• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Europa League, Fulham shtang Juventusin

Hbk

Anëtar Aktiv
Kualifikim historik i Fulham në cerekfinalet e Europa League pasi ka eleminuar Juventusin në një përballje që u duk si e mbyllur që në 90 minutëshin e Torinos.
Pavarësisht humbjes 3-1 të dy javëve më parë, skuadra londineze besoi në kualifikim të cilin e arriti pas fitores 4-1. Ishin torinezet ata që kaluan të parët në avantazh me anë të Trezuguet ne minutën e 2-të, por pak minuta më vonë Cannavaro doli me karton të kuq, cka ndikoi në humbjen e thellë të Juventusit.

Golin e barazimit e shënoi Zamora në minutën ë 9-të dhe më pas Gera shenoi një dopietë personale. Goli i katërt erdhi në minutën e 84-t nga Dempsey. Kur kishin mbetur edhe pak sekonda nga fundi, Juventus ngeli me 9 lojtarë për shkak të daljes se Zebina.

Në përballjet e tjera, Standarti i Liezhit mundi 1-0 Panathinaikosin duke u kualifikuar për më tej. Kualifikohet edhe Valencia që barazoi 4-4 ne fushën e Werder Bremen, ndërsa Benfica mundi Marsejen 2-1 duke prerë biletën per ne fazën tjetër. (tch)
 
Private conversations
Help Users
    Top