Eshte firme, eshte ne mode!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Duke ikur nga tema e braziljanes me meshko-femro-meshkujt qe benin nje prezantim mode te nje firme extra te madhe me erdhi ne koke nje ide me e vjeter...
Nqs veshtron me vemendje nje koleksion te nje firme ka shume veshje ekstravagante, qe nje njeri normal sdo i perdorte....
Por ka nje kategroi njerzish qe kan mendimin "Eshte firme, eshte ne mode!"
A eshte korekt ky mendim? Thjesht mund te biesh ne ridikol....sepse jo gjithcka shfaqet dhe eshte e pershtatcme per cdo njeri...Tani jo gjithcka dizenjojne artistat e medha te modes eshte dhe nje gje qe ty te pershtatet...
Cfare duhet te marim parasysh tek nje outfit se eshte ne mode, se eshte i firmes X, ose se na pershtatet dhe na nxjer ne drite cilesite, e na fshen ne nje far menyre difektet qe pjesa mee madhe e njerzimit i kemi!
christian_dior_couture_spring04_2001.jpg
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
E ndjek shume kanalin FASHION TV dhe shikoj mjaft koleksione firmash....
te them te drejten se di se si mund te vishen nje pjese e atyre rrobave..sado qe eshte firmato ,pra veshja e fundit e sezonit..sme duket e pershtatshme per tu veshur nga nje njeri ne jete te perditshme..ne fakt sme duken te bukura as per aty ne pasarele.....
them boooh ca gustosh kane keto stilistet....e te mendosh se ka qe shpenzojne aq shume per te patur veshje te tilla........por puna esht qe moden e ben vete..ska mode fikse sado qe krijohen koleksione nga stilistet!

po kaloj ke ajo tema qe hapa per veshjet e djemve....aty gjysma e veshjeve jane kotttttttt ose te bukura per 1/2 mashkull-1/2 femer...se nje mashkull normal sdo ti vishte kurre + te mbante cante.LOL
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Sweetzzy,

Une mendoj qe jo gjithcka qe eshte firmato eshte ne mode:)
Moda eshte nje fenomen qe ndryshon me kohen. Megjithate ka firma te cilat prodhojne mall cilesie dhe per nje kategori shume te mbyllur njerezish te cilat nuk dalin kurre nga moda. Sa per te thene disa emra qe nuk perendojne kurre, po permend CHANEL, RALPH LAUREN, FENDI, PRADA, LOUIS VUITTON etj.
Ketu jane marka te cilat nuk dalin kurre nga moda. Ka gjithashtu firma te tjera, te cilat bejne gjera cilesore por qe ndryshojne vit per vit, kushtojne pak dhe jane ne mode.
Shtytesit me te medhenj te modes jane kinezet, te cilet jane njesha per te kopjuar te tjeret:D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
Duhet te kesh nje atitude te veshesh nje veshje te vecante?!

Ps meshko-femrat do veshin dhe taka sezonin tjeter
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Zemer...

Atittudine - prirje

Ridicolo - qesharak:p:D:puc
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Themelues
ashu se sme vinte asnjera ne koke....flm zemer
Ka disa njerez qe kan nje stil me te vecant, kan nje pamje me abstrakte dhe i rine mire gjerat ekstravagante....
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
ashu se sme vinte asnjera ne koke....flm zemer
Ka disa njerez qe kan nje stil me te vecant, kan nje pamje me abstrakte dhe i rine mire gjerat ekstravagante....

Mua pershembul gjerat me xixa nuk me shkojne fare...dukem si transeksualeLOLLOLLOL

Ka shume bluza me xixa qe me pelqejne, por i kam provuar dhe me duken tmerresisht keq...
Gjoksi me del sikur e kam 6-ta se xixat kane tendencen te fryjne e zgjerojne (ashtu si ngjyra e bardhe)...
Veshja nuk shkon vetem me trupin por edhe me karakterin ose humorin..
Une pergjithesisht e ve shume rendesi humorit ne veshje..Nese jam ne dite me hene te keqe, i fus nje bluze me ngjyre te hapur, nje pale pantallona te zeza ose jeans dhe hopa, me celin ne fytyre..Minifundet i vesh vetem kur jam e lumtur, e qeshur dhe dua te bej gallate ose kur e ndjej veten sensuale, pra kur jam komplet e qete..
Une jam tip shume iperaktiv dhe leviz me shpejtesi marramendese, kur eci jam si ushtar, kam ecje te prere ma thone te gjithe, prandaj fundet i vesh kur dua te nxjerr ne pah feminilitetin tim...Ne te kundert, pantallona klas forever, xhinse qe nxjerrin ne pah linjat dhe hopaaaaaa
 

VIP

V.I.P
Une nuk jap i tipit qe eshte firme dhe e blej;).
Nuk ma mban xhepi:D.
Shyqyr qe sjam aq e fiksuar me firmat e rrobave.
Nese eshte e paster e re ben pune;).
 

