• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Erdogan: Pagën time për 7 muaj do t’ia fali popullit tim

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
burim-piraj.jpg


Presidenti i Republikës së Turqisë sot në një komunikatë për media e hapi kampanjën ” Solidariteti Kombëtar”.


Situata në Turqi po vështirësohet dita ditës për shkak të koronavirusit, i cili po ndikon edhe në rënien e ekonomisë.

Turqia duke marrë masa parandaluese për mospërhapjen e pandemisë sot e ka filluar kampanjën “Solidariteti Kombëtar”

Këtë e ka bërë të ditur presidenti Erdogan në një komunikatë për media.

” Në këto ditë të vështira duhet të solidarizohemi me njëri tjetrin, të mbrohemi dhe të qëndrojmë në shtëpi, unë sot para juve po e bëjë hapjen e kampanjës “Solidariteti Kombëtar” duke sfiduar të gjithë zyrtarë e tjerë. Unë këtë kampanjë po e fillojë duke falur rrogën time për 7 muaj atyre që kanë nevojë dhe janë në kushte të rënda ekonomike” tha Erdogan.

//fakteplus
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Bravo!

Ky surrelsi yne ku ta rrjepe per se gjalli popullin.
Isha duke thene, ne rrjepim popullin e shkrete, edhe kafshaten e fundit ua marrim
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
edhe disa ministra. ndersa ministri i shendetsise meaa di une punon pa rroge fare.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Si veprim edhe munde te themi ok. Per mendimin tim qeveritaret te kryejne punen me ndergjegje se per pagat e tyre nuk se perbene ndonje probleme.
 

Tomka

Anëtar i ri
Diktator diktator e bla bla bla, jo se kam ndonje simpati ndaj turqve apo Erdoganit, por vendin e vet e duan.
Une heren e pare qe kam qene n'turqi ka qene viti 1996 dhe nuk kisha asnje pershtypje pozitive per at vend. Nderkohe qe atehere kam qene ndoshta dhe 20 here tjera dhe ndryshimet jane kolosale. Ka marre nje zhvillim te papare dhe po vazhdojne te investojne fuqishem ne industri, turizem ..etj

E thene kjo Erdogani ka meriten kryesore per zhvillimin e turqise me gjithe defektet e tij, dhe gjeste te tilla tregojne jo vetem solidaritet ne kohe te veshtira por dhe nje ndjenje atdhedashurie karshi vendit tend, ndryshe nga hajnat tane qe me politikat e tyne e boshatisen kte vend.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Diktator diktator e bla bla bla, jo se kam ndonje simpati ndaj turqve apo Erdoganit, por vendin e vet e duan.
Une heren e pare qe kam qene n'turqi ka qene viti 1996 dhe nuk kisha asnje pershtypje pozitive per at vend. Nderkohe qe atehere kam qene ndoshta dhe 20 here tjera dhe ndryshimet jane kolosale. Ka marre nje zhvillim te papare dhe po vazhdojne te investojne fuqishem ne industri, turizem ..etj

E thene kjo Erdogani ka meriten kryesore per zhvillimin e turqise me gjithe defektet e tij, dhe gjeste te tilla tregojne jo vetem solidaritet ne kohe te veshtira por dhe nje ndjenje atdhedashurie karshi vendit tend, ndryshe nga hajnat tane qe me politikat e tyne e boshatisen kte vend.
Nga e gjith kjo kuptova qe je 44 vjec lol
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Jena me prefiks 3shi akoma lol
jallah shyqyr lol lol
Mezi kam kalu ne matematike lol

Sa per temen
Resortet i kane yll

Ama Po te kene mundesi dhe ajrin ta shesin!
Nuk e vret shum rroga 7 mujorshe Erdoganin:p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Papa eshte boss. Ata nuk kane fare page mujore. 🙃
 

Tomka

Anëtar i ri
jallah shyqyr lol lol
Mezi kam kalu ne matematike lol

Sa per temen
Resortet i kane yll

Ama Po te kene mundesi dhe ajrin ta shesin!
Nuk e vret shum rroga 7 mujorshe Erdoganin:p
Se kisha fare ke rroga, se erdogani ka t'njejten histori politike si edi rama pak a shume, ka qene kryebashkiak i stambollit dhe me pas u bo kryeminister, sot president. Normal qe ka vjedh ja ka kajt nonen kur thon vllezrit tane dardan 😀

Por e kisha me shume ke zhvillimi qe i ka dhene turqise, dhe me duken patriot me vepra, jo patriot facebukrash si puna jone.

