• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Rexhep Mitrovica,anëtar i Ballit Kombëtar në 1942.Nga nëntor i vitit 43 deri më qershor 44 ka qënë kryeminstri i Shqipërisë.Mitath Frashëri ,mirëpret ardhjen e princ Vidit edhe punon në ministrinë e jashtme.Hasan Dosti firmëtar i Ballit Kombëtar në marrëveshjen e Mukjes.Në vitin 41 ka qënë ministër i drejtësisë në qeverinë e Mustafa Krujës.Me përparimin e komunsitëve largohet me anije drejt Italisë,anije të cilën e vunë në dispozicion të tij forcat e inteligjencës ushtarake naziste, Abwehr.Këta janë ata të cilët do luftonin okupatorin në marrëveshjen e Mukjes .Prandaj leri ironizimet edhe etiketimet.Historinë unë e mësoj nga ato që ka lënë pas ,jo nga ato që dua të besoj unë apo dikush tjetër.Balli Kombëtar fillimisht duhet të luftonte për çlirimin e Shqipërisë, më pas të mendonte për Kosovën . Nga kush do e çlironin Shqipërinë, nga vetja? Përderisa ishin ministra edhe kryeminsitra nuk kishte shumë llogjikë apo jo? Unë po të them që firmëtari i marrëveshjes të Mukjes ikën me gjermanët nazistë, me shërbimin inteligjent ushtarak , ndërsa ti më thua ikën sepse do të vriteshin. Një njeri që luftonte gjermanët nuk ikte me ta morre trim.Ja kështu historia edhe marrëveshja e Mukjes, të thashë edhe njëherë të flasësh me ata të AB-së ''këshilltar'' Më thuaj nëse diçka nga këto që kam shkruar është gabim ;) Nuk ka nevojë për marrëveshjet për të kuptuar se ç'ka ndodhur në atë kohë sepse janë faktet edhe vetëm faktet ato që bindin një njeri , për më tepër një njeri totalisht skeptik si unë. Sa për dijeninë tënde unë filma të kinostudjos nuk besoj se kam parë më shumë se dy .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Rexhep Mitrovica,anëtar i Ballit Kombëtar në 1942.Nga nëntor i vitit 43 deri më qershor 44 ka qënë kryeminstri i Shqipërisë.Mitath Frashëri ,mirëpret ardhjen e princ Vidit edhe punon në ministrinë e jashtme.Hasan Dosti firmëtar i Ballit Kombëtar në marrëveshjen e Mukjes.
Une jam kunder tendences tone te zakonshme popullore: ''Ke zuri mbremja patriot agu i mengjezit duhet ta zbardhe tradhetare'', se kam pershtypjen se mu kjo mosvazhdimesia e funksionimit te shtetit dhe mosnjohja e vlerave (sado te vogla te tjetrit) ka sjellur deme te pariparueshme. Madje edhe tema qe po diskutojme eshte e nje nuance te tille.

Une jam per te njohur kontributin e secilit, sado pak qe ka dhene ai, por jam per te vleresuar njeres pa ndikime dhe emocione. Shpresoje nje dite kete do ta beje ne menyre te mirefillte Akademia e Shkencave e Shqiperise.

E thashe kete duke pare lart emrin e Rexhep Mitrovices dhe kam pershtypjen se Rexhep Mitrovica nuk ishte figure dosido. Ndoshta edhe figurat tjera nuk ishin dosido por u mjegulluan hiq me pak se 50 vite per X apo Y arsyen.

Kam pershtypjen se shqiptaret, apo lideret tane ne njefare menyre, jo rralle ne tendence per te bere me te miren per popullin u ndane ne dy rruge por kjo ndarje asnjehere nuk do te thoshte se ishte tradhetare. Ndoshta nuk ishte e duhura por te akuzosh dike per tradhetar, qe ne shqipet e kemi zakon ta bejme per kedo, do njohuri te thella.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Une jam kunder tendences tone te zakonshme popullore: ''Ke zuri mbremja patriot agu i mengjezit duhet ta zbardhe tradhetare'', se kam pershtypjen se mu kjo mosvazhdimesia e funksionimit te shtetit dhe mosnjohja e vlerave (sado te vogla te tjetrit) ka sjellur deme te pariparueshme. Madje edhe tema qe po diskutojme eshte e nje nuance te tille.

