• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E pabesueshme”, ish-ministri i Brendshëm italian nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët koronavirusin që në 2015. Interpelancë urgjente

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
kurse une kete e shoh si lufte kunder Kines.
Amerika ka detyruar shume nga investitoret me te fuqishem te shkeputen dhe company si Google , Apple po shohin opsione te tjera.
Dhe e gjitha kjo qe Kina mos behet pikerisht superfuqi....

ky eshte mendimi im modest
 

titan

Requiem for a dream
Se di se njof. Por menyra si me drejtohet me duket e gabuar.

Nese do te flase tamam le te na shpalose njohurite nese me drejtohet ne ate menyre ulla mbare skam nerva per karagjoslliqe.
Po mos ia keput me tope pastaj shoqja doktoresh per pakez vemendje. Lol lol
 

titan

Requiem for a dream
kurse une kete e shoh si lufte kunder Kines.
Amerika ka detyruar shume nga investitoret me te fuqishem te shkeputen dhe company si Google , Apple po shohin opsione te tjera.
Dhe e gjitha kjo qe Kina mos behet pikerisht superfuqi....

ky eshte mendimi im modest
Po qe see eshte bere nga dora njerezore (qe se besoj) do jete bere nga Kina e jo USA. 🔥🔥🔥
Loo
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Po qe see eshte bere nga dora njerezore (qe se besoj) do jete bere nga Kina e jo USA. 🔥🔥🔥
Loo
nuk besoj se eshte bere ne laborator , keto kohe kam lexuar teori konspiracioni pafund.
Mendoj se eshte vertet natyror.
Por politika qe shpaloset me duket e tille
 

titan

Requiem for a dream
nuk besoj se eshte bere ne laborator , keto kohe kam lexuar teori konspiracioni pafund.
Mendoj se eshte vertet natyror.
Por politika qe shpaloset me duket e tille
Politika po. Sepse qellimi I Kines eshte te prishi homogjenin amerikane dhe domosdo qe SHBA do pergjigjet. Bilanci ushtarak po ngushtohet prandaj ekonomia eshte me efektive si pergjigje ndaj synimeve kineze.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Politika po. Sepse qellimi I Kines eshte te prishi homogjenin amerikane dhe domosdo qe SHBA do pergjigjet. Bilanci ushtarak po ngushtohet prandaj ekonomia eshte me efektive si pergjigje ndaj synimeve kineze.
dhe jo vetem , synimet jane cik me gjere , rusia, turqia
 

titan

Requiem for a dream
dhe jo vetem , synimet jane cik me gjere , rusia, turqia
Po me Putinin e Erdogan cpret ti. lol
Harrove Krimen 2015 e Ukrainen? Lexo mbi traktatin e budapestit
 

Empire

Antarë i Respektuar
Fakte ska. Por ideja eshte se virologet kinez mund te kene vazhduar studimet mbi virus te tille me potencial per te infektuar njeriun dhe gabimisht eshte nxjerr jashte.

Sbesoj se nje amator apo nje programues profesionist mund te publikoj dicka ne Nature. ;)

Spekullime , hipoteza e hamendesira mund te ngrej kushdo qofte per shtetin kinez por per cdo shtet ne glob , por kur prova e fakte ska edhe merr disa fragmete videosh te disa laboranteve e disa design grafik te viruseve te ndryshem edhe i bashkangjit edhe shton disa argumenta ateher eshte thjesht nje propagand per disa fitime qe i di personi vetem qe e ben ate , studime mbi viruset e cdo gje qe lidhet me mjekesin ben cdo shtet qe ka teknologjin e mundshme por kjo sdo te thot me doemos se po krijon apo krijoj ate virus ....
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Po me Putinin e Erdogan cpret ti. lol
Harrove Krimen 2015 e Ukrainen? Lexo mbi traktatin e budapestit
gjithcka tek ajo e shkrete lufte nucleare vertitet....
 
Fakte ska. Por ideja eshte se virologet kinez mund te kene vazhduar studimet mbi virus te tille me potencial per te infektuar njeriun dhe gabimisht eshte nxjerr jashte.

