• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Faqja tjeter e dashuris te nje nene

DeliriumMind

Boulevard of broken dreams.
Mosha
30
Vendndodhja
BlackMoon
Fotografja Anna Radchenko prezanton projektin e saj: Reverse Side of a Mother’s Love, ku dashuria e nenes e tejkalon marredhenien nene-bije dhe kjo shkakton ndjenja te cuditcme.
Ajo analizon ne menyre te trishte problemet tipike psikologjike ne marredheniet prind-femije: deshirat e parealizuara te prinderve, rigorizmin e tepruar, kontrollin e egzagjeruar.


Nena do te detyroj te jesh e turpshme dhe e ndrojtur ne menyre qe te duket sa me mir dhe bukur bashk me ty.Nena do te mbroj nga "kjo bote e dhunshme" dhe sdo te lej qe te afrohet njeri.
Ajo do te thot vazhdimisht qe bota eshte e eger dhe duhet te keni frik ndaj saj.
Ajo mund te ket deshir te realizoj endrrat e parealizuar ne jeten tende.
Vajza eshte bere balerine sepse nena e saj ska patur kurr guximin ta bej.
Nena do te vej zinxhirin ne menyre qe mos te kesh menyre te eksplorosh boten dhe te behesh te pavarur.Nena juaj mund tju kerkoj qe ta konsideroni si personi kryesor ne bote.Nena mund te manipuloj ne menyre per te arritur qellimet e saj nepermjet teje.Nena mund tju konsideroj per gjithmone si femije edhe ne qofte se je rritur.Nena mund te injoroj dhe mos te te kushtoj shum vemendje.Ose thjesht nena do te urreje dhe do mendoje se si te te heqi faqe.
 
Top