Është duke bërë një sezon fenomenal, Milani në ndjekje të bomberit të Benfikës

Darvin Nunjez është duke kryer një sezon fenomenal.nunez-1.jpg
Sulmuesi 21-vjeçar i cili është duke shkëlqyer me skuadrën e Benfikës, ka shfaqur kualitet dhe është bërë një goleador si me fanelën e skuadrës luzitane por edhe me kombëtaren e tij të Uruguajit.

Përpara se të transferohej nga Almeria tek klubi i Benfikës verën e shkuar për një shifër prej 10 milionë eurosh, talenti uruguaian ishte ndjekur nga afër edhe nga drejtuesit kuqezinj por pa mundur të shkonin më tej nga ky operacion merkatoje. Siç raportojnë edhe mediat italiane, është e sigurt që Milani në merkaton e janarit do të kërkojë informacione për të duke parë mungesën e një zëvendësuesi të Ibrahimoviç.

PANORAMASPORT.AL
 
Top