• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

"Feja" e shqiptarit.

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mjafton te degjosh ate vidjo qe kam sjellur un per nen terezen,,te kuptosh se si e keni ju myslimanet shpirtin e gatuar,,

degjoje ne momentin qe shefqet hoxha thot nen tereza e ka vendin midis ferrit,,,

degjojeni se si te pranishmit qeshin ne prapasken,,,,

qeshin me "faktin" qe nen tereza do te shkoj ne ferr,,,

a e kuptoni dot se c´far shpirti keni ju?????


te njejtin gezim do te demostronit edhe sikur te kishte then per gjergj kastriotin nje gje te till,,
te njejtin gezim demostroni per te gjith ata qe do te shkojn ne ferr sipas jush,,

pra juve ju gezon fakti qe allahu juaj i denon motart dhe vellezrit tuaj,,,

ne rastin e nen terezes do te ishte e kunderta,,,dhe ketu qendron ndryshimi midis dashuris dhe urrejtjes.

do ju bashkangjitesh edhe ti Nene Terezes , te thash kshtu pasi qe ti me 1 X person e fut gjith Muslimant bashk , Musliman nuk eshte vetem Shefqet Krasniqi edhe ata aty qe po thu qe kan kesh , po miliarda jan pra nuk duhet futur me ni vend te gjith Muslimant .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

degjojeni ate tipin si thot per nen terezen,,,ka pas burrat sa te don me ndru,,

thot esht e met kur thua se allahu ka djal,,,,

po pse esht e met kjo more njerez?????

nese nen tereza ka then se Jezus esht bir i zotit,,,

ke then sepse ishte zoti ai qe i dha krishtit karakterin baz per njerzimin,,
dhe ne kte aspekt ai ishte biri i zotit,,,kjo nuk nenkupton se zoti ka ber seks me marien,
por nenkupton qe karakteri i jezu krishtit ishte karakteri i birit te zotit,,sepse ne karakterin e tij,,kishte dashuri per te gjith,,ashtu sic ka dashuri zoti,

tani degjoni c´far thot shefqet hoxha,,, c´far ju meson ai shqiptarve per nen terezen,,

qe ka qen nje kurv
,,qe ka ndruar burra sa ka dashur,,,dhe c´do lloj shpifje ne drejtim te nje njeriu,,qe gjith bota i ka therritur nen,,,kurse shqiptaret mysliman,,i therrasin indirekt kurv.
a e kuptoni se c´far urrejtje perhapni ne familjen ton shqiptare????
Shpifje, me "SH" te madhe te gjuhes shqipe bile. Andaj, shko beje nje kontroll per vesh, sigurisht ke filluar t'shurdhohesh.

Iron_leon:

do te beja cudi sikur ndonje antar Musliman te me thoshte qe do te luftonte per atdheun e tij nese ai rrezikohej nga muslimane te nje kombesie tjeter, le te themi Iraniane

Ne vec jemi shtet me rreth 95 % musliman, andaj nuk eshte e nevojshme te sulmohemi nga nje shtet Islam.
 
Last edited:

iLirjam

Banned
Mosha
37
Vendndodhja
Gjithmon
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shpifje, me "SH" te madhe te gjuhes shqipe bile. Andaj, shko beje nje kontroll per vesh, sigurisht ke filluar t'shurdhohesh.
po at´her a mund te ma shkruash ti fjal per fjal c´far po thot ai tipi????

te pres qe te ma shkruash ktu ne kte topik,,,dhe mos me thuaj tani degjoje vet sepse un po e degjoj

dhe ai po thot ka pas burra sa te don me ndrru
 

iLirjam

Banned
Mosha
37
Vendndodhja
Gjithmon
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Ne vec jemi shtet me rreth 95 % musliman, andaj nuk eshte e nevojshme te sulmohemi nga nje shtet Islam.
dhe pyetja e iron leon ishte,,,,,po sikur?????

dhe te njejten pyetje po ju shtroj edhe un tani,,,

nese do te behej fjal per te vendosur per zhdukjen e njeres gjuh nga kto dyjat,,
shqipes edhe arabishtes,,qe sipas kuranit esht gjuha e zgjedhur e zotit.