Sbesoj se nje amator apo nje programues profesionist mund te publikoj dicka ne Nature. ;)

Jane supozime te gjitha, por nuk perjashtohet asnje fakt 😉

ps.-/O titan po ku kishe humbur mor 😂
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Jane supozime te gjitha, por nuk perjashtohet asnje fakt,

O titan po ku kishe humbur mor 😂
e kisha mbyll ne karantine, tani e nxora se ia mora frymen dhe mu perbetua qe sdo flirtoj lart e poshte , dhe do kete sy vetem per aferditen lol

Jane supozime dhe nuk perjashtohet asnje fakt?
Ku jane faktet?
 
e kisha mbyll ne karantine, tani e nxora se ia mora frymen dhe mu perbetua qe sdo flirtoj lart e poshte , dhe do kete sy vetem per aferditen lol

Jane supozime dhe nuk perjashtohet asnje fakt?
Ku jane faktet?
Si shpjegohet qe kina ndertoi spitalin ne kohe rekord, sheroi njerzit ne kohe rekord dhe virusi nuk ishte aq agresiv si ne itali apo spanje?
Cfare perfitimesh i solli kines ky virus ne merkaten boterore te eksportit sanitar?
 

titan

Requiem for a dream
Si shpjegohet qe kina ndertoi spitalin ne kohe rekord, sheroi njerzit ne kohe rekord dhe virusi nuk ishte aq agresiv si ne itali apo spanje?
Cfare perfitimesh i solli kines ky virus ne merkaten boterore te eksportit sanitar?
Po kush e di sa kane vdekur ne Kine po stregojne. Lol
 
Po kush e di sa kane vdekur ne Kine po stregojne. lol
Une di te them qe nga e gjithe kjo fatkeqsi me apo pa qellim
ekonomikisht kina u ngrite akoma me shume ekonomikisht!
dhe ne qoftese virusi eshte hedhur qellimisht
imagjino vete sa eksporte do kete drejte botes per paisje sanitare nga kina !
 

Marla

I never lose. I either win or learn.
Une di te them qe nga e gjithe kjo fatkeqsi me apo pa qellim
ekonomikisht kina u ngrite akoma me shume ekonomikisht!
dhe ne qoftese virusi eshte hedhur qellimisht
imagjino vete sa eksporte do kete drejte botes per paisje sanitare nga kina !
Prit prit se do i blejne dhe vaksinen Kines.
 
Prit prit se do i blejne dhe vaksinen Kines.


Per ç'do padrejtesi qe i kan ber kines
ne ekonomi, tani duket sikur bota po e paguan
po e mbani mend kompanin kineze
Huawei qe doli jashte merkates
tani do shohim ne vazhdim nese kjo kompani

do fitoj terren ne bote me sinjalin 5g


The Trump administration banned UScompanies from doing any trading with Huaweiafter it accused the Chinese giant of espionage and IP (intellectual property) theft. The bancentered on any technology related to 5G technology. Huawei is the world's largest network equipment supplier and a leader in 5G technology.24 lug 2019


The countries that have banned products by the Chinese smartphone and wireless technology company Huawei represent more than one third of the world’s GDP, according to reporting by Bloomberg. As of December 12, 2019, Australia, New Zealand, Japan, Taiwan and the U.S. have decided to ban and phase out the company’s products within their mobile networks. Meanwhile, the UK has banned the company from contributing core parts to 5G technology, cutting Huawei's share in the country's new network to 35 percent.
After the UK's decision there is only one more member of the so-called five eyes anglophone intelligence alliance, Canada, to make up its mind about a potential ban. So far, all other members (the U.S., New Zealand, and Australia) have put total bans in place.
Germany and France, which were also mulling bans, have said they would increase security measures to safeguard against backdoors into communication channels that are feared are part of Huawei's technology. The countries have chosen not to mention Huawei in their 5G guidelines though.
Several European countries including Denmark, Sweden and the Belgium are still on the fence about possible bans. An outright ban might prove especially difficult in Europe, where Huawei is now supplying a third of telecommunication systems, up from next to none a decade ago. Dutch telecom provider KPN, for example, has excluded the Chinese company from the core of its 5G network upgrade.
Italian, Argentinian, Brazilian and Russian governments have all come forward saying that they will not attempt to limit the company's role. Despite initial worry, South Korea, The Philippines, Thailand and other Southeast Asian countries have already implemented Huawei technology for 5G networks, if in limited capacity, also making the probability of an upcoming ban quite low.
After the U.S. unveiled a high profile case against Huawei in January, which includes allegations of fraud, stealing of trade secrets and skirting U.S. sanction against Iran, many fear that the company is not independent enough from the Chinese government and might be an entryway for spying.
 

