• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Esktremistët grekë heqin tabelat e shkruara shqip dhe greqisht në Dropull

MrCool

Lost
849Ekstremistët grekë kanë rrëzuar tabelat e reja në gjuhën shqipedhe greqisht në fshatin Dhrovjan të Dropullit i cili banohet nga pakica greke.

Gjatë natës, ekstremistët grekë kanë rrëzuar tabelët e reja për faktin se gjuha shqipe është e para dhe zyrtare në këtë fshat të Finiqit. Tre ditë më parë Autoriteti Rrugor Shqiptar zëvendësoi tabelat dygjuhëshe.

Tabelat e hequra në fillim kishin të shkruar emrat në gjuhën greke dhe më pas në atë shqiptare, ndërsa kodi rrugor kërkon që tabelat të shkruhen në gjuhën shqipe dhe poshtë të përkthehen në greqisht. Heqja e tabelave solli reagimin e shumë autoriteteve greke dhe shqiptare, disa prej të cilave e kritikuan.

Burimi: albeu.com
 
Top