• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

E3

Anëtar i Nderuar
Pe: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Epo tani jo te gjithe i dijme emrat e fshatrave te shqiperise dhe jo vetem
 

MasteR

I'm offline
Pe: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Epo te qytetit tone mos me i dit ku jan si emra i kemi ngjuuar duhet ti njohim nejse :O
 

E3

Anëtar i Nderuar
Pe: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Une di qe ska Vithkuq ne Vlore
di qe ka dhe ne Korce
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Kaqibeg -Podujeve
Skorobisht - Prizren
Neperbisht - Suhareke
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Bulcesh, Bastar, Bathore...lol...(tirane)
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Malsia e jugut :p

Cepune
Progonat
Saraqinisht
Benc
Lops
Kurvelesh
Qesarat
Cepo
Bardhaj
Buz
Bader
Gllavë
Arrëz e Vogël
Selckë
Golemaj
Kalemaj
Shalës
Komar
Kurtjez
Kashisht
Damës
Cërrilë
Kallëmb
Bylysh
Mirinë
Progonat
Lekdush
Gusmar
Nivicë
Rexhin
Dhëmblan
Lab Martalloz
Beçisht
Toç
Koshtan
Kamçisht


Sa per njohuri per "qytetaret"

1/3 e atyre qe kam bredhur realisht...
 
Last edited:

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Malsia e jugut :p

Cepune
Progonat
Saraqinisht
Benc
Lops
Kurvelesh
Qesarat
Cepo
Bardhaj
Buz
Bader
Gllavë
Arrëz e Vogël
Selckë
Golemaj
Kalemaj
Shalës
Komar
Kurtjez
Kashisht
Damës
Cërrilë
Kallëmb
Bylysh
Mirinë
Progonat
Lekdush
Gusmar
Nivicë
Rexhin
Dhëmblan
Lab Martalloz
Beçisht
Toç
Koshtan
Kamçisht


Sa per njohuri per "qytetaret"

1/3 e atyre qe kam bredhur realisht...
malsia e Jugut pra... zona Tepelen, Gjirokaster
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Temeqine - Malisheve / Kosove
Babush - Ferizaj / Kosove
Bibaj - Ferizaj / Kosove
Karaqev - Kamenice / Kosove
Muqiverrc - Kamenice / Kosove
Makresh- Novoberd / Kosove
Qyqylage-Lipjan/ Kosove
Leletiq-Lipjan/ Kosove​
Ngucat - Malisheve / Kosove
 
Last edited:

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Jane disa ne fakt... Por per momentin me vjen ne mendje Imsht dhe Rroskovec...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

eshte nje qishum po sme kujtohet ku
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Bithuq _ Diber

Pus i thate ne Has
 

seyfert

Antar Aktiv
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

Krrabe, Karkavec, Pishkash, Ostunje etj etj kush i mban mend.
 

Albanian27

Anëtar i ri
Titulli: Emrat me te cuditshem te fshatrave shqiptare !!!!

specifikoi se ku bien kto fshatra
Bishqem i Peqinit :)
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Duke pare se ne shqiperi kemi fshatra qytete katunde Qe kane emra nga me te ndryshmit ne kete teme do te mund te themi emrin e vendit si dhe ku ndodhet .Ne kete menyre do kemi mundesi per te njohur te gjithe emrat me te cuditshem te fshatrave katundeve shqiptare , Se mos harroj shqiperi futet dhe kosova kshu qe dhe emrat me te cuditshem ne kosove mund ti postoni :)
Po e filloj un dhe kush din ndonje ta shkruaj :)
Vithkuqi Korca
Kurveleshi Tepelene
Xhylekar Gjilan
Muqibab Gjilan
kuqan Elbasan
QINAM Erseke
SYMIZE Tepelene
mize lushnje
Bubullime Lushnje
Pike se pari meso se emrat shkruhen me shkronje te madhe ne fillim!

Shume here e kam vene re qe shkruani "shqiperi" / "kosove"!
"Shqiperi"
"Kosove"
...shkruhet.

-Pse talleni?!

Ndersa sa per temen, e ka kryer mire punen turku greku e serbi...
-Ne Shqiperi nga 3500 vendemertime, 1000 jane serbe, 1000 jane greke, 1000 jane turke dhe 500 jane shqiptare ne emertimin e tyre!!!

...vendemertim "Qinamaku" ne rrethin e Kukesit, jo po "Qinabythen"!!!

-Qyteti "Elbasan", sikur Shqiperia ndodhet ende nen pushtimin osman, "ALBA-NAS".

...e shume te tjera, po kujt t'ja thuc!
 
Top