Femrat shqiptare, nuk din te lyhen apo nuk kane produktet e duhura per Make Up?!

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Kur shkoj ne shqiperi shoh qe shumica e femrave nuk dine te lyhen fare, Zhgryen laparosen per faqe te zez .

Cili mund te jete shkaku sipas jush?
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
OK ashtu eshte mendimi yt,Ilda te kisha preferu te vish ne Prishtine edhe do te nderrohet kjo pershtypje :)
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
Se spara kan shume shije...Shumices i pelq make up too much SE vetem ashtu i duket vetja te lyera...Jasht ku Makijazhi duhet sa me light stonojne...:karton
 

Lauri

Anunnak
Femrat shqiptare(ata qe jetojne ne shqip)lyhen jashzakonisht shume.Mire apo keq.
Pa lene me nje ane veshjet stravagante qe perdorin,qe ne vende te tjera i perdorin vetem neper raste te veqanta(dasma,festa te ndryshme etj).Ne shqip veshen ne kete menyre edhe kur dalin per te blere dy kg patate.
Ps.Mua te thjeshtat (ne lyerje dhe veshje)me terheqin me teper.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
produktet jan cilesore...........kan dal mjaft firma produktesh kozmetike tek te cilat mund te plotesosh nevojat e tua......fajin e kane vete vajzat qe marrin per skoti kur vjen puna tek tualeti........
 

Attachments

  • 6623.jpg
    6623.jpg
    43.5 KB · Shikime: 67
Redaktimi i fundit:

Aurora

Anëtar Aktiv
Une jo qe nuk di se edhe ashtu arti me shkone per dore mire, por nuk me pelqen te vizatohem, sa me thjeshte aq me bukur!
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Por qe nuk kane shije vajzat shqiptare as ne te lyer e as ne te veshur,kjo dihet tashme...Sheh cdo lloj karikature ne Shqiperi....Jane te pakta vajzat qe te kenaqin syrin kur i shikon...
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Femrat shqiptare(ata qe jetojne ne shqip)lyhen jashzakonisht shume.Mire apo keq.
Pa lene me nje ane veshjet stravagante qe perdorin,qe ne vende te tjera i perdorin vetem neper raste te veqanta(dasma,festa te ndryshme etj).Ne shqip veshen ne kete menyre edhe kur dalin per te blere dy kg patate.
Ps.Mua te thjeshtat (ne lyerje dhe veshje)me terheqin me teper.

Edhe une per meshkujt e palyer vdes :haha: (shaka ee)
Amaj moj shpirti nuk mund t'i pergjithesojme te gjitha se disa lyhen pak, disa fare ,disa shume ,ato qe behen si gogol ma shpifin mua ....:eek:hh:

Une psh lyhem me raste,buzet thuajse asnjehere ose sh rralle ndersa syve ka raste dicka te lehte ka raste i bej dhe rimel e laps te zi ,por jo gjithmone Make up ne vere jo e jo ,vetem ne dimer ngaqe me skuqet hunda dhe e kam bezdi,ja shif syrin :p(ca reklame ee):p
 

Elushe

Vogëlushe
Ne radhe te pare nje vajze 15 vjecare dhe as nje vajze 25 vjecare nuk ka nevoje per plaster ne fytyre. Duhet te rregullohen plakat, se te rejat jane te bukura, skane rrudha ne fytyre, kan embelsi, jane te njoma dhe nuk duhet ta prishin kete me make up. Kane mahnine cupat e reja per tu rritur sa me shpejt, por duhet te kuptojne qe do bejne qejf mjaft te rritura e te martuara.

Me duket mendohet qe cdo vajze ka lindur me dipllomen e si te lyem dhe si te vishem. Por ne fakt nuk eshte aq e lehte, une psh shume vone kam mesuar si te ve lapsin e syve sepse kisha frike mos me rreshqet dora dhe qorroj syrin LOL

Ky fenomen ndodh ne me teper ne Shqiperi sepse njerezit shikojne dhe gjykojne te tjeret me shume se ne vende te tjera. Ama edhe produktet nuk i kane se sma do mendja jau kercet te blejne £40 disa ngjyra per syte psh....
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
une mendoj te dyja bashke.
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Ne radhe te pare nje vajze 15 vjecare dhe as nje vajze 25 vjecare nuk ka nevoje per plaster ne fytyre. Duhet te rregullohen plakat, se te rejat jane te bukura, skane rrudha ne fytyre, kan embelsi, jane te njoma dhe nuk duhet ta prishin kete me make up. Kane mahnine cupat e reja per tu rritur sa me shpejt, por duhet te kuptojne qe do bejne qejf mjaft te rritura e te martuara.

