Entanglement, zemra ime.

Lauri

Anunnak
Ajo pyet:
"Më thuaj diçka vërtet të bukur"
Ai përgjigjet: Entanglement, zemra ime 💞💫💞 .
Mund t'a konfermojë edhe me formulë 😁
I shkreti, ishte fizikant. E gjithë jeta në studime të fizikës kuantike 🧐 .

Ka edhe formulën 😊
(i∂̸ - m) ψ = 0

Ky është ekuacioni i Dirakut, ndoshta më poetiku nga e gjithë fizika. Ai përshkruan fenomenin kuantik në këtë mënyrë:
iJmqBd.gif
“Nëse dy sisteme ndërveprojnë me njëri-tjetrin për një periudhë të caktuar kohe dhe më pas ndahen, ato nuk mund të përshkruhen më si dy sisteme të ndara, por disi, ato bëhen një sistem i vetëm. Me fjalë të tjera, ajo që i ndodh njërit prej tyre vazhdon të ndikojë edhe te tjetri, edhe nëse mund të janë kilometra ose vite drite larg në distancë”.

Kjo është ajo që përbëhet nga kjo ndërthurje kuantike: dy "trupa" që, në një moment të caktuar, kanë qenë të bashkuar, gjithmonë qëndrojnë të lidhur në një farë mënyre.
a96148e8d7de09c83133291d7c66e9be.gif
Distanca midis të dyve nuk ka rëndësi. Edhe pse janë në skajet e kundërta të universit, lidhja midis tyre është e përjetshme dhe e menjëhershme.
Ndonjëherë, një lidhje e ngjashme ndodh edhe midis dy personave.
Dhe ne e quajmë atë Dashuri 💞💫💞.

Ps. Dikush thotë larg syve larg zemres 🤔🤔
Por këtë shprehje e hedh poshtë thënja tjetër: largësia i bashkon më shumë zemrat 💞

Jeni në kundërshtim gjë me entanglement 🤔 🤪
By anunnak 👍
 

Endrra

VIP
V.I.P
Ajo pyet:
"Më thuaj diçka vërtet të bukur"
Ai përgjigjet: Entanglement, zemra ime 💞💫💞 .
Mund t'a konfermojë edhe me formulë 😁
I shkreti, ishte fizikant. E gjithë jeta në studime të fizikës kuantike 🧐 .

Ka edhe formulën 😊
(i∂̸ - m) ψ = 0

Ky është ekuacioni i Dirakut, ndoshta më poetiku nga e gjithë fizika. Ai përshkruan fenomenin kuantik në këtë mënyrë:
Shiko fotografinë 1943881
“Nëse dy sisteme ndërveprojnë me njëri-tjetrin për një periudhë të caktuar kohe dhe më pas ndahen, ato nuk mund të përshkruhen më si dy sisteme të ndara, por disi, ato bëhen një sistem i vetëm. Me fjalë të tjera, ajo që i ndodh njërit prej tyre vazhdon të ndikojë edhe te tjetri, edhe nëse mund të janë kilometra ose vite drite larg në distancë”.

Kjo është ajo që përbëhet nga kjo ndërthurje kuantike: dy "trupa" që, në një moment të caktuar, kanë qenë të bashkuar, gjithmonë qëndrojnë të lidhur në një farë mënyre.
Shiko fotografinë 1943882
Distanca midis të dyve nuk ka rëndësi. Edhe pse janë në skajet e kundërta të universit, lidhja midis tyre është e përjetshme dhe e menjëhershme.
Ndonjëherë, një lidhje e ngjashme ndodh edhe midis dy personave.
Dhe ne e quajmë atë Dashuri 💞💫💞.

Ps. Dikush thotë larg syve larg zemres 🤔🤔
Por këtë shprehje e hedh poshtë thënja tjetër: largësia i bashkon më shumë zemrat 💞

Jeni në kundërshtim gjë me entanglement 🤔 🤪
By anunnak 👍
Jo me cne .. na bej 2 kg e 200 g .. je qe je 😌🤣
 
U be edhe dashuria mall me shumice 🤣🤣
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Preferoj trupat kur jane afer,dhe ne toke!
kur te vdesim le te ngjitemi atje larte. :p
E kam fjalen tek dashurite ne largesi!
Afer,afer duhet te jene njerzit.
Dashuria eshte prekshmeri jo mendim!
 

Lauri

Anunnak
Nga lagja jone shesim cilesi ..mos me zhgenje 😌
Cilësia nuk është kurrë e rastësishme, është gjithmonë rezultat i një përpjekjeje inteligjente.🧐
Ndaj e kemi me bollek ne të lagjes..✨ ;)
 

Lauri

Anunnak
Preferoj trupat kur jane afer,dhe ne toke!
kur te vdesim le te ngjitemi atje larte. :p
E kam fjalen tek dashurite ne largesi!
Afer,afer duhet te jene njerzit.
Dashuria eshte prekshmeri jo mendim!
Ncncnc mos më zhgënje nev 🙈 🤪
 

Peperina

Larg shume larg
maredhenia ne distance nuk Eshte gje tjeter vetem fantazi e bukur .
Momente te bukura dhe marrezi Pse jo .😬
Vetem dashuri jo .
Mund tme kundershtoni ama sme bindni dot .🙈
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
maredhenia ne distance nuk Eshte gje tjeter vetem fantazi e bukur .
Momente te bukura dhe marrezi Pse jo .😬
Vetem dashuri jo .
Mund tme kundershtoni ama sme bindni dot .🙈
Dikur 3 vjet e kam mbajte dashurine ne distanc.
Udhtonte dy here ne vit drejte meje.
Puna eshte se per ke,si qysh dhe sa rendesi ka personi per ty.
Dhe reciprokisht sa rendesi ke ti per ate.
 