Ajo e ajrit pastaj dakort jemi dhe jane aq kopila sa te pyesin nga je dhe sa ti thush arnaut cuditerisht dhe shitesi te thote qe me origjine eshte arnaut lol, te sjell dhe caj me embelsira edhe ste bohet me dal nga dyqoni pa ble gjo lol
Ta hane zemren me tmira 😂
 

Frank

Kansas City Shuffle.
Kjo eshte per te qeshur!
Po ku i shenojne 7 paga kti, as 70?!
Ky ka gjithe Turqine te veten 🤣🤣

Megjithate gjesti eshte goxha fisnik.
Bravo Erdoan.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
I ka gje nuk i ka gje, ai e ben te veten. (ne fakt dhe une e di qe per ate nuk eshte gje 7 muaj pa rroge) por Pse s'dalin dhe politikanet tane te japin 1 rroge mujore apo 2 muaj?! 😄 Apo kur thonin: turqia na i shiti mjetet e mjeksise,po normal se s'do na i fale gjithmone. thuaj kush tjeter u tregua i gatshem te na shiste?!

Nejse, i bashkohem Tomkes. kta e duan vendin. Gabime kane plot, ama per vendin e vet japin jeten,por edhe ndihmojne tjetrin. S'e keni idene sa organizata ka qe cojne ndihma kudo. Kur ndodhi termeti ne Shqiperi,jam habit kur 1 shoqate e ketushme ishte nis bashke me drejtorat duke ndihmuar.
Inatin kija po hakun mos ja ha thote 1 fjale.
Osmanet e dikurshem por dhe turqit e sotem njihen per dore leshuar.
Sot e ksaj dite Irlanda e perkujton ndihmen e AbdulMexhitit (shek.19) gjate urise.

ashtu sic kane dhe gjera tjera jo fort te mira. nder ta nacionaliteti i tepruar,gjaknxehtesia etj 😡
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Se kisha fare ke rroga, se erdogani ka t'njejten histori politike si edi rama pak a shume, ka qene kryebashkiak i stambollit dhe me pas u bo kryeminister, sot president. Normal qe ka vjedh ja ka kajt nonen kur thon vllezrit tane dardan 😀

Por e kisha me shume ke zhvillimi qe i ka dhene turqise, dhe me duken patriot me vepra, jo patriot facebukrash si puna jone.

Ajo e ajrit pastaj dakort jemi dhe jane aq kopila sa te pyesin nga je dhe sa ti thush arnaut cuditerisht dhe shitesi te thote qe me origjine eshte arnaut lol, te sjell dhe caj me embelsira edhe ste bohet me dal nga dyqoni pa ble gjo lol
Ta hane zemren me tmira 😂
this is so true lol

Isha vjet ne nje resort
Nga keto qe Kane dhe dyqane brenda
Kisha dhomen ne kat 3!
Menca ishte ne kat te pare! Para se te shkoje tek menca duhet te kaloje disa butiqe lol
U futa njehere tek njeri ku cmimet e peliceve varionin nga €5000 der ne €12000! I hodha nje sy kur pashe cmimin ika me vrap duke bere sikur nuk Isha e interesuar!
Tre her I thashe shitesit po shof vetem, dhe ai vazhdonte te me thoshte qe kjo ngjyra dhe ajo ngjyra ben per ty lol
Nejse sa here kaloja aty me thoshte Hajde se bejme pazar lol
Mu be shitesi si ai shoku qe do te evitosh sa here e shef lol
Dhe cfare beja une merja ashencorin tjeter dhe ecja Goxha der tek dhoma vetem qe mos ta takoja.
 

elle

Chill
kshu sa per sy e faqe mir e ka ber ky
kta tanet sdine as me u duk :p
 

Frank

Kansas City Shuffle.
I ka gje nuk i ka gje, ai e ben te veten. (ne fakt dhe une e di qe per ate nuk eshte gje 7 muaj pa rroge) por Pse s'dalin dhe politikanet tane te japin 1 rroge mujore apo 2 muaj?! 😄 Apo kur thonin: turqia na i shiti mjetet e mjeksise,po normal se s'do na i fale gjithmone. thuaj kush tjeter u tregua i gatshem te na shiste?!

