuk lyhem fare ndersa ne mbasdite po!!!!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
njera eshte te lyhesh e tjetera eshte te zhgaravitesh.....

psh ca kam rastisur une...disa qe ven 1 kg puder ne fytyre qe duket nga 1 km large, pastaj vene nuancues roz/kuq ne faqe ....buzkuq te kuqe, syte te bera me laps poshte-lart, rimel 1/2 kile, syte dhe me puder syshe....
epo me fal......ky seshte make up per dite....e as per naten biles....

pudra duhe te vene te maskoj disa difekte....jo te duket sikur e ke futur koken ne mjell...
 

sec_l

NJERI I THJESHT
njera eshte te lyhesh e tjetera eshte te zhgaravitesh.....

psh ca kam rastisur une...disa qe ven 1 kg puder ne fytyre qe duket nga 1 km large, pastaj vene nuancues roz/kuq ne faqe ....buzkuq te kuqe, syte te bera me laps poshte-lart, rimel 1/2 kile, syte dhe me puder syshe....
epo me fal......ky seshte make up per dite....e as per naten biles....

pudra duhe te vene te maskoj disa difekte....jo te duket sikur e ke futur koken ne mjell...

Ke te drejt disa nga vajzat e teprojn por mendoj qe do i ken te dashurit ose burrat murator qe i nimojn ne stukimin e fytyres vaj halli ti japesh nje putje asaj si mund te ndjehesh . :p

na falni qe dolem jasht teme ;)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
po tani syri estetik i seciles femer ndryshon:D disave i duket bukur...disave jo

ne per kritika jemi te vetmit....
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
OK ashtu eshte mendimi yt,Ilda te kisha preferu te vish ne Prishtine edhe do te nderrohet kjo pershtypje :)

Ne Prishtine lyhen shume mire, mund te them pjesa me e madhe. Ajo pjese qe nuk lyhet bukur, teper, pa shije etj etj..aty bejne pjese vajzat qe kane ardhur nga fshatrat e ndryshme te Kosoves dhe shiten si Qytetare =)
 

sec_l

NJERI I THJESHT
po tani syri estetik i seciles femer ndryshon:D disave i duket bukur...disave jo

ne per kritika jemi te vetmit....

Kjo eshte mese e vertet per te kritikuar jemi te papar por disa i kemi te veteta ama :p mos me le me rrejt :p
 

koli aragon

Antar Aktiv
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

vejne shume dhe nuk ngjasojne mire. make up i lehte me elegant
 

zhandark

Anëtar i ri
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

ngelen keta cunat tu gjyku femrat shqiptare dhe kur vjen puna me ke lidhen e martohen ???????????????? sa koti imagjino kush ka paragjykime per punen e makeupit dhe kush jane ata qe e kane trurin cope cope ,,jane me mentalitet te vyshkur dhe shume mbrapa ,,po rrini rehat mos flisni kaq keq per femrat shqiptare se kur vjen puna me ato perfundoni ju meshkujt ,,pastaj normale qe ketu asnje produkt nuk eshte i mire dhe cmund te pretendojme ne se si te lyhemi po nejse ketu u fol per femrat se cunat mo po ndrisin ..na shkrine fare ...une kam qejf te zhgryhem e te behem sterre dhe sme plas fare se cfare thone ata paragjykues qe sjane ne rregull per vete se fundja te gjithe ne shqiperi jetojme ..eshte ndryshe kur vjen nje i huaj dhe i ben pershtypje makeupi i ketushem ...
 

pulcina86

❤️
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Kur shkoj ne shqiperi shoh qe shumica e femrave nuk dine te lyhen fare, Zhgryen laparosen per faqe te zez .

Cili mund te jete shkaku sipas jush?

Mendoj se kshu vete ne mod atje.
Jo se nuk din.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

dine dine po ju mungon koha koha ne shqiperi eshte e kofizuar kane dhe pune te tjera per te bere
 

korado

President
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Ka dale moda qe te laparosen tani,kemi hec perpara neve !
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

jo kemi ec perpara..ne kujtojm se ecim perpara,por vrapojm per mbrapa.kjo esht e keqja........
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

ik se lane nam dalin femrat si kloun cirku ku di una vishen e lyhen si prostitutat ne itali mos ti vije keq po ky eshte realiteti
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

"Gallanjosen" shume, patinohen (sic ka thene edhe Mr. Elvis LOL)
Nje arsye mbase eshte se mendojne se sa me shume te vesh me e bukur dukesh, por eshte e kunderta, sidomos nese fytyra nuk eshte e paster.

