• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Te besosh gjera te tilla njerzit duhet te jene me injorant se ju.
Kur t'gjejsh argumente qe flasin te kunderten e atyre shkencetareve, vazhdojme debatin me ju. Jam i "bindur" se kane harruar te te marrin edhe ty ne konsiderate si "shkencetar" i shkences "LLUM LLUM LLUM" :plazh:

Deri atehere, je i lire dhe ke kohe sa te duash te sjellesh te kunderten e shkencetareve !


Merr pak FRESH AIR pas kesaj video (ti nuk e shiqon e di, sepse je zene mat qe nga dita e pare ne kete forum kur je futur llugave pa sakice :cool:)
 
Last edited:

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Loverboy. pergjigjet e shkences islame i ke ne min 2.5 Ta rithem qe Kurani eshte vetem nje kopje e Bibles ebrajke. Te te plasin syte ty edhe te gjithve ju. Nuk jeni te zotet te tregoni dicka nga Kurani qe nuk eshte e shkruar ne Bibel qe 4000 vjet e kendej. Hajt tug hoxh

[video=youtube;m-WllWplu1A]http://www.youtube.com/watch?v=m-WllWplu1A&feature=player_embedded[/video]
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Nuk jeni te zotet te tregoni dicka nga Kurani qe nuk eshte e shkruar ne Bibel qe 4000 vjet e kendej. Hajt tug hoxh
M'trego per zhvillimin e foshnjes ne embrion ku shkruan ne Bibel ! Apo, me trego ku shkruan ne bibel per kodrat se kane rrenje, dhe se rrenjet e kodrave jane me te medha se sa vet kodrat mbi siperfaqe :plazh:

Ti mua me poston lajme, ndersa une zbulime shkencore, ketu eshte dallimi, ndaj po shihet kujt po i pelcasin syte !

Dy pyetjet qe t'i bera, i ke 2 MATAT e rradhes ne SHAH ! Qarkullo, shif mos po gjen ne google dicka lol

Hajt shkelja tash :plazh:
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Po po bej qefin vetes ti, nuk njeh as figurat e shahut dhe i beke mat te tjerve. Ti hoxhe, buken e fiton me mashtrimet e Kuranit.
Ti vete je mat, kur nuk mundesh te thuash nje, dhe vetem nje gje qe shkruhet ne Kuran qe nuk eshte ne Bibel.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Ti vete je mat, kur nuk mundesh te thuash nje, dhe vetem nje gje qe shkruhet ne Kuran qe nuk eshte ne Bibel.
Ti s'ke sy, ndaj te keshilloj ta bejsh nje vizite tek mjeku :plazh:

M'trego per zhvillimin e foshnjes ne embrion ku shkruan ne Bibel ? Pyetja e pare ! Ja Kur'ani cfare thote:

…Ai iu krijon juve fazë pas faze në mitrat e nënave tuaja në një errësirë të trefishtë. Ai është Zoti, Sunduesi i juaj, Sovraniteti është I Tij. Nuk ka Zot tjetër përveç Atij. اka ju bëri pra të largoheni prej Atij? (Kur’an, 39:6)\

SHAH


Dhe:

Apo, me trego ku shkruan ne bibel per kodrat se kane rrenje, dhe se rrenjet e kodrave jane me te medha se sa vet kodrat mbi siperfaqe:

Ja cfare thote Kur'ani:

“Dhe në të (tokë) Ne kemi krijuar bjeshkë të paluhatshme që të mos i lëkundë ata…” (Kur'an, 21:31)

“Dhe Ai vuri kodra (të forta) në tokë, ashtu që ajo të mos lëkundet me ju, (bëri) edhe lumenj e rrugë që të mund të orientoheni.” (Kur’an, 16:15)

“Ai i krijoi qiejt pa shtylla, sikurse po i shihni e në tokë vendosi kodra të rënda që të mos luajë vendi bashkë me ju …” (Kur'an, 31:10)


MAT


Kam 1 pale syza ketu, deshiron ti dergoje me poste t'i shohesh lol


p.s.