titan

Requiem for a dream
Per ç'do padrejtesi qe i kan ber kines
ne ekonomi, tani duket sikur bota po e paguan
po e mbani mend kompanin kineze
Huawei qe doli jashte merkates
tani do shohim ne vazhdim nese kjo kompani

do fitoj terren ne bote me sinjalin 5g


The Trump administration banned UScompanies from doing any trading with Huaweiafter it accused the Chinese giant of espionage and IP (intellectual property) theft. The bancentered on any technology related to 5G technology. Huawei is the world's largest network equipment supplier and a leader in 5G technology.24 lug 2019


The countries that have banned products by the Chinese smartphone and wireless technology company Huawei represent more than one third of the world’s GDP, according to reporting by Bloomberg. As of December 12, 2019, Australia, New Zealand, Japan, Taiwan and the U.S. have decided to ban and phase out the company’s products within their mobile networks. Meanwhile, the UK has banned the company from contributing core parts to 5G technology, cutting Huawei's share in the country's new network to 35 percent.
After the UK's decision there is only one more member of the so-called five eyes anglophone intelligence alliance, Canada, to make up its mind about a potential ban. So far, all other members (the U.S., New Zealand, and Australia) have put total bans in place.
Germany and France, which were also mulling bans, have said they would increase security measures to safeguard against backdoors into communication channels that are feared are part of Huawei's technology. The countries have chosen not to mention Huawei in their 5G guidelines though.
Several European countries including Denmark, Sweden and the Belgium are still on the fence about possible bans. An outright ban might prove especially difficult in Europe, where Huawei is now supplying a third of telecommunication systems, up from next to none a decade ago. Dutch telecom provider KPN, for example, has excluded the Chinese company from the core of its 5G network upgrade.
Italian, Argentinian, Brazilian and Russian governments have all come forward saying that they will not attempt to limit the company's role. Despite initial worry, South Korea, The Philippines, Thailand and other Southeast Asian countries have already implemented Huawei technology for 5G networks, if in limited capacity, also making the probability of an upcoming ban quite low.
After the U.S. unveiled a high profile case against Huawei in January, which includes allegations of fraud, stealing of trade secrets and skirting U.S. sanction against Iran, many fear that the company is not independent enough from the Chinese government and might be an entryway for spying.
Po ca lesh padrejtesi I eshte bere Kines. Ata vjedhin teknologjin e nxjerrin firma kineze me projekte te ngjashme pas disa muajsh e duke qene se jane me te lira te vejne jashte loje.
 
Po ca lesh padrejtesi I eshte bere Kines. Ata vjedhin teknologjin e nxjerrin firma kineze me projekte te ngjashme pas disa muajsh e duke qene se jane me te lira te vejne jashte loje.
Pse ore 5g kujt ja vodhen?
 

titan

Requiem for a dream
Pse ore 5g kujt ja vodhen?
Korea e jugust e ka implementuar 5G e para ne prill 2019 ne shkalle te gjerr. Huawei/Kina ka avantazhin e nje produkti cilesor e te lire nqs e mat me Nokia, Erickson e Samsung.
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
Per shkak te punes e pajisjeve qe kam blere ne disa kompani kineze kam qene ne kontakt me agjent shitjesh apo manaxhere te ndryshem.
Kur filloj pandemia po perhapej ne europe me cojne keto mesazhe nja dy prej tyre.
Shteti kinez qe u thote te gjithe bizneseve te prodhojne maska.
IMG_20200326_172334.jpg


Je dhe nje firme qe deri dje bente Cnc Routers Assembly, sot prodhon dhe shet maska.

IMG_20200326_172345.jpg
 

titan

Requiem for a dream
Per shkak te punes e pajisjeve qe kam blere ne disa kompani kineze kam qene ne kontakt me agjent shitjesh apo manaxhere te ndryshem.
Kur filloj pandemia po perhapej ne europe me cojne keto mesazhe nja dy prej tyre.
Shteti kinez qe u thote te gjithe bizneseve te prodhojne maska.
Shiko fotografinë 1722897

Je dhe nje firme qe deri dje bente Cnc Routers Assembly, sot prodhon dhe shet maska.

Shiko fotografinë 1722898
Mos ka virus ne ato maskat ore djalo.
Po na shesin kalin e Wuhan-it keta dreq. lol lol
 
Top