Me duket mendohet qe cdo vajze ka lindur me dipllomen e si te lyem dhe si te vishem. Por ne fakt nuk eshte aq e lehte, une psh shume vone kam mesuar si te ve lapsin e syve sepse kisha frike mos me rreshqet dora dhe qorroj syrin LOL

Ky fenomen ndodh ne me teper ne Shqiperi sepse njerezit shikojne dhe gjykojne te tjeret me shume se ne vende te tjera. Ama edhe produktet nuk i kane se sma do mendja jau kercet te blejne £40 disa ngjyra per syte psh....

ha,hahhah sa kam qesh ani po e qorroj syrin,nuk ke pas faje jo.
Po ke mesuar vone zemra sepse nuk e ke perdore, ato qe dine mire profi sigurisht duke e perdore shpeshe dhe jane mesuar!
 

Elushe

Vogëlushe
ha,hahhah sa kam qesh ani po e qorroj syrin,nuk ke pas faje jo.
Po ke mesuar vone zemra sepse nuk e ke perdore, ato qe dine mire profi sigurisht duke e perdore shpeshe dhe jane mesuar!

Une ne fakt nuk kuptoj prinderit si i lene te lyen e te zhgrryen...disa gjera duhen ndaluar :(
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Sdine fare po leni nam kush te zhgerryhet me shum sikur po bejne gara me njera tjetren ose jan te shemtuta dhe per te rene ne su lyhen sikur jane ne cirk
 

Lela_Dr

Donatorë
Ne shumicen e rasteve nuk dine te lyen, te raste te tjera, lyen nga nevoja per te qene sa me terheqese ne syte e te tjereve, dhe harrojne qe c'do person ka lezetin e vet, me apo pa tualet.

Personalisht urrej ato femra qe lyen qe ne pike te mengjesit me ngjyra te forta a thua se po shkojne ne diskoteke.

Mua me pelqen shume tualeti i thjesht dhe i lehte.....mjafton per ti dhene pak ngjyre fytyres.....qe mos te dukem pergjumesh.Kurse tani per vere pothuajse nuk lyhem fare, thjesht nje lucido per buzet dhe kaq.
 

SuRiAnA

Anëtar i Nderuar
Unè mendoj qe lyerja perdoret dhe si njè lloj "sigurie" nga femrat,ju jep siguri,mendojn qe ne ketè menyr te i plotsojn ato "mangesi" qe kan.. ato imperfexione

(P.sh unè kamm 1shoqe timen ketu ne IT qe kurr nuk e kam par pa make-up,ajo thjesht se ka prob me lekuren,por lyhet aq mir sa qe duket si te mos eshte e lyer fare apo shum shum leht,e po te shikosh mir do kete KG fondotinta e gjera tjera.. ajo tani ka berè make-up pjes e jetes..me thot se pa make-up ndihem si e zhveshur :( )

Ne shqip.. nuk di por sa kam pa ne KS disa e teprojn aq shum,me lloj lloj ombreto(ngjyra aq te ndezura qe as nuset nuk i perdorin).. nuk mendoj te jetè faji tek produktet jo te mira..se 1far do lloj fondotinta dhe nja 2 lapsa cdo vajzè mund te lyhet per qejf,,faji eshte dhe tek prinderit qe ua lejon ne mosha kaq te reja te dalin rugeve ashtu.. une per vete deri ne moshen 17/18 vjc nuk kam mundur as ti rregulloj vetullat e le mo te lyhem e ngjyhem si Clown :D
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Ne shumicen e rasteve nuk dine te lyen, te raste te tjera, lyen nga nevoja per te qene sa me terheqese ne syte e te tjereve, dhe harrojne qe c'do person ka lezetin e vet, me apo pa tualet.

Personalisht urrej ato femra qe lyen qe ne pike te mengjesit me ngjyra te forta a thua se po shkojne ne diskoteke.

Mua me pelqen shume tualeti i thjesht dhe i lehte.....mjafton per ti dhene pak ngjyre fytyres.....qe mos te dukem pergjumesh.Kurse tani per vere pothuajse nuk lyhem fare, thjesht nje lucido per buzet dhe kaq.

KSHU KA LEZET TE LUMTE LELA MERNI SHEMBULL JU TE TJERAT :dong::dong::dong:
 

eldi

trafikante
une personalisht lyhem shum shum pak, ashtu sikurse dhe lela i jap nje ngjyre syve aq holle sa per tu nxjerre ne pah si forme, cfar jane keto pudrat e kremrat per fytyren , nuk ua di as emrat jo me ti perdor, buzet nuk i lyej kurre, mund te ve pak labelo kur i kam te acaruar (kjo ndodhe pergjithesisht ne dimer sepse i lepij shum buzet)
per pjesen tjeter qe lyhen, dikush do me mbulu pucrat qe ka ne fytyr dhe i fus nje te patinume surratit qe duken si fantazma kur te dalin para, dhe disa te tjera kujtojne se ngjajne bukur. por qe ta shpifin.
 

bora dr

100%shqiptare
ehuuuuuuuuu gjthm gishti ndaj femrave shqiptare...secila ka guston e saj edhe lyhet ashtu si 8 pelqen.pastaj nuk ndodh vetem shqipri edhe jashte ke"tipe"me syte alla merlin manson me geta te grisura thonj te zi sandale me take 1 meter etj etj...me duket ekzagjwerim qe femra shqiptare shinjestrohet si gjithmon simbol i lookut te keq!
 