Une jam per te njohur kontributin e secilit, sado pak qe ka dhene ai, por jam per te vleresuar njeres pa ndikime dhe emocione. Shpresoje nje dite kete do ta beje ne menyre te mirefillte Akademia e Shkencave e Shqiperise.

E thashe kete duke pare lart emrin e Rexhep Mitrovices dhe kam pershtypjen se Rexhep Mitrovica nuk ishte figure dosido. Ndoshta edhe figurat tjera nuk ishin dosido por u mjegulluan hiq me pak se 50 vite per X apo Y arsyen.

Kam pershtypjen se shqiptaret, apo lideret tane ne njefare menyre, jo rralle ne tendence per te bere me te miren per popullin u ndane ne dy rruge por kjo ndarje asnjehere nuk do te thoshte se ishte tradhetare. Ndoshta nuk ishte e duhura por te akuzosh dike per tradhetar, qe ne shqipet e kemi zakon ta bejme per kedo, do njohuri te thella.
Nuk jam kundër kësaj është e mirë që vlerat e individëve të vihen në vend. Nuk them asnjë gjë të pa-qënë kur them që Mitrovica ka qënë kryeministër i qeverive marjoneta ky është fakt.Nëse ishte tradhëtar nuk mund ta them unë pasi nuk e kam këtë tagër, unë po them ato që janë fakte edhe të vërteta , se si ka ndodhur që ai është bërë kryeministër edhe ç'ka bërë këtë nuk e di . ثshtë fakt edhe vetëm fakt, mbase është edhe hero ky zotëri.Se si unë i quaj, pjesë tjetër ,është një mendim personal.Për mua gjithkush që bashkëpunon në një farë mënyre apo tjetër me ata që të kanë okupuar vendin janë tradhëtarë.Qofshin komunistë, ballistë,legalistë edhe dreq me brirë, për mua janë vetëm tradhëtarë kjo nuk mund të ndryshohet në mendimet edhe perceptimet e mia.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Nuk jam kundër kësaj është e mirë që vlerat e individëve të vihen në vend. Nuk them asnjë gjë të pa-qënë kur them që Mitrovica ka qënë kryeministër i qeverive marjoneta ky është fakt.Nëse ishte tradhëtar nuk mund ta them unë pasi nuk e kam këtë tagër, unë po them ato që janë fakte edhe të vërteta , se si ka ndodhur që ai është bërë kryeministër edhe ç'ka bërë këtë nuk e di . ثshtë fakt edhe vetëm fakt, mbase është edhe hero ky zotëri.Se si unë i quaj, pjesë tjetër ,është një mendim personal.Për mua gjithkush që bashkëpunon në një farë mënyre apo tjetër me ata që të kanë okupuar vendin janë tradhëtarë.Qofshin komunistë, ballistë,legalistë edhe dreq me brirë, për mua janë vetëm tradhëtarë kjo nuk mund të ndryshohet në mendimet edhe perceptimet e mia.
Se kush ishte Rexhepi do e tregoje historia ashtu siq do ta tregoje per Enverin dhe une lutem qe kete ta tregoje pa paragjykime.
Nese nisemi nga ky parim juaj atehere na del puna edhe me keq. Keta komunistet bashkepunuan me armikun tradicional te shqipeve, serbet, per te perzene Gjermanet ne kohen e te cileve per here te pare ne historine shqiptare u krijua shteti shqiptar ne kufinje se paku deri diku racional.

