• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Edukimi fillistar

orakulli

Anëtar i Respektuar
#

Eshte nje fraze qe kam lexuar ne PART ONE,INTRODUCTION TO LIFE te librit LIFE 101 te shkrimtarit Peter McWilliams.
“In school,we learn how to do everything-except how to live”.
"Ne shkolle,ne mesojme te bejme gjithcka-pervec se si te jetojme"
Faqja 3,pragrafi i fundit i faqes.
Me pelqeu kur e kam lexue.Mu duk nje kenveshtrim shume i drejte dhe prandaj e kam pervetesue.
Po ju jap te perkthyer nje paragraf tjeter nga ky liber:

Nga LIFE 101:
“Ne se une them dicka qe nuk e vleresoni “te vertete”,ju lutem mos hiqni vlerat e cdogjeje tjeter ne kete liber.Ajo mund te jete e vertete per dike tjeter.E njejta kur dikush mund te thote “dokrra” reth nje dickaje qe juve ju detyron te mermerisni “Sa e vertete”.Bota eshte e madhe.Ne jemi te gjithe ne pika te ndryshme gjate udhetimit tone personal.Jeta ka shume te verteta,merr ate c’ka ju mund ta perdorni dhe lini pjesen tjeter”.
Si e vleresoni ju kete thenie te Peter McWilliams?
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Fjale me mend mu duken
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Cdo gje dhe per cdokend ka kuptim e frymezim te vecante.
 

Brosway

Anëtar i ri
Hemm Mire.Por njerzit ndryshojne nga njerit tjetri Shume. Per ata qe lexojne i pranojne kto gjone mo Orakulli.
________________________________________________________________________
By

red_dragon
 
Last edited by a moderator:
Private conversations
Help Users
    Top