Nejse, i bashkohem Tomkes. kta e duan vendin. Gabime kane plot, ama per vendin e vet japin jeten,por edhe ndihmojne tjetrin. S'e keni idene sa organizata ka qe cojne ndihma kudo. Kur ndodhi termeti ne Shqiperi,jam habit kur 1 shoqate e ketushme ishte nis bashke me drejtorat duke ndihmuar.
Inatin kija po hakun mos ja ha thote 1 fjale.
Osmanet e dikurshem por dhe turqit e sotem njihen per dore leshuar.
Sot e ksaj dite Irlanda e perkujton ndihmen e AbdulMexhitit (shek.19) gjate urise.

ashtu sic kane dhe gjera tjera jo fort te mira. nder ta nacionaliteti i tepruar,gjaknxehtesia etj 😡
Po normale qe na duan, eshte lidhje shpirterore 500 vjeçare 🤣🤣🤣
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
kshu sa per sy e faqe mir e ka ber ky
kta tanet sdine as me u duk :p
Paragjykimi eshte genjeshtra me e madhe
 

Darius

DENY IGNORANCE
Per xhestin, meriton nje duartrokitje, ndryshe nga keta serbet qe kemi mbi koke ne Shqiperi.

Por, nuk mund mos ta Faleminderoj Z. Erdogan dhe populli turk per bashkjetesen paqesore 500 vjecare.
 

Lauri

Anunnak
Per xhestin, meriton nje duartrokitje, ndryshe nga keta serbet qe kemi mbi koke ne Shqiperi.

Por, nuk mund mos ta Faleminderoj Z. Erdogan dhe populli turk per bashkjetesen paqesore 500 vjecare.
Mëndoj dhe shpresoj që është ironi kjo e findit 🤔
Atë paqen 500 vjeçare di unë si do ja bëja turkut dhe derrdoganit
 
Last edited:

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nese nuk gaboj, bazuar ngoogle

20200401_090605.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mongoli po vepton sukur se Pacolli dikur ne Ks, dine se kur dikush jep ne keto menyra vjedhjen e bejne ne anen tjeter. Pis burrē!
Une se di a eshte pis a jo. Por ta krahasosh me Pacollin e te tjere, eshte qesharake. Nuk po mund te besoj se turkofobia ka arrite deri ne ate mase saqe cdo e mire qe ben nje turk, qofte edhe pas nje shekulli nga tani, do t'kete te tille qe do ta quajne pis, hajdut, ose syefaqesi.
Mesojeni mendjen te mendoni pozitivisht o njerez.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Une kam mesuar te mendoj dhe jetoj pozitivisht, por historia mbetet histori.

Une kam mesuar te mendoj dhe jetoj pozitivisht, por nuk mund ta quaj veten qe jetoj ne nje shtet te pavarur kur Erdogani ulet kembe kryq me Thaçin dhe Edvinin ne Prizeren, dhe thote qe ne jemi nje gjak.

Une kam mesuar te mendoj dhe jetoj pozitivisht, por nuk mund ta pranoj nje vajze e vogel perdoret rendomte nga propaganda Edviniste me fjalet qe i drejtoi Erdoganit ne inagurimin e xhamise ne Tirane.

Me vjen keq, por keto e shume te tjera, jane te fresketa ne memorien time, dhe me fye

Nje njeri i lire nuk do te lejonte as Erdoganin e asnje shtetar tjeter ne bote, qe te fliste ne ate menyre para popullit te tij. Nje njeri i mire dhe zemer flori, nuk do te perdorte Shqiperine dhe Kosoven si majoneta te tija.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me keqardhje te them Darius qe tka qorru pak era e komunizmit.
 
Top