• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Europa League, duele “big”

ReNdEx

Interist Forever

Pas dy ndeshjeve të së martës, që sollën fitoret surprizë të Olimpiakosit dhe Beshiktashit, raundi i 1/16-ave në Europa League do të vazhdojë me 14 ndeshje, ku nuk mungojnë përballjet “big”.
Mes 32 skuadrave të mbetura në garë, 7 prej tyre e kanë fituar më parë trofeun e dytë për nga rëndësia për klube në Europë. Një duel që premton spektakël është padyshim ai i “Amsterdam Arenas”, ku Ajaksi pret finalistin e sezonit të kaluar në Champions League, Mançester Junajtid.

Dy skuadrat nuk janë përballur që prej sezonit 1976-’77 në Kupën UEFA, ku anglezët fituan me rezultatin e përgjithshëm 2-1. Ky është një nga trofetë e paktë që Aleks ferguson nuk ka fituar dhe tekniku i Junajtid synon ta ndryshojë këtë statistikë kundër fituesve të edicionit 1991-’92.

Edhe komshinjtë e “Djajtë e Kuq”, Mançester Siti ka një sfidë shumë të vështirë: ata luajnë në fushën e Portos, kampione në fuqi e Europa League. Skuadrën e Roberto Mançinit e pret një provë “zjarri”, përballë portugezëve që nuk humbasin prej shtatë ndeshjesh radhazi në Europë, ndërsa Karlos Tevez do të jetë arma më shumë e “sitizëns”.

Shkëndija premton edhe takimi Lacio-Atletiko Madrid. Ndeshja në Itali është një test I vështirë për spanjollët e Diego Simeones, fitues të këtij trofeu në vitin 2010. Kjo edhe për formën e mirë që po përjeton Lacio në kampionat, pavarësisht mungesave. Kampionët e Holandës, AZ Alkmari presin në shtëpi Anderlehtin, që shpreson se Matias Suarez, golashënuesi më i mirë në Europa League me 7 gola, do të vazhdojë të gjejë rrjetën.

Shalke, gjysmëfinaliste e edicionit të kaluar në Champions League ëndërron të luajë në finalen e 9 majit, por më parë gjermanët duhet të kalojnë Viktoria Pëlzen. Nga sfidat e tjera, emocione premtojnë edhe Steaua-Tvente, Stok Siti-Valencia, Trabzonspor-PSV Eind’hoven e Udineze-PAOK i Selanikut.//tvklan.al
 
Private conversations
Help Users
    Top