• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Lediana

Banned
Nuk është e vërtetë që 20 dhe 30-vjeçaret janë më seksi se femrat mbi 40 vjeç. Më të rejat në moshë? Të papjekura dhe shumë të rrëmbyera, thjesht i trembin meshkujt. Por cilat janë veçoritë dhe karakteristikat e femrave me moshë mbi 40 vjeç? Pse ato preferohen nga meshkujt e pothuajse të gjitha moshave? Sepse ato janë sensuale dhe eksperte.

Femrat që arrijnë të bëjnë për vete një mashkull janë ato mbi 40 vjeç, sensuale, të ëmbla dhe eksperte të artit të dashurisë dhe lojërave erotike. Ky është edhe përfundimi i një sonazhi të kryer kohët e fundit mes meshkujve të ndryshëm. Në preferencat e tyre përjashtohen vajzat elegante “pa tru” dhe lolitat të cilat mendojnë se joshin edhe thjesht me një lëvizje të lehtë të qerpikëve.

Mbretëreshat e vërteta janë 40 vjeçaret seksi, që sipas një ndër dy të intervistuarve, ato janë më interesante dhe joshëse se 20 apo 30-vjeçaret. Rreth 39 për qind e meshkujve deklarojnë se zonjat “në moshë” janë shumë më tërheqëse se vajzat e lindura në vitet 80’ ose më vonë. Pra në këtë mënyrë jo vetëm meshkujt e pjekur dhe inteligjentë janë të aftë të luftojnë me kohën për të qenë më tërheqës se më parë.

Ja pse preferohet në 40 vjeçare

Pse një mashkull nuk preferon një 20 apo 30 vjeçare të freskët, por një 40 vjeçare me disa rrudha në fytyrë dhe trup jo aq të bukur? E thjeshtë, shpjegojnë të intervistuarit, femrat që kanë kaluar moshën 40-vjeçare janë më sensulale (për 52 për qind të meshkujve) dhe të interesuar ndaj meshkujve më të rinj ( rreth 38 për qind e meshkujve).

Triumfi i kësaj moshe ka të bëjë edhe me pavarësinë e pakontrolluar të të rejave, çka shkakton trembjen e meshkujve. Meshkujt në të vërtetë kanë mjaft arsye për të pëlqyer një femër në moshë dhe jo një tjetër më të re. Një vajzë në moshë të re në mjaft raste përpiqet të joshë, por pa sukses. Ajo duket false në sytë e atij që duhet të ishte viktima, duke mos pasur rezultatin e dëshiruar. Joshja sipas meshkujve ka të bëjë edhe me aftësinë për të mos rënë në vulgaritet. Kjo përgjithësisht është prirje e femrave në moshë të re.

Një në dy meshkuj pohojnë se 40-vjeçaret e luajnë në mënyrë perfekte rolin e dashnores dhe 46 për qind e tyre do të dëshironin ta kishin përkrah një femër të tillë në raste të rëndësishme apo pritje. Një trend i kohëve të fundit ashtu siç duket qartë edhe te çiftet ndërkombëtarë të Hollivudit, si Demi Mor me Ashton Kutçer apo Sheron Stoun me Keis Dreifous shihet se përkrah yjeve 40-vjeçare është një i fejuar më i ri në moshë.

Në këto sondazhe janë pyetur edhe femrat, 42 për qind e të cilave pranojnë se janë ziliqare lidhur me këtë fakt. Sekreti i femrave mbi 40 vjeç qëndron në faktin se vetëm ato mund të mendojnë seriozisht për kohën e humbur dhe pamundësinë për të rekuperuar vitet që ikin. Vetëm në këtë moshë femrat janë të vetëdijshme për vlerat e tyre, të cilat i kanë zbuluar me kalimin e viteve./Femra.al
 
Last edited by a moderator:

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Meshkuj te rinj kane keto mendime?
Thoni dicka qe te mos demoralizohemi LOL, te pakten tani per tani :p
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Un mendoj se cdo moshe duhet respektuar :)...Ka vertet bukurin e saj, eksperienca jan te vecanta dhe te ndryshme ne cdo moshe.

Ne qe jemi me te medhenje se ju psh....Kemi qen te rinj sa ju, kemi bere eksperiencat tona, kemi dashuruar e vazhdojm te japim e te marrim. Pikerisht per kete preferohet shpesh nje grua me e madhe ne moshe nga meshkujt, sepse ajo eshte me e lire ne mendime, eshte me eksperience jete dhe fizike :).
Femrat 40 vjecare jan joshese ne mendime, ne sjellje dhe jan sensuale ne intimitet sepse kan eksperiencen e cila per nje 20 vjecare eshte ne fillimet e saj........Nje vajze 20 vjec ka freskin e moshesh dhe terheq sepse eshte e pafajshme ne eksperienc.


