• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Eusebio Haliti, i pari në botë

alfonci

Veri investigatio
Eusebio Haliti vazhdon të "koleksionojë" vlerësime pozitive. Pas paraqitjeve të jashtëzakonshme të këtij edicioni, atleti shqiptar renditet i pari në klasifikimin botëror për vitin 2008, në garat e 400 metrave me pengesa në kategorinë Under-18. Lajmi është bërë zyrtar pas listave të publikuara nga Federata Ndërkombëtare e Atletikës. Edhe pse në fillim të sezonit ky rezultat dukej një ëndërr e parealizueshme, primati botëror tashmë është një realitet i prekshëm për 17-vjeçarin e lindur në Shkodër, e që prej tetë vitesh jeton dhe stërvitet në Itali. Eusebio ka dominuar plotësisht në pistë, duke regjistruar tre prej katër kohëve më të shpejta të vitit 2008. Më 4 dhe 5 tetor në kampionatin italian në Rieti, Haliti fitoi për të dytin vit radhazi titullin kampion në 400 m/p, me kohën 52‘‘59. Rezultati më i mirë i djaloshit me origjinë shqiptare është 51‘‘73, në korrik të këtij viti, e cila është koha më e mirë kontinentale për të rinj dhe theu rekordin italian që zgjaste prej 23 vjetësh.

Gazeta Shqip
 
Private conversations
Help Users
    Top