• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Epokale: Zbulohet një specie e re njerëzore

Aver

VIP


“Mbahuni: Ky zbulim është epokal. Aq epokal sa implikimet e tij do të tundin bindjet mbi prejardhjen tonë.” Kështu ka shkruar sot organizata për kërkime shkencore “IFLScience” në sajtin e saj, ku ka publikuar zbulimin e species më të re të zbuluar së fundmi.
Universiteti i Witwatersrand-it në bashkëpunim me National Geographic-s, kanë prezentuar një paradhërs të hershëm të njeriut, që sipas tyre përshtatet shumë mirë me gjenet njerëzore Homo.
“Estetikisht prezentojmë para jush Homo naledi”, shkruhet në iflscience.com, transmeton Indeksonline.
Fosilet janë gjetur në Afrinë veriore, një specie e re që ka lidhje me prejardhjen njerëzore, kanë thënë shkenctarët. Megjithatë, disa nga shkencëtarët janë shprehur skeptikë mbi këtë zbulim.
Specia karakterizohet nga një kafkë, e cila është e ngjashme në madhësi me speciet e mëhershme hominin, që kanë jetuar 4 milionë deri në 2 milionë vjet më parë.
Shkencëtarët kanë zbuluar eshtrat e kësaj specie pas një kërkimi të gjatë në shpellën “Risin Star”, 50 kilometra largë Johanesburgut. /Indeksonline/ 
Private conversations
Help Users
    Top