Lauri

Anunnak
Dikur 3 vjet e kam mbajte dashurine ne distanc.
Udhtonte dy here ne vit drejte meje.
Puna eshte se per ke,si qysh dhe sa rendesi ka personi per ty.
Dhe reciprokisht sa rendesi ke ti per ate.
Pra konfermon që funksion Entanglement !!!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Kosovart kane mbajt martesa 30 vjecare e kane bo 1 tuf kalamaj ne kete menyre nga emigracioni.
🤣
Une flas per konceptet e mia!
Deri me sot s`me kane hedh kurre ne balte.
Perderisa e kam prite kam marre frutet e pritjes.
Bota per mua eshte e cuditshme,po aq sa ndoshta dhe une per boten.
Bota me rrine large. :p
 

Peperina

Larg shume larg
Dikur 3 vjet e kam mbajte dashurine ne distanc.
Udhtonte dy here ne vit drejte meje.
Puna eshte se per ke,si qysh dhe sa rendesi ka personi per ty.
Dhe reciprokisht sa rendesi ke ti per ate.
Kjo Eshte maredhenie tjeter o Dashni .
Maredhenie me objektiva jo badi hava ne ajer .
Mardhenie shpirterore mund te zgjase dhe perjetesisht ne distance kur ske zgjidhje tjeter.
 

Endrra

VIP
V.I.P
Une flas per konceptet e mia!
Deri me sot s`me kane hedh kurre ne balte.
Perderisa e kam prite kam marre frutet e pritjes.
Bota per mua eshte e cuditshme,po aq sa ndoshta dhe une per boten.
Bota me rrine large. :p
Une u jap te drejte te gjitheve ..edhe vetes kur jam gabim ... keshuqe bota eshte si e perceptojme ne ate qe na ben mire a keq .
Sepse cdo gje ne bote eshte relative 🥰
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Une u jap te drejte te gjitheve ..edhe vetes kur jam gabim ... keshuqe bota eshte si e perceptojme be ate qe na ben mire a keq .
Sepsw cdo gje ne bote eshte relative 🥰
Prandaj e bera ne ane boten. :p
Te drejten apo shtremberten sna tregon bota kurre!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Pergezime per temen Lauri dhe menyren sj e ke sjelle. Do rikthehem kur te kem kohe 😊
 

Endrra

VIP
V.I.P
Meqe ska Soli Kohe ja po merrem une me temen ☺
Pyeteni veten . Cka u ben mire per shpirtin .. dhe aty gjeni pergjigjen .
Jo cdo gje qe eshte mes dy njerezish quhet dashuri ose eshte e tille.
Eshte forca e mendimit tone qe vendosim te ndajm me te tjeret .Pra ne jemi te sigurte cfare ndjejme dhe duam.. por sjemi kurre te sigurte cfare marrim .
Pra dashuria eshte ne ne .. ndjenja apo pritshmeria ndaj nje personi jane çeshtje Illusion.
Pra e kemi ne dore vete .. formen, intensitetin dhe rrugen qe vendosim per te ndjere apo shkembyer dashuri 😌

Ps: sa bukur kam fol ... ju lutem me veni ndonje hudher 😝
 

Raniaa

Antarë i Respektuar
Asgje nuk zgjat përgjithmonë.
Te gjithe te shesin e blejne sipas leverdise!
Njerezit nuk njihen, vetem oxhaku i njeh thote gjyshja ime, e te mocmit kane gjithmone te drejte.
Sot s' po ja dalin afer e jo me larg.
Iluzionet e medha zgjasin shkurt. Pik.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Normal.. secili nga ne eshte bota ... pra jeto e leri te jetojne .ka qen motoja ketu e qemoti 🥰
une kam ne dore boten time,tjerve se cenojme dot,e po te duam sja dalim dot. 🤗
 

Endrra

VIP
V.I.P
une kam ne dore boten time,tjerve se cenojme dot,e po te duam sja dalim dot. 🤗
Secili ashtu mendon dhe mire keshtu ... une besoj me shume ne te miren se ne te keqen ne kete bote .. ndaj them askush ska interes tme cenoj boten time , sic nuk kam une interes te cenoj boten e dikuj tjeter ... mbase jam i cik naive ne kete pjese .. po keshtu jam gatuar 🥰
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Secili ashtu mendon dhe mire keshtu ... une besoj me shume ne te miren se ne te keqen ne kete bote .. ndaj them askush ska interes tme cenoj boten time , sic nuk kam une interes te cenoj boten e dikuj tjeter ... mbase jam i cik naive ne kete pjese .. po keshtu jam gatuar 🥰
Tani te them drejten ja humba fillin.
Por boshti im ishte te shprehja ato qe realisht mendoj dhe besoj.
nejse. ahahhahaha
 
Top