T'kam thene, mat do ta kesh deri ne vdekje :cool:


Ajde ta shohim ne cfare teme do kercesh, sigurisht se do tpostojsh ndonje video per tdalur nga tema kur ske pergjigje :D - Jam kurreshtar tlexoj ndonje perralle tjeter tenden ;)
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

…Ai iu krijon juve fazë pas faze në mitrat e nënave tuaja në një errësirë të trefishtë. Ai është Zoti, Sunduesi i juaj, Sovraniteti është I Tij. Nuk ka Zot tjetër përveç Atij. اka ju bëri pra të largoheni prej Atij? (Kur’an, 39:6)\

SHAH dhe Mat i ke bere vetes Loverboy, po te kap vetem ne te paren.
Formulen e besimit ne Nje Zot. Ta ka thene Abrami 2000 vjet para Krishit, e te gjithe Profetet e tjeter me pas.
"Nuk ka Zot tjeter perveç Atij", e ke plot Biblen qe nga Abrami, Isaku, Gjakobi ufffaaaaa

Futi para dhe pas 2 rrjeshta shkrim dhe u be Kurani. Hajt shendet
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

…Ai iu krijon juve fazë pas faze në mitrat e nënave tuaja në një errësirë të trefishtë. Ai është Zoti, Sunduesi i juaj, Sovraniteti është I Tij. Nuk ka Zot tjetër përveç Atij. اka ju bëri pra të largoheni prej Atij? (Kur’an, 39:6)\

SHAH dhe Mat i ke bere vetes Loverboy, po te kap vetem ne te paren.
Formulen e besimit ne Nje Zot. Ta ka thene Abrami 2000 vjet para Krishit, e te gjithe Profetet e tjeter me pas.
"Nuk ka Zot tjeter perveç Atij", e ke plot Biblen qe nga Abrami, Isaku, Gjakobi ufffaaaaa

Futi para dhe pas 2 rrjeshta shkrim dhe u be Kurani. Hajt shendet

Une e dija se s'ke argumente, ndaj nuk cuditem :D

Flm, kaq doja. Faktet flasin vet, t'pershendes:vap:
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Qe je kokeforte dhe nuk do ta pranosh s'do men. Ma hell poshti qe nuk eshte e vertete qe nuk jane fjalet e Abramit e profeteve te tjere te me vonshem.[Nuk ka Zot tjetër përveç Atij.]
Thuaj qe nuk eshte e vertete!!!!! Une do rri urte..

Nuk do me japesh te drejte, s'do men,se do jete sikur te behesh synet edhe nje here tjeter. Vete Abramin dhe te gjithe Profetet ebrej i keni pervetsuar ne Kuran bashke me te thenat e tyre Profetike duke i modifikuar ato me ca fjale para dhe pas, dhe duke ju ndryshuar edhe emrat ne arabisht. Thuaj jo nuk eshte e vertete as kjo !!

Edhri Allahu tek Muhameti ti tregoje gjerat e thena me pare Profeteve te tjere? Pastaj ku, tek nje arab pfff. Nuk ekziston nje profet jashte tribuve erbrajke.

Kurani eshte Bibel e Vjeter e modifikuar sipas qefit islam, dhe se lot topi.Aty te plasesh ti edhe te tjeret qe te ndjekin. Keto nuk po i them une me opinjon personal. Eshte fakt, qe dini edhe ju. Po hajduti nuk ngre doren te pranoj...! Mundohet te mashtroj..


Bej pak fresk vetes. Edi qe te hyp temperatura dhe skuqesh kur debaton me mua, eshte normale, jane sintomat kur je ne faj dhe ne te pa drejte e po mashtron..;)
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Kurani eshte Bibel e Vjeter e modifikuar sipas qefit islam
Pergjigjet tlutem :plazh: - Apo do t'ja mbathesh sikur tek ajo tema pyetje te krishtereve ? loool

M'trego per zhvillimin e foshnjes ne embrion ku shkruan ne Bibel

Apo, me trego ku shkruan ne bibel per kodrat se kane rrenje, dhe se rrenjet e kodrave jane me te medha se sa vet kodrat mbi siperfaqe

Ik tani kerko n'bibel :tv:
 

Marla

Marla is back!
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Problemi me ju te dy lart eshte qe po luani shah dhe po vete kenaqeni duke fituar sipas rregullave te vendosura vete nga ju. :)

Ateizmi a ka te beje me Atin?
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Lauri video qe solle ishte perfekte,ajo gruaja qe fliste ne video thoshte me verte nje realitet qe e kam ven re edhe ketu ne forum:) e ndersa ai tjetri e degjonte,dhe ndoshta ka menduar si ta gjej dhe ta fusi ne furr me drru ate gruan :)
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Pergjigjet tlutem :plazh: - Apo do t'ja mbathesh sikur tek ajo tema pyetje te krishtereve ? loool