Por mua nuk me pelqen ti analizoje gjerat ne kete fare menyre.
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

lexova shumicen e argumeteve mesiper edhe jane me vend por jane shume per tu ndjekur ne drjetime te kunderta ...........doja te thoja qe kjo eshte pjsese e jona e mire apo e keqe nuk shitet tek dikush tjeter sepse me numrin e te persekutuarve qe moren para dolen me shume se 50% te popullsise pastaj keto 50% nderruan kombesine per nje pension grek tani jemi bere si kembet e dhise nuk e dime se nga shkojme .................tani ne politike dhe ne fe te kunderta nuk do pajtohemi kurre keshtu ta trajtojme si histori sa do e hidhur te jete nuk na e beri njeri e beme vete......
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Se kush ishte Rexhepi do e tregoje historia ashtu siq do ta tregoje per Enverin dhe une lutem qe kete ta tregoje pa paragjykime.
Nese nisemi nga ky parim juaj atehere na del puna edhe me keq. Keta komunistet bashkepunuan me armikun tradicional te shqipeve, serbet, per te perzene Gjermanet ne kohen e te cileve per here te pare ne historine shqiptare u krijua shteti shqiptar ne kufinje se paku deri diku racional
Por mua nuk me pelqen ti analizoje gjerat ne kete fare menyre.
Mund ti analizosh si të duash kitrra,mos prit që edhe unë ti analizoj po njësoj. Dihet politika e ndjekur e Hitlerit i cili ishte me vërtet strateg i mirë edhe dinte ku ta vinte dorën në plagë.Ashtu si bëri me tërësinë hipotetike të një vendi të cilin e kishte pushtuar me forca ushtarake pra Shqipërinë , ashtu bëri edhe me Rumunët edhe ndonjë tjetër që unë nuk e di. Duke i shpallur këto vende si të ''tëra'' siguronte kalimet edhe pushtimin e këtyre vendeve pa qënë nevojë të përdorte forcën.Nëse ti këtë e quan krijim i kufijve racionalë duke qënë i pushtuar kjo është një ide e jotja. Nëse do e quanim kështu, ''kufijtë'' më të mirë Shqipëria i ka pasur nën sundimin Osman përderisa në dorë të pashallarëve shqiptarë la më shumë se gjysmën e Ballkanit.''Për hir të vetes edhe djalli citon biblën'' kjo ndodhi edhe me bashkëpuntorët e armiqve tanë tradicionalë, me ndryshimin e vetëm që ata armiq nuk kishin cënuar tërësinë territoriale të një vendi të bërë fije -fije nga të tjerët.Këtu përjashtoj ato pjesë territori të dhuruar tek sërbët nga mbreti Zog edhe atë pjesë që me vendim të fuqive të mëdha ishte tashmë e shkëputur.ثshtë tjetër të bashkëpunosh me një armik për të mundur një armik më të fortë edhe tjetër gjë ti heqësh pantallonat armikut.Kushedi unë e shoh goxha gabim, mbase jam edhe komunsit ku i dihet.Rëndësi ka që nuk po gënjej edhe nuk po them ndonjë gjë të gënjeshtërt edhe nuk po flas për kufij imagjinarë kur ishe një vend i pushtuar . Unë personalisht nuk mund ta nxej një kufi i cili përcaktohet nga ata që të kanë pushtuar.
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Te mirat e Enverit jan te medha ne fushen e ndertimit beri katune te duken qytete :p
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Nuk kam kerkuar asnjehere te imponoje mendimin tim. Thjeshte po bejme debate dhe mendimi im eshte qe kjo ceshtje te analizohet, studiohet dhe faktografohet nga njerez te paanshem dhe ta mesojme njehere e perfundimisht historine ashtu siq ishte e jo siq e shkroi fituesi.

Sa i perket Rexhep Mitrovices dhe qeverise se tij kam pershtypjen se deshironte te luante rolin e nje vendi neutral dhe per kete kishte shume arsye, por nuk e kuptoje se si PKSH dhe me cfare qellimi po bashkpunonte me Jugosllavet kur me shume se gjysma e teritorit shqiptare ishte veqse e pushtuar nga ta dhe kishte bere dhe po bente edhe gjate luftes masakrat me makabre ndaj popullit shqiptar (ndaj gjysmes se tij). Pra eshte e thuajse e njejte heqja e pantollonave si ndaj gjermonit si ndaj serbit, por kjo duhet te analizohet.

Une jam per te respektuar mundin dhe sakrificen qe dhane luftetaret e thjeshte (qofshin keta partizan, nacionalist apo balliste) ashtu sikur qe jam per te sqaruar njehere e pergjithmone Konferencen e Mukjes, rolin e saj, rendesin e saj dhe kush ishte fajtori ne prishjen e kesaj marreveshje historike.