ju per ke do te luftonit ne mbrojtje ne kte rast????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

po at´her a mund te ma shkruash ti fjal per fjal c´far po thot ai tipi????

te pres qe te ma shkruash ktu ne kte topik,,,dhe mos me thuaj tani degjoje vet sepse un po e degjoj

dhe ai po thot ka pas burra sa te don me ndrru
Jo jo, mos ik, eja ketu :lexim:

Trego ku thote "Qe ka qene nje kurv". Rritja vollumin Maximum, dhe postoje ketu videon ku thote ashtu, ta ndegjojne te gjithe, dhe t'binden se je nje SHPIFES i maaaadh.:gjujpeshk:
 

iLirjam

Banned
Mosha
37
Vendndodhja
Gjithmon
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Jo jo, mos ik, eja ketu :lexim:

Trego ku thote "Qe ka qene nje kurv". Rritja vollumin Maximum, dhe postoje ketu videon ku thote ashtu, ta ndegjojne te gjithe, dhe t'binden se je nje SHPIFES i maaaadh.:gjujpeshk:
aha o loverboy,,postat e mia kur postohen,,postohen si nje trup i vetem,,dhe ti smund te ndash pjes nga to dhe tme kerkosh pse e kam quajtur ashtu,,sepse un e kam theksuar qe ajo quhet kurv indirekt

ai thot se nen tereza ka patur c´far ka dashur nga kjo dynja,,dyert e hapura ku te don,,,me hanger me pi sa te don,,burra sa te don me ndrru

ti a mund te me perkthesh pak c´far esht nje femer qe ka ndrruar burra sa ka dashur????
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mire te ka thene Alko, ke problem me te kuptuarit e fjaleve. "Burra sa te don me ndrru". A nuk ka pasur mundesi ? Le te del dikush dhe le t'thote se s'ka pasur mundesi. Mundesi ka pasur, po si jo, por qe s'ka dashur vet, eshte krejt tjeter muhabet. Mos valle ka qene e martuar, dhe per kete mund t'thote dikush se s'ka pasur mundesi ajo te nderroj burra ? Ketu eshte mire te jemi t'sinqerte ne postime, e jo ti shtremberojme fjalet e te tjereve dhe t'ju japim kuptim ashtu sic na deshiron neve zemra. Pastaj " burra sa te don me ndrru" ka dallim si nata me dite me "ka ndrru burra sa ka dashur". Ceshtja e neses Tereze dhe deklarates se Shefqetit eshte diskutuar me heret. Andaj, ne vazhdim, po pate mundesi diskuto rreth temes po pate dic, ne te kunderten, respektoje rregulloren. Pyetjet e tjera ne lidhje me Islamin qe shpesh i parashtron ne tema te ndryshme, poashtu edhe ne kete teme, mund ti parashtrosh ne temen e hapur ne nenforumin musliman, nje teme enkas per pyetje drejtuar muslimaneve. Ju flm
 

iLirjam

Banned
Mosha
37
Vendndodhja
Gjithmon
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

ke problem me te kuptuarit e fjaleve. "Burra sa te don me ndrru". A nuk ka pasur mundesi ? Le te del dikush dhe le t'thote se s'ka pasur mundesi.
sa i zgjuar me je ber more haahahahaha

po ai ja fillon duek then te gjith kto i ka pasur nen tereza,

pra ato qe ai i rreshton,,,,jan

ka patur deren hapur ku ka desht me shku,,

me hanger me pi ku ka desht me shku pa pare,

dhe burra sa ka desht me ndrru,,

pra kto jan ato qe ai i pershkruan si dicka qe i ka pasur nen tereza,,


po edhe sikur te ishte ajo qe thua ti,,,qe mundesia egziston qe ti ket pasur.

ju a keni fakte per kte,,,dhe nese jo pse pikrisht ai zgjedh ato fjal per nen terezen,,,??