Personalisht pelqej meshkuj me te medhenje se vetja.....Mund te pershtatem menderisht deri ne nje fare pike me meshkujt me te rinj se un, por terheqja apo pelqimi me ndodh me meshkuj me te medhenj se vetja.....Ka perjashtim por perseri nuk me cojn ne tundime psh :p LOL
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Shume e qarte....LOL LOL LOL po nje 40 vjecare mund te bej si e pafajshme dhe nej 20 vjecare si eksperte ???? dmth nese bejne keshtu meshkujt nuk terhiqen apo si?
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Shume e qarte....LOL LOL LOL po nje 40 vjecare mund te bej si e pafajshme dhe nej 20 vjecare si eksperte ???? dmth nese bejne keshtu meshkujt nuk terhiqen apo si?
E para e punes lab nuk jam ndonje psikologe apo eksperte un qe ti kem te gjitha pergjigjet :D

Por mendoj se nuk mund te shtiret asnjera gjate ate qe sjan..........Meshkujt terhiqen ose nga eksperienca ose nga pafajsia (dhe se kam fjalen tek virgjeria)
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

E para e punes lab nuk jam ndonje psikologe apo eksperte un qe ti kem te gjitha pergjigjet :D

Por mendoj se nuk mund te shtiret asnjera gjate ate qe sjan..........Meshkujt terhiqen ose nga eksperienca ose nga pafajsia (dhe se kam fjalen tek virgjeria)
o goce po bej si prezentatorin e programeve qe ben pyetje kot...jo se nuk i di po sepse ja kerkojne shikuesit LOL LOL LOL

megjithate pergjigja ime per kete teme eshte sekret LOL
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Mu sme intereson aspak qa thon kto studiusit ktu,por edhe nje 30 vjecare nga eksperieca si le gje mangut 40 vjecares kshuqe, une 30 vjecaret e kam fiksim :D
 

LBG

Anëtar Aktiv
Pe: Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Mu sme intereson aspak qa thon kto studiusit ktu,por edhe nje 30 vjecare nga eksperieca si le gje mangut 40 vjecares kshuqe, une 30 vjecaret e kam fiksim :D
Po ato 30+ 1 dite ,c´medim ke per to? :)
 

eGo0sTyle

System Engineer
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Kjo eshte me se e drejte, per me teper jan dhe te kompletuara :D
 

xhulio30

Anëtar i Nderuar
Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

...femrat....deri me 20 vjec...jane te panjohura si xhunglat e indokines...
....20 deri 30 vjec....te nxehta ...si afrika....
...30 deri 40 ...si amerika....specialiste ....
...40 deri 50.....si europa.....plake..

...50 deri 60....si siberia...qe te gjithe e din ku bie e asnji nuk shkon...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Nje femer sensuale,.dhe e bukur,..ngelet joshse dhe sensuale,.si ne te i 20-tat e saje,..30 ,40,.pse jo dhe te 50..dhe e kunderta,..ajo femer qe nuk eshte ne te 20,..nuk munde te jete as ne te 30 40,.as 50 ..tat.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

...femrat....deri me 20 vjec...jane te panjohura si xhunglat e indokines...
....20 deri 30 vjec....te nxehta ...si afrika....
...30 deri 40 ...si amerika....specialiste ....
...40 deri 50.....si europa.....plake..

...50 deri 60....si siberia...qe te gjithe e din ku bie e asnji nuk shkon...
Nuk e kuptoj nga e nxirrni kete konkluzion ju meshkujt qe nje femer po shkoi 50-60 vjece eshte plak.....Nuk eshte aspak e vertet, pse cdo gje bazohet tek seksi keshtu!!
Por edhe nese eshte keshtu......Nese nje femer ne moshe te tille i ka humbur deshira eshte vetem prej sjelljeve siperfaqesore mashkullore qe mendojn se nje femer e thyer ne moshe nuk eshte ne gjendje te dashuroj (seks).

Trupin e rinon mendja. Nje shpirt i ri eshte nje trup i shendetshem i bukur.

Ok mund te kuptoj faktin qe jeni shume te rinj dhe kur mendoni nje moshe kaq te madhe mendoni se erdhi pleqeria.....Do shkoni shum shpejt dhe ju ne ate mosh :) Sa hap e mbyll syte e do kujtoheni :p

Por nuk duhet te jemi kaq paragjykues!
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Kete gje duhet ta kete bere ndonje plak qe ka mbet pa bo sex qe nje koh te gjat :p .
Smendoj qe nje e moshes 40 vjeqare eshte me e mir apo me seksi se nje 20-30 vjeqare as qe behete fjale .
Munde te kete disa por jo me shumic.
 

