Emrat surprizë në listat e PD-së

PD-partia-demokratike.jpg

Disa emra të rinj po qarkullojnë në media si propozime nga Partia Demokratike, për të qenë në listat e deputetëve për zgjedhjet më 25 prill.
lg.php
Bëhet fjalë për shkrimtaren Flutura Açka, e cila thuhet se do të kandidojë në Elbasan. Analisti dhe opinionisti Agron Gjekmarkaj, me kandidaturë në Lezhë. Dhe zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, që thuhet se do të kandidojë në Vlorë.
lg.php
Ndërkohë që janë konfirmuar në listën kryesuese të PD-së për Tiranën, 8 drejtuesit politikë.
lg.php
Risjellim në vëmendje se kryesia e Partisë Demokratike do të mblidhet sonte në orën 20:00, ku do të analizojë dhe do të japë aprovimin për listën shumë emërore të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.
Deri më tani, nga Partia Demokratike nuk është komunikuar zyrtarisht asnjë emër.

Mapo.al
 

Attachments

  • PD-partia-demokratike.jpg
    PD-partia-demokratike.jpg
    164.3 KB · Shikime: 0
  • PD-partia-demokratike.jpg
    PD-partia-demokratike.jpg
    164.3 KB · Shikime: 0
Partia Demokratike ka depozituar listën me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit në KQZ. Sot PD bëri publike emrat, si dhe i miratoi ato në Këshill Kombëtar.

Kandidatët e PD në 12 qarqe

TIRANË

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Alfred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpetim Idrizi
Belind Kellici
Vangjel Dule
Mesila Doda
Dashamir Shehi
Flamur Noka
Orjola Pampuri
Aldo Bumci
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Mirela tabaku
Clirim Gjata
Enkeleda Sallaku
Dorian Teliti
Ariana Çela
Taulanda Jupi
Lediana Fratari
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muca
Myqerem Deliu


KUKES
Flamur Hoxha
Isuf Çelaj
Shyrete Koka
Admir Sinamati
Demish Kastrati
Vjollca Omuri

GJIROKASTER
Tritan Shehu
Roland Bejko
Entela Shehaj
Kosta Barka (PBDNJ)
Myszfer Elezi
joana Qerollari
Bajram Hysa

DIBER
Xhelal Mziu
Kreshnik Çollaku
Dhurata Çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

BERAT
Tomorr Alizoti
Kasem Mahmutaj
Aferdita Kushi Gjini
Bujar Hoxhaj
Pellumb Nako
Alketa Muakavelati
Ardit Benja
Denis Sahatci
Ermira Arizi
Muharrem Hoxhaj

SHKODER
Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Badeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hile Kola
Ermira Çobaj

ELBASAN
Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnor Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Lumturi Hasa
Durim Cekrezi
Ibrahim Sako
Gladiola Çala
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Leonard Karaj
Megi Balliu
Skender Hasa

FIER
Enkelejd Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Korreshi
Luan Baçi
Nusret Avdulla (PDIU)
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Eduart Sharka (PAA)
Shpetim Axhani (PLL)
Ndricim Bali
Alketa Lugaj
Dilvaer Kamberi
Edmond Cepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Eriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Peleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

KORÇË
Edmond Spaho
Sorina Koti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Dongu
Landi Gusho
Kico Tane

VLORE
Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj (PDIU)
Nada Daullja
Jolio Dine
Julian Zoto
Nada Mecorapaj
Lasko Milto Nasti (PBDNJ)
Atird Hoxhaj
Alta Hazizi
Lorenc Danaj
Edmond Fetahu
Maniola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

LEZHE
Mark Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Gjovalin Laska
Salvador Kacaj

DURRES
Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferri
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Blerina Reçi
Sean Pema
Erzen Laçi
Eriselda Kalia
Aulon Kalaja
Artjon Bajramaj
Arjeta Keçi
Armand Brahimaj
Irma Jorgoni
Edlira Devolli
 
Top