Ajo qe dihet tashme eshte se kjo eshte e mjegulluar dhe une nuk dua ta shof kete konference ne prizmin e Enver Hoxhes ngase dihet roli i tij ne fallsifikimin e shume deshmive dhe historive.
Jam qe secili te merr vendin qe i takon por vrasje e intelektualve shqiptar (qofshin keta ballist, nacionalist, madje ai vrau edhe komunist) eshte nje gje shume e dyshimt qe tregon egon e semure te nje karrieristi qe vriste per pushtet.
 

ZHIGO

Antarë i Respektuar
Pe: Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Sa i acaruar paske qënë ti morre mik .Pse nuk të pëlqen ty një temë edhe duhet të mos i pëlqejë askujt?Pastaj ç'ke me ''rraca'' kur nuk di ''rracën'' e njerëzve? Në qofshin nga ato puçrat, nuk është për tu bërë merak, se si e the ti plasin vetë ;) Po ja tani do shkruajmë se sa i mirë ishte Esad Pasha me sorollopët e tij edhe me këta që e pasojnë.Njerëzit qajnë me hir apo me pahir,nga mos dija apo injoranca gjithsesi qajnë edhe kjo është pjesë e historisë na pëlqen ne apo jo.اfarë ka këtu për tu acaruar nuk e kuptoj. Ja nesër vdes Saliu edhe do e qajnë gjithë ata njerëz,nuk ka asgjë të çuditshme këtu. Gjithsesi, i paharruar qoftë kujtimi i njeriut që e bëri këtë vend të quhet shtet.
....

nqs e ke fjalen per shtet KURVE , dakort jam me ty . edhe pse sot mund te quhemi nje shtet kurvicke , ndryshe nga e para qendrojme dhe shkojm perpara me hapa pa hapsir , dhe galopante duke u bazuar te ajo qe quhet " te rrjepin çte te dal perpara" ktheje koken pas ,, dhe do kuptosh qe kjo lloj rrace (komuniste) nuk ka ndryshuar shum stil ,, perkundrazi

jan po ato njerez ,, qe dikur benin politiken dhe sot po ashtu . pastaj besoj je dakort ku thuhet ku ka varferi populli esht ai qe gjithmon kenaqet me pak ...

Merre me te but he te keqen mos u nxito dhe mos u ngatrro si kembet e dhis o usta qimja .........

Mos vall kte postim e ka shkruajt vajza qe e solli>??? Qe i kundervihesh ne kte menyr apo mos voll do te na tregosh se cduhet te bejem...


Ne si rrac nuk u shuakemi po ti cfar rrace perfaqson zotri mund ta dim ????

Mos u bej vulgar me veten jo per gje pir i ul dhe ato pak vlera qe ke vetes he te keqen mere me te but...

Nese do te japsh mendimin tende shum bukur jepe por gjej formen dhe menyren per te dhen nje mendim pa cenuar antaret dhe pa ofenduar asnje antar .....Kte postim mund ta jell kush do ndaj dhe ti komento mbi ate cfar shkruhet ne artikull jo mbi aate qe e solli kte artikull ktu .....

Mos shif shum telenovale dil nje cik nga bota e tyre...
sigurisht o ambasador i paqes , ta jap fjalen time. faleminderit ty qe mendon kaq shum per mua dhe vlerat e mija , por po te them diçka n.q.s ,a lejon ,,

mos e kerko gjembin nen kemb me pahir , krruje kemben nqs te han dhe dil e boj nje xhiro rrotull , se dukesh si kot dhe i pavend , ket ta them qe kur nuk kupton (ose nuk do te kuptosh) ate qe them mos shkruj me kot dhe te na japesh mend , se çfar duhet te bejm sipas teje.

ishe mir , kur nuk flisje . un nuk kam asgjo personale me asnji ktu . thjesht shkrujta me irritim e siper , sipas tejet duhet te me varin me litar kshu ?

e sa per kuriozitetin tat , i kam lon telenovelat qe me kohen e çelestes , me erdhi keq per Frankon se vujti shum i shkreti . lol

ej pereni e modhe , na bone dhe amvise. mir , mir .

