• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ekspertiza: Kacifas nuk u qëllua nga RENEA, vrau veten! Pranë trupit u gjetën gëzhojat e automatikut që qëlloi policinë

TIRANE- Kostandin Kacifas ka vrarë veten. Ky është përfundimi i ekspertivës mjeko-ligjore të policisë shkencore për ngjarjen e ndodhur në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetorit 2018 kur shënohej dita e dëshmorëve të Greqisë, e cila rrëzon pretendimet e ngritura deri para këtij momenti se Kacifas u vra nga efektivët e RENEA-s. Kacifas qëlloi me breshëri kallashnikovi kundër policisë shqiptare në fshatin Bularat dhe nuk iu përgjigj thirrjeve të vazhdueshme të policisë për t'u vetëdorëzuar dhe për të ndalur sulmin.
1581839057926.png


Hetimet janë kryer nga prokurori i Krimeve të Rënda, Njazi Seferi, dhe së fundi nga prokurorët e Gjirokastrës, aty ku dosja u transferua prej muajit janar 2020.

Vdekja e Kostandin Kacifas/ Prokuroria e Gjirokastrës: Nuk i kemi mbyllur ende hetimet

Nga konkluzionet e aktit të ekspertimit mjeko-ligjor të kryer në trupin e viktimës ka rezultuar se Kacifas, ka marrë dy plumba, një në pjesën poshtë nofullës, ku plumbi nga qenë tejshkues, duke hyrë nga poshtë lart, dhe një tjetër në pjesën e gjoksit.

Nga të gjitha konkluzionet e ekspertizave të administruara në këtë dosje, prokurorët thonë se Kostandinos Kacifas, ka kryer vetëvrasje. Ekspertizat kanë qartësuar se plumbin e marrë në kokë, arma ka qenë me puthitje, duke argumentuar se ka qenë vetë Kacifas, ai që ka drejtuar armën nga vetja.

Shqiptarja
 
Last edited by a moderator:
Duke shqyrtuar ku kane kapur plumbat vetem vetvrasje nuk eshte. Mgjate ca sbejne keta edhe priftin e lejn me barre nese duan.
 
Ai i nofulles paska qene tejshpues qe medemek:
1-E shtena ka qene nga afer (pra nga arma e tij)
2- plumbi ka ik ne drejtim te paditur.
lol lol lol
Opo mire ja bene qe e vrane. Nje Grek me pak.
 
pse ore une i dua greket me pelqen muzika ushqimi plazhet, dine te gezojne jeten
Isha ne selanik nje jave pasi ndodhi kjo
Dhe te shihje si i trajtonin njerezit ne kufij...po ata sjane njerez?
Sa kriminele ka vrare greqia....na e bene kacifasin hero
 
Isha ne selanik nje jave pasi ndodhi kjo
Dhe te shihje si i trajtonin njerezit ne kufij...po ata sjane njerez?
Sa kriminele ka vrare greqia....na e bene kacifasin hero

shume gabim qe i trajtojne keq neper kufij. Po pse duhet ti pergjigjjemi harbuterise me harbuteri apo ballkanas hesapi thuj skane per te ndryshu ndonjehere.
 
clidhje ka kjo

sipas kesaj logjike te gjithe qe kane dale mbi ligjin duhet ti vrase shteti e me pas te thone vrane veten?!
Perderisa nuk bindesh dhe i pergjigjesh me arme..cfare?
Apo te vriste ca police e te thonim ,sa te pafte jane
Ne bote sta ben policia te gjate e me duar ne xhepa, jo me arme!
 
Perderisa nuk bindesh dhe i pergjigjesh me arme..cfare?
Apo te vriste ca police e te thonim ,sa te pafte jane
Ne bote sta ben policia te gjate e me duar ne xhepa, jo me arme!


tani mos mbulo m. me sh. i thojn

1 tufe renea nuk diten si te neutralizonin 1 psikopat me arme. E vrane, tani thone paska vra veten. Boh mua sme duket normale nejse.
 
tani mos mbulo m. me sh. i thojn

1 tufe renea nuk diten si te neutralizonin 1 psikopat me arme. E vrane, tani thone paska vra veten. Boh mua sme duket normale nejse.
Opo e kane vrare po te them une te sigurt por ngaqe kemi shtet leshi duan te mos krijojne trazira se eshte ceshtja e BE dhe po i marin me te mira.
 
Opo mire ja kane bere e pike...bile shume negociuan
C'diference ben se e vrane apo u vetvra?
Rendesi ka qe nje njeri i rrezikshem me pak!
Bile kte ligjin me vdekje duhet bere nje referendum e ta kthejne prape!
Jane disa qenie qe se meritojne te jetojne
 
Opo mire ja kane bere e pike...bile shume negociuan
C'diference ben se e vrane apo u vetvra?
Rendesi ka qe nje njeri i rrezikshem me pak!
Bile kte ligjin me vdekje duhet bere nje referendum e ta kthejne prape!
Jane disa qenie qe se meritojne te jetojne
Kush te tha qe negociuan?!
Po e mbanin me mhb ata barkderrat e komisariatit te Gjirokastres se u ishin ndryshkur pisqollat sa te vinte Renea nga Tr. lol
 
Private conversations
Help Users
    Top