albgrl

GIRLICIOUS
Nuk mendoj se duhet te kesh make-up te shtrenjte per tu dukur lyerja e mire. Nese din ta perdoresh, çdo lloj tualeti do u dukte i veçante ne fytyre te femres. Por dhe nuk mendoj qe vetem ne Shqiperi lyhen vajzat per faqe te zeze, shoh plot une jashte Shqiperise qe as laps sysh nuk dine te vene.
Eshte instinkt i çdo njeriu te duket i/e bukur ne sy te te tjereve. Femrat kane mundesi me shume per ta arritur sepse mund te perdorin tualet. Ka plot femra qe mendojne se sa me shume tualet te vene aq me shume terheqese do jene, mgjth do e kuptojne se me kalimin e kohes kjo nuk eshte e vertete.
Persa iu perket femrave ne Shqiperi, mund te them qe ka shume qe e kuptojne keq moden. Tualeti i tepert mund te beje terheqese ne sy te nje mashkulli 1 dite apo 2, por pastaj nuk zgjat me. Edhe kjo s'me duket arsye e drejte per ti pelqyer dikujt, te pakten ti pelqesh per ate qe je jo per ate qe ke vene ne fytyre.
 

shiHanny!!

psiko pa shpres sherimi
iiiiiiiiii po ato mendoj qe jon pikturu shekshi moj:D...e kan marr moden keq, gjithmoni shqiptari i interpreton gjonat mrapsht:D....personalisht nuk kom tendencen mu bo klaun kshtu qe larg qofshin pej meje kto gjona, mjafton me pastru ftyren me uj e sapon, qik e re jom, n'rini ma t'mir, sen mu ly skom nevoj..
 
Redaktimi i fundit:
Ka femra qe nuk din absolutisht te lyhen, madje e vetmja gje qe din te bejne eshte te prishin edhe ate bukuri dhe freski qe kan, duken sikur jan te martuara goca qe jan akoma adoleshente. Ka dhe nga ato qe lyhen vertete hijshem, pak tualet natyral tregon se je femer dhe di te kujdesesh per look-un tend.
Nuk mund te dalesh nga shtepia e lare vec me uje e sapun, por gjithashtu nuk duhet te lyhesh sikur te shkosh ne ndonje party. Kujdesi duhet te tregohet vazhdimisht, por duhet te dish kur duhet te besh make up, dhe kjo varet sipas rastit.
 
Injoranca shkaku i pare dhe i dyti ideja e te renit ne sy qe femrat e kan shume fiksim (dhe ato ne fakt bien ne sy :D por per keq me shume se per mire :D)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
problemi eshte qe duan te dalim sa me sh ne evidence...e si ta besh ket epervec make -up?
 

*deliza*

VIP
V.I.P
Shume goca ngaterojne vendet - harrojne se ku shkojne, se per ku jane nisur. A eshte dite, a eshte nate, vere - dimer, party, aheng familjar, xhiro ne qytet, shkolle gjithe eshte njesoj - e njejta veshje i njejti make up. Ta them te drejten ma vrasin syrin shume keto goca. Por patjeter qe ka edhe nga ato qe dine te kujdesen shume per veten dhe bejne sic thote nje fjale ..''si vendi - kuvendi ''. :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
@goce_t ato svihen me ne diskutim...

@ delizia ...mbase shofin sh tv...e kto qe kendojne te tera jan te ngjyrosura si per party....
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
mua sme ka rastise te beje shume rrugetime,:ciaoo: vetem se cdo dite beje tri ore autobus vajtje ardhje :lexim:sa per make up dhe veshje tek femrat nga kendveshtrimi im munde te them se lejne shume pak per tu deshiruar :bumthjesht ka nje laramani :lexim:ku make up dhe veshja perdoren ne vendin e gabuar ne menyra te gabuara :lexim:nganjeher kur dale ne treg mendoj se jam ne disko :eek:hh:por ka edhe nga ato qe koheve te fundit me plotekuptimin e fjales munde te quhen ZONJE ne keto aspekte :puthdore::puthdore:dhe meritojne tu pucet dora :puthdore:shpresoj se po ndryshohet per nga ana pozitive :dong:
 

lucky_strike

IT`S TOASTED
shqiperia mban rekord boteror per konsumimin e pudres e te lapsit te syve . si majmunka cirku lyhen kto
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Me keto qe lexova i bje te jene me shume se gjysma e Shqiptareve injorante
 

sec_l

NJERI I THJESHT
Jo se sdin Jo se zhgarraviten Jo se jan injorante Por mungesa e te mesuarit ose mungesa e te studiurit vet ato si femra qe si kan dhen shum rendesi dhe pastaj ca ndodh lyhen kot me kot :p femrat i kena si shpirt e te papame per femrat tona ska shonce njeri me na i sha ;)
 
Top