O cun gushen si pellumb, mos deshmo rrjedhjen e qumeshtit ne buzet tua, se goca nuk beri ndonje mekat ne sjelljen e temes. As e lavderoi as e shau. Thjeshte solli nje histori te atyre viteve dhe qe eshte dhe do negelet e vertete ngase mbijetoi per 50 vite.

Nese ishte i mire apo i keq, kete munde ta diskutojme, por ta shash njeriun me nje rrugaqeri te pa soj pse solli nje teme, kam pershtypjen se eshte gabim.

Une besoj se nje dite, historia shqiptare, e pa ndikuar do jap vlersimin mbi te keqijat apo mirat e tij te mundshme, por qe ishte histori jona 50 vjecare kete nuk munde ta mohoje askush.
o drejtor ,

me dukesh noiher sikur kerkon ta ferkosh sumen me hisëll, pa ja dit kuptimin ksaj te funit . po hajt thuj , ka nevoj dhe forumi per xhavahiret e tuja , shkruj dhe ti se me shton diten kshu .

Shiko tani, ky eshte nje Fv qe nuk lidhet me bindjet tona politike ,fetare ,rraciste etj etj ....por ruajme nje tolerance politike te secilit bindje .
Te jete per bindje politike une jam ajo e para qe kte material jo vetem qe si hedh syte por e çoj direkt ne kosh ,por kur behet fjale per historine duhet te mbajme nje qendrim .
Historine duam s'duam do e kujtojme,rikujtojme edhe ne brezat e ardhshem ashtu siç eshte ...
Video e postuar nuk eshte gje tjeter veçse nje video komike ...ku shtirja ,hipokrizia ...te shkaktuara nga ndjenja e frikes s'jane gje tjeter veçse nje realitet ..''jo real'' i kohes.
Nejse ta mbeshtes mendimin totalisht persa i perket pjeses se gjykimit te materialit , por ja qe kjo eshte historia jone !
shiko zemer (kjo me keshillohet nga Reni, 1-shi forumit) duhet te flas me se sben keshtu se perndryshe humbas vlerat e mija ,,

nuk esht se te drejtohem ty si ida , se fundja as te njof , as te kam ftu per kafe as ta kam lyp e te me kesh refuzu qe te drejtohem ne ate menyr ty personalisht. un i drejtohem temes me shum , fundja cfar qellimi ka si tem ? besoj se kam pershtypjen dhe si tem (komunizmi) esht konsumu aq shum sa me nuk ka. ti besoj , ose me cfar shikoj me ke kuptuar dhe nuk dua te zgjatem.

gjithe te mirat te uroj ne jete dhe kudo , nqs e ke marr per ters postimin tim.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Pe: Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

....

nqs e ke fjalen per shtet KURVE , dakort jam me ty . edhe pse sot mund te quhemi nje shtet kurvicke , ndryshe nga e para qendrojme dhe shkojm perpara me hapa pa hapsir , dhe galopante duke u bazuar te ajo qe quhet " te rrjepin çte te dal perpara" ktheje koken pas ,, dhe do kuptosh qe kjo lloj rrace (komuniste) nuk ka ndryshuar shum stil ,, perkundrazi

jan po ato njerez ,, qe dikur benin politiken dhe sot po ashtu . pastaj besoj je dakort ku thuhet ku ka varferi populli esht ai qe gjithmon kenaqet me pak ...sigurisht o ambasador i paqes , ta jap fjalen time. faleminderit ty qe mendon kaq shum per mua dhe vlerat e mija , por po te them diçka n.q.s ,a lejon ,,

mos e kerko gjembin nen kemb me pahir , krruje kemben nqs te han dhe dil e boj nje xhiro rrotull , se dukesh si kot dhe i pavend , ket ta them qe kur nuk kupton (ose nuk do te kuptosh) ate qe them mos shkruj me kot dhe te na japesh mend , se çfar duhet te bejm sipas teje.

ishe mir , kur nuk flisje . un nuk kam asgjo personale me asnji ktu . thjesht shkrujta me irritim e siper , sipas tejet duhet te me varin me litar kshu ?