vetem per te len kte mundesi te hapur,,,pra ai le qe sju tregon myslimaneve qe ajo ka vdekur pa patur ndonje burr ne jeten e saj,,

por ju thot atyre qe ajo ka pasur,,,
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shko mesoje mire gjuhen kosovarqe pastaj flasim perseri. S'shoh te arsyeshme ti flas zenes sikur stenes.:gjujpeshk:
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Mire te ka thene Alko, ke problem me te kuptuarit e fjaleve. "Burra sa te don me ndrru". A nuk ka pasur mundesi ? Le te del dikush dhe le t'thote se s'ka pasur mundesi. Mundesi ka pasur, po si jo, por qe s'ka dashur vet, eshte krejt tjeter muhabet. Mos valle ka qene e martuar, dhe per kete mund t'thote dikush se s'ka pasur mundesi ajo te nderroj burra ? Ketu eshte mire te jemi t'sinqerte ne postime, e jo ti shtremberojme fjalet e te tjereve dhe t'ju japim kuptim ashtu sic na deshiron neve zemra. Pastaj " burra sa te don me ndrru" ka dallim si nata me dite me "ka ndrru burra sa ka dashur". Ceshtja e neses Tereze dhe deklarates se Shefqetit eshte diskutuar me heret. Andaj, ne vazhdim, po pate mundesi diskuto rreth temes po pate dic, ne te kunderten, respektoje rregulloren. Pyetjet e tjera ne lidhje me Islamin qe shpesh i parashtron ne tema te ndryshme, poashtu edhe ne kete teme, mund ti parashtrosh ne temen e hapur ne nenforumin musliman, nje teme enkas per pyetje drejtuar muslimaneve. Ju flm
Me perzihet stomaku kur ju lexoj ndyrsira te kombit. Nuk keni gjak ne fetyre per kete nuk keni turp
 

iLirjam

Banned
Mosha
37
Vendndodhja
Gjithmon
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Shko mesoje mire gjuhen kosovarqe pastaj flasim perseri. S'shoh te arsyeshme ti flas zenes sikur stenes.:gjujpeshk:
gjuhen kosovarshe tani na doli qe ka faj djalekti sepse spo e kuptokam un,,,,e kush un hahahaahaha a e kupton more loverboy sa posht e ul veten kur te kuqes i thua te zez dhe te zezes e kuqe,,vetem per te mbrojtur fen,,

a e kupton se ne c´far grade ka arritur infektimi ne qenjen tende???
 

iLirjam

Banned
Mosha
37
Vendndodhja
Gjithmon
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

Me perzihet stomaku kur ju lexoj ndyrsira te kombit. Nuk keni gjak ne fetyre per kete nuk keni turp

prandaj rri duke ju kthyer pergjigje pas c´do poste,,ne mynyr qe kur te vi dikush te lexoj,,te pakten ta shikoj se dikush i ka kundershtuar c´do her sepse ndryshe serjozisht esht turp,,,TURP TURP
 

dursun

Antar Aktiv
Titulli: "Feja" e shqiptarit.

te inkuadromem me një koment të shkurtë , edhe pse me vonesë .

o ju milet me këso mendimesh , së shpejti keni me grumbullu fejën e sllavit , mbasi nuk keni ideologjinë e ligjeratës fetare që të dalloni kombin e sërbit nga ai shqiptarit , kemi parasysh se çfare ndodhet ne Shqipëri me mardhanjet bashkeshortore mes serbo-shqiptarit e anasjelltas .
shkau mundet me praktiku gjuhen e shqiptarit pasi rrethanat fetare në shqipëri është pa moral shpirtërore , pikerisht themeli fetar po ju mungojka atje për tu refuzuar fejën e tyre , kryesisht logjika e juaj qenka kushdo të jetë e shqip të flet !!!
Zot e Zot jepi pak mend , e të zgjohen nga erësira e ish komunizmit të pallovrave E vaso pashes -enver hoxhes , njerëzit nder rrugetimit garantuar e xhehnemit.
Kurrë nuk është vonë të ndryshoni mendimin e juaj , sepse kjo jetë është e shkurtë ecni në rrugen e drejtë që ju fali All'llahu , e tek te AI keni me shku në testin perfundimtare nga Bota ne Botën tjetër .
Tani është koha të praktikoni realitetin e librit hyjnore , asgjë tjetër nuk mbetet përveq të kuptoni shenjat e kijametit , atëhere gjithëka është vonë !
Zoti eshte meshirëbëres i vetmi Ai mundet me ju fal nëse perjashtoni mendimet e tilla , Ai ju pranon tyvben e juaj
amin!!!
 
Top