Une kam perdorur ne shkolle te mesme puder per fytyren, jo se me duhej se fytyren e kam te paster, po "he se keshtu perdorin te gjithe". Por ne 2 vitet e fundit nuk e kam perdor fare pudren dhe vertete fytyres i ka ardhur ajo ngjyra e saj natyrale, "the glow" LOL

Sic ka thene edhe Eldi, dicka e lehte per syte, edhe per buzet edhe do dukesh mese me bukur.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

po mir qe lyhen shum,po sdin as me u lyer,se ok po ven shum truk,,,po ta shperndash pa hesap ne te gjith qepallen,ose gjith fytyra me puder...pupupu po duke e ditur qe si bejn mir kto produktet se vec kimikate kan..fliti murit me mir...
 

abstraction

Carpe Diem
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

edhe mua sme pelqejne hic . Shumica atje nuk dine te bejne tualet . Cdo gje shkon me moshen . Kur shikon nje femer 18 vjece me tualet te rende dhe pa pik shije te jep ate pershtypjen se eshte 30 vjec e ca. E humbasin freskine e moshes. Kete e them , bazuar ne disa foto qe pashe lately te disa femrave atje .. kur pershtypjet qe me lane ishin pak a shume te tilla. Goca nga 18 vjece ishin bere si femra te lodhme nga jeta .. fale tualetit pa estetike dhe shije . Po hey good for them , nuk i gjykoj po prape , sma pelqen syri kur i shoh . Dhe tualeti eshte art me vete. Jo kushdo di ta bej ate tamam.
 

Amoksiklavia

FiReFly^babe
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

kush sdi te lyhet mo aman qe te gjitha shqiptaret din sidomos ato ne Shqiperi se skan pune tjeter mengjes, drek, dhe dark para pasqyres i gjen se sjan ne pune skam me ca meren. Te gjitha lyeshin bukur ne Shqiperi pastaj ato dite per dite neper parukjere ja kan mar doren tualetit.Porduktet jan "cileri" jo estetike .....nje njeri qe di te lyhet, lyhet bukur dhe me tualetet me te lira si ne shqiperi demrat aq i blinin tualetet 2 mijlekshe 5 moje dhe benin figure me kilometra larg.
 

korado

President
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Po ja,disave i duket vetja te bukura dhe kur dalin:p,,,,,,,,,,vec ti shofesh........te vjen keq ti hedhesh syte.:p
 

rosablu

Antar Aktiv
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Tani mos i pergjithsojme shum gjerat..dmth mos ti fusim te gjitha me i thes..ka femra shqiptare qe lyhen shum e te tjera qe jan mese normale.te klasa ime psh ska pas ndonje goce qe bente tualet te ekzagjeruar.Un mendoj se kjo puna tualetit te femrave shqiptare nuk qendron tek mosdituria pasi tani ka lloj-lloj revistash,emisionesh,site interneti qe te japin informacione goxha te plota e interesante per nje make-up sa me te duhur.E mendoj se edhe fakti i mospasjes nuk ka te bej..se edhe ne shqiperi firmat e njohura kozmetike jane futur..dmth ka profumeri e dyqane kozmetike ku gjen produkte cilesore.edhe pse me then te drejten nje gloss qe kushton 30 euro fundja nuk ka noi ndryshim te madh ne rezultat me ate qe kushton 5 euro po nejse se sdu te kaloj ne teme tjeter.Mendoj se make-up eshte me teper ceshtje gustoje e pershtatshmerie dmth cdo vend qe frekuenton duhet te perputhet me look-un tend.
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

tani jam dakort un por me te then te drejten kam kaluar ne gusht rrugeve te shqiperise po t ebetohem klaun cirku mu duknin te gjitha kush tu lyente me shume e kush te qiate barkun e kofshet em shume si pornostare hahahah kete ide kam une
 

embelsira e hidhur

ajer-toke-ajer
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

shkaku fare i thjeshte,dua ne duken dikush qe sjane,dhe ti largohesh vetvetes do te thote dhe ta shperfytyrosh ate.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