e sa per kuriozitetin tat , i kam lon telenovelat qe me kohen e çelestes , me erdhi keq per Frankon se vujti shum i shkreti . lol

ej pereni e modhe , na bone dhe amvise. mir , mir .o drejtor ,

me dukesh noiher sikur kerkon ta ferkosh sumen me hisëll, pa ja dit kuptimin ksaj te funit . po hajt thuj , ka nevoj dhe forumi per xhavahiret e tuja , shkruj dhe ti se me shton diten kshu .shiko zemer (kjo me keshillohet nga Reni, 1-shi forumit) duhet te flas me se sben keshtu se perndryshe humbas vlerat e mija ,,

nuk esht se te drejtohem ty si ida , se fundja as te njof , as te kam ftu per kafe as ta kam lyp e te me kesh refuzu qe te drejtohem ne ate menyr ty personalisht. un i drejtohem temes me shum , fundja cfar qellimi ka si tem ? besoj se kam pershtypjen dhe si tem (komunizmi) esht konsumu aq shum sa me nuk ka. ti besoj , ose me cfar shikoj me ke kuptuar dhe nuk dua te zgjatem.

gjithe te mirat te uroj ne jete dhe kudo , nqs e ke marr per ters postimin tim.Ti shkruaj ne irrtim e siper por jo ne kurriz te te tjerve o gje e zgjuar :D

Po me habit me kte shkrim zgjuarsin tende e kam ven re qe ne fillimet e tua ne Fv :D Bravo ke per te hec dhe ke premisa te behesh dikush ne jet mos u merzit sje as i pari as i fundit :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pe: Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

....
o drejtor ,

me dukesh noiher sikur kerkon ta ferkosh sumen me hisëll, pa ja dit kuptimin ksaj te funit . po hajt thuj , ka nevoj dhe forumi per xhavahiret e tuja , shkruj dhe ti se me shton diten kshu.
Degjo, mos mbaj fytyren tek bythet e huaja se edhe munde te kesh halucinacione.

Te kam thene se debatet e tipit kalamanlleqe sme pelqejne,...., madje te tipit kukuvajka edhe me pak,,kshu qe mos beje ketej viktimen cerrc - merrc,.. Ktheju lexoje shkrimin edhe njehere e do gjeshe ato qe mundohesh ti akuzosh te tjeret. Askush nuk te ka thene se duhet te shkruash apo mos shkruash, ...... por kur fillon e fyen njerezit une per vete reagoje, siq kam reaguar atje poshte, dhe jo vetem ndaj teje. :ciaoo:

Sa per ceshtjen ne fjale por pres ato kerrnamelit tua mbi dijen e gjithckaje qe deri tani nuk solle asnje gje.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

njeri qe te pakten mbajti kufirin edhe ushtrin nder me te fortat ne ballkan ...Nuk ka qen aq i mire me popullin po jo edhe aq i keq sa pretendojne ta bejne tani me rrugaqeri.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

ja ke fut kot qiko se enver hoxha ka mbajtur te pakten gjalle flamurin shqiptar ti pretendo qa te duash per serbet aq me ben po njerezit si enver hoxha kan merituar nje grime me teper respekt poo skeni faj ju po ai qe ju ka mbajt si popull e ju ka jep krenarin e te qenit shqip-tar
 
Pe: Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

ja ke fut kot qiko se enver hoxha ka mbajtur te pakten gjalle flamurin shqiptar ti pretendo qa te duash per serbet aq me ben po njerezit si enver hoxha kan merituar nje grime me teper respekt poo skeni faj ju po ai qe ju ka mbajt si popull e ju ka jep krenarin e te qenit shqip-tar
Sa per flamurin shqiptare e kane mbajt gjalle te paret e mij.Tu fillu me Ded Gjon Lul e tu mbaru te gjyshi im qe ishte per shqiperi te lire e shqiptare ...Skam respekt per njerez qe vrasin naten e qajne diten. Ti spo din me ka je tuj fol e se ca po flet ,,Mbaj rrallen ,
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

ti spaske lidhje me histori qike te paret e tu thua ti jepi vetes pak mend lexo pak me shume e ec shkruj ketuu njerezit ne kosove kan vdek per me shkel ne shqipni na ka ndalu dikush qe i thuhet serb skem pas arm skem pas shtett skem pas ushtri kem pas veq nje enderr qe thirret shqipni meso te replikosh mos me acaro nervat me sende te kota te krahasosh enver hoxhen me serbet eshte si te krahasosh xhelatin me viktimen
 
