E verteta e Kristofer Kolombit

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Para disa vitesh pata bere nje shkrim informues se Amerika nuk u zbulua nga Kolombi. (http://www.zeriislam.com/artikulli.php?id=3182) por, kjo pune u harrua. Shih tash:
Kristofer Kolombi, kolonizatori dhe kryqtari i famshem, u hoq nga platoja e nje sheshi - parku ne Los Anxheles, sepse, sipas vendoreve, nuk ishte zbuluesi i Amerikes, por ishte terroristi i pare ne Amerike me 1492....
Dramaturgu Tara Moses shkruan: "Mbeturinat e gjenocidit, përdhunimit dhe kolonizimit kontribuojnë në fshirjen e historisë dhe popullit origjinal amerikan dhe më në fund Los Anxhelos mori një qëndrim!"
Nje tjeter njeri tha: "Me heqjen e tij, ne fillojmë një kapitull të ri të historisë sonë ku mësojmë nga gabimet e kaluara kështu që ne nuk jemi më të dënuar për t'i përsëritur ato ".
Kur do te behet pastrimi i shesheve ne trojet shqiptare nga njerez jomeritore nuk e di, por sa te vonohemi, aq me gjate do te jemi te mashtruar.

(Huazuar nga prof Nexhat Ibrahimi)

46781428_305757353370219_7768887452328001536_n.jpg72464115_10221386874849883_4540229320378941440_n.jpg

2018:

 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Ne duhet te heqim keta te gjallet si fillim
Pastaj ti shpallim heronje dhe tju ndertojme statuja
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Veshtire me i hjek, se nuk i zgjedh as populli ata ne nje fare menyre. Zgjidhen nga elita e fshehte.
 

titan

Requiem for a dream
Po ca kryqtar leshi. Spanjollet qe vajten donin flori e ben kerdin. ???
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Top