S'dua tu bie ne qafe femrave shqiptare,por nje % mjaft e larte nuk e ka idene as si te lyhet e as si te vishen.Nuk kane shije dhe sensin e estetikes.
Mjafton te shikosh si i bejne floket e verdha ose gri,dhe pastaj u del rrenja e zeza...:blle: :blle: Jo se kam ndonje gje me floket e verdha dhe ato qe kane floket e verdha,por nuk me pelqejne tek ato qe i kane bere vetem per te qene trendy a ku ta di une.
Pastaj tualeti,s'po flas fare se eshte akoma me keq.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Edhe make up gjate ketyre viteve te veshtira ishte ne tranzicion :shpata::shpata:them se koheve te fundit gjerat kane filluar te qetesohen :pepe:cdo dite e me shume me rastise te shoh ne rruge zonja qe aq mire kombinojne ngjyrat, veshjen dhe shpirtin sa meritojne tu pucet dora :puthdore::puthdore:por, e keqja qendrone ne ate se sme len tu puc :cool::(
 

Blloku

IMBA
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Kur shkoj ne shqiperi shoh qe shumica e femrave nuk dine te lyhen fare, Zhgryen laparosen per faqe te zez .

Cili mund te jete shkaku sipas jush?

Sepse marin keshilla nga mami i tyre, e cila ka mbetur me moden e saj kur ishte e re, pra ate te viteve 60-70. T'i leme menjane shakat, disa nuk ia dalin nga ana ekonomike te blene produkte cilesore.

Ama duhet pranuar qe ne Shqiperi ka goca qe dine vertete te lyhen e te vishen shume bukur.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Femrat Shqiptare se kane idene ????? aspak nuk eshte e vertete thjesht....shume here kur ''moden'' e bejne disa dyqane te degjeneruara (se ato qarkullojne mallin e ''mire'') ske cfare te besh.....te vetmin problem qe kane gocat Shqiptare deri diku dhe meshkujt eshte ekstremiteti i tepert qe i/na kap nuk eshte e thene qe te dukesh sexy ose e bukur duhet te nxjeresh cdo gje jashte nje femer qe ndihet sexy edhe me xhup di ta tregoje....e njejta gje dhe per lyerjen ka goca qe e bejne aq sa duhet ka dhe disa te tjera qe kalojne ate kufirin e normales...dhe duken si klloun...me gjithe se jam i mendimit qe femra sa me pak te lyhet aq me reale duket....
 

Зngjεll

___________
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Makiazhi i syve ndikohet shume nga veshja qe bejme, nga stina ku ndodhemi si dhe nga gustoja qe kemi ne lidhje me miksimin e ngjyrave apo menyres se perdorimit te lapsit apo penelit etj etj .
Tani sa per femrat ne Shqiperi se di sepse nuk jetoj atje por kur kam shkuar me ka rene rasti te shikoj femra me makiazh te ekzagjeruar dhe pa pike gustoje por nuk ishin te gjitha ashtu .Cdo gje varet nga femra, koncepti dhe gusjtoja qe ajo ka per veten dhe te qenit femer me kuptim te plote fjale .
 

goca yll

Antar Aktiv
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Cdokush ka preferencat e veta,,ju femrat mos e mohoni
se make_ up eshte i domosdoshem dhe na ben me joshese,,se po tju shohesh
pa lyer te trembni!! Personalisht e perdor make_up edhe
pse nuk e kam te nevojshme,,
 

^_^-Dj

DeeJaY
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

ca pyetjet qe boni normalisht qe sdin :lol:
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

shumica e vajzave e kan fytren me akne e pucra, ndaj vejn shum krem puder ne fytyr e shum buzkuq per tmbuluar defektet, e pagjumsia ben tveten pasi shum vajza posht syve kan rrath te zinj :D
 

DeliriumMind

Deliricous is off ?
Titulli: Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make

Sa pun qe ju prish make up i tjerve eh
Mu sme prish fare pun... per mu jo 1 kg pudrash por dhe 1 tonelat te vejn
 
Top