Hera

Banned
Dhe pse eshte firme ....une shkoj me firmen e xhepit tim ...nuk them me pelqen te blej rtoba firme por jo deri ne katastrofe aq sa mundem ...moden e bej vete
 
Per mua nuk eshte aq me rendesi firme apo pa firme . Heren e fundit kam ble nje pare pantolla10 euro ne lirim ishin kane .
Per mu ma me vlere eshte ti blej nja 2-3 libra me ato para ,se sa nje rrob mbi mesatren e rrobave tjera .
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Un kam firmat e mia per te cilat vdes... por sepse jan stili im dhe jo sepse ndjek "moden"
Si pershembull Burleska, Gothicana dhe New Rock
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Te gjitheve na pelqejne te vishemi me firmato
Por une dhe pse shkodrane xhepin per keto gjana e kam gjirokastrit
Gjithmon ruaj zbritjet te blej rroba per vete
Rendesi ka qe ndihem mire ca vesh ca rendesie ka 20 euro apo 200 euro
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Na pelqejne por s’kena leka per firmato, kshu qe mjaftohemi me kto rreckat e thjeshta. Gjithsesi, jo cdo gje qe eshte ne mode te shkon dhe jo cdo kush qe ka leke me ble firmato di me u vesh. Por qe rrobat qe kushtojne pak me shume kane copat, prerjet, qepjet me te mira, rrine edhe me mire ne trup. S'do e vishja dicka vetem per emer.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Dhe pse eshte firme ....une shkoj me firmen e xhepit tim ...nuk them me pelqen te blej rtoba firme por jo deri ne katastrofe aq sa mundem ...moden e bej vete

Pothuajse edhe une keshtu jam
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Na pelqejne por s’kena leka per firmato, kshu qe mjaftohemi me kto rreckat e thjeshta. Gjithsesi, jo cdo gje qe eshte ne mode te shkon dhe jo cdo kush qe ka leke me ble firmato di me u vesh. Por qe rrobat qe kushtojne pak me shume kane copat, prerjet, qepjet me te mira, rrine edhe me mire ne trup. S'do e vishja dicka vetem per emer.

e ke pare si vishet Tip?
Mendoj qe eshte cuni Fullanit:p
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Tipi eshte entrepreneur. Ka nje biznes frytdhenes ku prodhon çaj jeshil & the London market is thriving :lol:lollol
@Tip ?

une nuk i bera tag se do me shaj pastaj lol
Ti cdeshe qe I bere :p

vallai lega te kisha leka kshu cik si me shumice ato kepucet Sophia Webster dhe disa te Jimmy Choo nuk I kisha lene me rene ne toke lol
Dhe pse rroga ime iken ne sunglasses :p
Te cilat I ve dhe kur bie shi lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
une nuk i bera tag se do me shaj pastaj lol
Ti cdeshe qe I bere :p

vallai lega te kisha leka kshu cik si me shumice ato kepucet Sophia Webster dhe disa te Jimmy Choo nuk I kisha lene me rene ne toke lol
Dhe pse rroga ime iken ne sunglasses :p
Te cilat I ve dhe kur bie shi lol
Me nje rroge s'ben dot leka me shumice, prit te hapi @L0v3rM4n nje restorant dhe pastaj ai puno, ti boshatis kasen dhe bli kepuce dhe syze :lol:lollol
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Mbaj mend para 20 viteve diferencat midis rrobave firmato dhe atyre te thjeshta binin shume pak ne sy sepse njerzit nuk kishin kulturen e veshjes qe kane sot.

Ndersa sot i dallon direkt dreqi ta haje lol dhe do sdo je i detyruar te kursesh dicka me shume qe rrobat ti blesh dicka te hajrit.

Te fusesh rrobat e de facto, waikiki, zara apo xhinset e ltb ne lavatrice 2 here duken sikur ke 5 vjet qe i ma vesh ?
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Mbaj mend para 20 viteve diferencat midis rrobave firmato dhe atyre te thjeshta binin shume pak ne sy sepse njerzit nuk kishin kulturen e veshjes qe kane sot.

Ndersa sot i dallon direkt dreqi ta haje lol dhe do sdo je i detyruar te kursesh dicka me shume qe rrobat ti blesh dicka te hajrit.

Te fusesh rrobat e de facto, waikiki, zara apo xhinset e ltb ne lavatrice 2 here duken sikur ke 5 vjet qe i ma vesh ?

Si I mer xhinset ti?
Dsquared?:p

dhe nese ke blere nje pale atlete te hajrit apo nje tshirt from big brand
Te ikesh ne shqiperi askush nuk e di qe e ke originale ka plot te tilla tek medreseja:p
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Si I mer xhinset ti?
Dsquared?:p

dhe nese ke blere nje pale atlete te hajrit apo nje tshirt from big brand
Te ikesh ne shqiperi askush nuk e di qe e ke originale ka plot te tilla tek medreseja:p

Une xhinset vetem Levi's i blej.

Yes e vertete, por prap e dallon kollaj kush ka vesh origjinalin dhe kush fallson..
 
Top