M'trego per zhvillimin e foshnjes ne embrion ku shkruan ne Bibel

Apo, me trego ku shkruan ne bibel per kodrat se kane rrenje, dhe se rrenjet e kodrave jane me te medha se sa vet kodrat mbi siperfaqe

Ik tani kerko n'bibel :tv:
Me ty do merrem gjithe kohes mo, te te mbush mendjen boshe qe ke? Zoti eshte Nje, nuk e kane thene qe 2000 vjet para Krishit Profetet ebrej?
Ik ore hoxhe, se nga shkretetirat kane dale vetem beduin me kamel, njesoj si njohuria jote ne religjon. Mjere kush te degjon.
Pi dicka te fresket akoma se e thithke mire.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Ti vete je mat, kur nuk mundesh te thuash nje, dhe vetem nje gje qe shkruhet ne Kuran qe nuk eshte ne Bibel.
M'trego per zhvillimin e foshnjes ne embrion ku shkruan ne Bibel

Apo, me trego ku shkruan ne bibel per kodrat se kane rrenje, dhe se rrenjet e kodrave jane me te medha se sa vet kodrat mbi siperfaqe
SEARCHING....:viol:
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Lauri video qe solle ishte perfekte,ajo gruaja qe fliste ne video thoshte me verte nje realitet qe e kam ven re edhe ketu ne forum:) e ndersa ai tjetri e degjonte,dhe ndoshta ka menduar si ta gjej dhe ta fusi ne furr me drru ate gruan :)
Ajo gruaja quhet Wafa Sulltan, psikologe, ish myslimane. Mjaft realiste pasi flet si lajke, dhe eshte ferri i myslimaneve me shume libra te shkruara per keta klerik islam injorant e mashtues. Lexo se c'shkruan, dhe degjo intervistat e saje si ju vjen rreth islamit radikal..;)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

Lauri video qe solle ishte perfekte,ajo gruaja qe fliste ne video thoshte me verte nje realitet qe e kam ven re edhe ketu ne forum:) e ndersa ai tjetri e degjonte,dhe ndoshta ka menduar si ta gjej dhe ta fusi ne furr me drru ate gruan :)
ti me kete qe the po tregon vet se qfar pjell mendja jote ! sepse ne mendjen e atij nuk ke hy ! pra me keto paragjykime ndodhin edhe shum gjana tjera ! pra qe vet "ateistet" apo qfar besimi fetar ke i bejne pastaj thojne ja muslimant e KAN MENDUAR !! :D
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

ti me kete qe the po tregon vet se qfar pjell mendja jote ! sepse ne mendjen e atij nuk ke hy ! pra me keto paragjykime ndodhin edhe shum gjana tjera ! pra qe vet "ateistet" apo qfar besimi fetar ke i bejne pastaj thojne ja muslimant e KAN MENDUAR !! :D
Duke pare historine e Islamit rebeleve nuk i behet gjyq! Atyre i prihet koka
shum e thjesht te dalesh ne perfundim Ado!Ado te pershendes me kete Kengen
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

E tmerrshme, pata shkruar nje koment sh te gjate replike por kur i dhash posto me log off-i forumi.. :( me humbi dhe komenti...Hartin smund ta rishkruaj serish se skam kohe, nejse, qe tmos dal bosh fare: kjo tema a eshte per ateizimin dhe besimin ne ZOt apo si jan muslimant e jeta e tyre?????? !!! si perher Lemsh i beni temat ju... tema kthehet ne beteje boksi mes laurit dhe loverboyt, ka dhe te tjere qe i ndihmojne te pregaiten per raundin tjeter si Lovermani lol...
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Evolucioni i ateizmit ne bote , nga 2005 deri ne 2012 .

@Soulmind, do ta kapesh ti fillin e debatit? Te rri pas me deshire nqs do. Loverboy une e ndjek deri diku, deri aty ku ai ben gabime trashanike e elementare. Besimi ne nje Zot, nuk e paskan thene Profetet ebrej 2000 vjet para Krishit sipas tij. Ketu te le te kuptosh se mulliri i tij bluan vetem theker.
Te gjithe ju myslimanet e keti forumi rrine ne pritje se c'shkruan ai, i keni dhene delegen per tu perfaqsuar mendimet tuaja. Dhe i hani llokum postimet e tij me duket.

sa per dajlje nga tema besoj se nuk eshte ashtu, perderisa po flasim per religjon jemi ne teme.
 
Top