LBG

Anëtar Aktiv
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Me duket se spaske shume praktik ,,,, provo pak dhe flasim prap bashk
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Kush don me i ba dy pare muhabet se jam gati :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Nuk kane thene kot: Nje 40 vjecare eshte e barabart me dy njezetvjecare :lol: Po nuk besuat futnja lapsin e beni hesap :top:
 

ERA_VL

missing you....
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

ka mundesi te jene te verteta statistikat dhe ska ndonje gje te keqe :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Nuk është e vërtetë që 20 dhe 30-vjeçaret janë më seksi se femrat mbi 40 vjeç. Më të rejat në moshë? Të papjekura dhe shumë të rrëmbyera, thjesht i trembin meshkujt. Por cilat janë veçoritë dhe karakteristikat e femrave me moshë mbi 40 vjeç? Pse ato preferohen nga meshkujt e pothuajse të gjitha moshave? Sepse ato janë sensuale dhe eksperte.

Femrat që arrijnë të bëjnë për vete një mashkull janë ato mbi 40 vjeç, sensuale, të ëmbla dhe eksperte të artit të dashurisë dhe lojërave erotike. Ky është edhe përfundimi i një sonazhi të kryer kohët e fundit mes meshkujve të ndryshëm. Në preferencat e tyre përjashtohen vajzat elegante “pa tru” dhe lolitat të cilat mendojnë se joshin edhe thjesht me një lëvizje të lehtë të qerpikëve.

Mbretëreshat e vërteta janë 40 vjeçaret seksi, që sipas një ndër dy të intervistuarve, ato janë më interesante dhe joshëse se 20 apo 30-vjeçaret. Rreth 39 për qind e meshkujve deklarojnë se zonjat “në moshë” janë shumë më tërheqëse se vajzat e lindura në vitet 80’ ose më vonë. Pra në këtë mënyrë jo vetëm meshkujt e pjekur dhe inteligjentë janë të aftë të luftojnë me kohën për të qenë më tërheqës se më parë.

Ja pse preferohet në 40 vjeçare

Pse një mashkull nuk preferon një 20 apo 30 vjeçare të freskët, por një 40 vjeçare me disa rrudha në fytyrë dhe trup jo aq të bukur? E thjeshtë, shpjegojnë të intervistuarit, femrat që kanë kaluar moshën 40-vjeçare janë më sensulale (për 52 për qind të meshkujve) dhe të interesuar ndaj meshkujve më të rinj ( rreth 38 për qind e meshkujve).

Triumfi i kësaj moshe ka të bëjë edhe me pavarësinë e pakontrolluar të të rejave, çka shkakton trembjen e meshkujve. Meshkujt në të vërtetë kanë mjaft arsye për të pëlqyer një femër në moshë dhe jo një tjetër më të re. Një vajzë në moshë të re në mjaft raste përpiqet të joshë, por pa sukses. Ajo duket false në sytë e atij që duhet të ishte viktima, duke mos pasur rezultatin e dëshiruar. Joshja sipas meshkujve ka të bëjë edhe me aftësinë për të mos rënë në vulgaritet. Kjo përgjithësisht është prirje e femrave në moshë të re.

Një në dy meshkuj pohojnë se 40-vjeçaret e luajnë në mënyrë perfekte rolin e dashnores dhe 46 për qind e tyre do të dëshironin ta kishin përkrah një femër të tillë në raste të rëndësishme apo pritje. Një trend i kohëve të fundit ashtu siç duket qartë edhe te çiftet ndërkombëtarë të Hollivudit, si Demi Mor me Ashton Kutçer apo Sheron Stoun me Keis Dreifous shihet se përkrah yjeve 40-vjeçare është një i fejuar më i ri në moshë.

Në këto sondazhe janë pyetur edhe femrat, 42 për qind e të cilave pranojnë se janë ziliqare lidhur me këtë fakt. Sekreti i femrave mbi 40 vjeç qëndron në faktin se vetëm ato mund të mendojnë seriozisht për kohën e humbur dhe pamundësinë për të rekuperuar vitet që ikin. Vetëm në këtë moshë femrat janë të vetëdijshme për vlerat e tyre, të cilat i kanë zbuluar me kalimin e viteve./Femra.al
Nuk me pelqen ajo pjesa e materialit qe thote per femrat 40 vjecare kane rrudha ne trup etj etj...ka boll femra te majtura qe as nuk japin per moshen e tyre,sikur mos te dije moshen e tyre do mendonim se jane 23-25 vjec...mire qe keta gjera jane vec statistika edhe pse mu me pelqen ajo qe thuhet zakonisht : - Me e mire e ema se e bija....Sdi ti jap nje pergjigje precize kesaj gjeje,pasi mund te kete 40 vjecare qe jane me rrudha ose dhe qe skane pasur ndonje jete te levizshme,ashtu sic mund te kete dhe nje 20-30 vjecare qe mund te kene shume eksperience...Me shume varet tek vete personi edhe pse femrat e pjekura duken si nje pjese referimi nga ana e meshkujve...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Femrat mbi 40 vjeç, më seksi se të rejat?

Une kam ndegjuar qe ato 30 vjecaret jane me te mirat :p Ndoshta per arsye ngase fillojne te pjeken me shume ne te gjitha aspektet, sikurse molla qe ka fazat e saja :d
 
Top