• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Eliminatoret Basketboll:Grupi i Shqiperise

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Shqipëria e Basketbollit për meshkuj, pas fitores shpresëdhënëse me Qipron (69-63), humbi thellësisht në Bjellorusi me shifrat 92-46. Kjo ishte edhe humbja e dytë pas asaj me Zvicrën (91-79 )në grupin B të Divizionit B të Kampionatit Europian. Shënueis më i mirë i Shqipërisë ishte Shima (13 pikë), ndërsa për bjellorusët Kudratsu (15 pikë). Takimi i radhës është ai kundër Rumanisë në Tiranë, më 20 shtator.

Bjellorusi-Shqipëri 92-46

(21-9, 27-11, 23-14, 21-12)

Gjyqtarë: Sergei Zashuk(Ukr), Nikolai Kolotilshçikov(Rus)

SHQIPثRIA: Garo(0), E. Karaj(7), Gjonaj(0), Hysenagolli(8), Shima(13)/ Mitku(11), Cane(1), Sukaj(2), Domi, Talelli(0), Lame(4), Hasani(0).

Trajner: R. Avrami

BJELLORUSI: Uljanko(9), Meshçaraku(9), Kuzmin(4), Aleksei(13), Kandrusevicç(9)/ Karikau(5), Korshuk(7), Pustavar(10), Kudratsu(15), Kojenets(8), Kuccinski(3), Mishuku, Trastsineski(0).

Trajner: Aleaksandër Popku

basketball_bounce.gif

Divizioni B

Grupi B

6 shtator 2008

Zvicër - Shqipëri 91-79

Rumani - Qipro 70-71

Bjellorusia pushim10 shtator 2008

Bjellorusi - Rumani 70-59

Qipro - Zvicër 59-61

Shqipëria pushim13 shtator 2008

Shqipëri - Qipro 69-63

Zvicër - Bjellorusi 77-81

Rumania pushim17 shtator 2008

Rumani – Zvicër 83-53

Bjellorusi – Shqipëri 92-46

Qipro pushim20 shtator 2008

Shqipëri - Rumani

Qipro - Bjellorusi

Zvicra pushim


A.S.
 
Top