Pe: Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

ti spaske lidhje me histori qike te paret e tu thua ti jepi vetes pak mend lexo pak me shume e ec shkruj ketuu njerezit ne kosove kan vdek per me shkel ne shqipni na ka ndalu dikush qe i thuhet serb skem pas arm skem pas shtett skem pas ushtri kem pas veq nje enderr qe thirret shqipni meso te replikosh mos me acaro nervat me sende te kota te krahasosh enver hoxhen me serbet eshte si te krahasosh xhelatin me viktimen

Sa per info ,,,se po don me me kallzu mu historine,,,Diku ne kongresin e Partise se punes se SHqiperise..Shoku Enver pate thene :MIqt tane Kosovare dhe Popullin vella Kinez..Shiko sa ju ka vleresu.
Me kete fenomen qe po me tregon ti,jam perplase kur dola jasht edhe takova kosovaret per here te pare.Me thonte nje ,qe i vellai kish bere burg se kish lexu veprat e Enverit. Edhe une u cudita:Si ka mundesi ,ju qe su ka ndalu kush te dilni jashte ,te shihni ndryshimin midis komunizmit dhe lirise se folurit,besimit etj etj. Pse nuk e dalloni te keqen.

Sa per Krahasimin e bej me qellim..

Sepse ju keni pas dike qe te urreni pra Serbet,ishit te gjith kunder atyre.

Kurse ne na vriste na priste dhe nuk guxonim te ishim as kunder se te nxirrte fare brez pas brezi ...
Ka nena qe ju jane kalb djemt ne burg per bindjet e tyre politike. Dhe sot e kesaj dite nuk ja u dine as eshtrat. Ky per mua eshte genocid,dhe ti smund te me dalesh ketu te me behesh pro e ketij genocidi, sepse nuk e ke perjetu .
 
Last edited:

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Une skam perjetu gjenocid ...
Sa % e shqiptareve ne shqiperi e kan perjetu ate 2-5% ndersa ne kosove sendet kan qen ndryshe mos u merr me histori kur sja ki haberin ata qe i kan kundershtu i ka bere ate qe ju ka bere kjo ka ndodh ne krejt boten po ama ka rujt kufinjet teritorial te shqiperis deshe apo sdeshem ka qen lideri i shqiptareve sme plas per fjalet e ti as per ate po per menyren se si mundohi ta gozhdoni se vdekuri
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Xhebrail po e ben si nje shoku im turk komunist...me sa me thoshte disa grupe komunistash ne Turqi e adhuronin Enverin. Nje prej ketyre cunave qe njifja i kishte lexuar edhe disa vepra.
Edhe ai si ty fliste pak a shume...
Me respekte :)
 
Pe: Titulli: Enver Hoxha, 27 vjet nga vdekja e tij

Une skam perjetu gjenocid ...
Sa % e shqiptareve ne shqiperi e kan perjetu ate 2-5% ndersa ne kosove sendet kan qen ndryshe mos u merr me histori kur sja ki haberin ata qe i kan kundershtu i ka bere ate qe ju ka bere kjo ka ndodh ne krejt boten po ama ka rujt kufinjet teritorial te shqiperis deshe apo sdeshem ka qen lideri i shqiptareve sme plas per fjalet e ti as per ate po per menyren se si mundohi ta gozhdoni se vdekuri
2% ...qe sja paske haberin, po e tregon vete ,po nejse.
Po te mos kish qene ai do kish qene dikush tjeter ne krye te Shqiperise. Ndoshta do kishim pase dhe nje Shqiperi te bashkuar e jo te cungume.
Ste plas ty ,,,po me plas mua,ki respekt se cflet.Ne kohen qe ju nen kohen e Titos kishit barkun plot dhe bridhnit neper GJermani ,Zvicer,ne duhej te merrnin qumeshtin me tollona per foshnjat ..Se di a do te kishin qene dakort te paret e tu te nderronin kushtet e jeteses vetem per hater te flamurit,apo territorit.
 
Top