• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

E pabesueshme”, ish-ministri i Brendshëm italian nxjerr videon: Si po e prodhonin në laborator kinezët koronavirusin që në 2015. Interpelancë urgjente

titan

Veni, Vidi, Vici
Eshte gjyshja vet sars ose virusi corona. Normal do e pergenjeshtrojne perben incident diplomatik dhe ka pasoja me pas. duan te jene politikisht korrekt.
O doktoresh, po cpo flet. Cjane keto terma gjyshe e nipce per viruset. Ke marr ndonje leksion apo ke fjet gjume dhe per diplom. lol lol
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
kurse une kete e shoh si lufte kunder Kines.
Amerika ka detyruar shume nga investitoret me te fuqishem te shkeputen dhe company si Google , Apple po shohin opsione te tjera.
Dhe e gjitha kjo qe Kina mos behet pikerisht superfuqi....

ky eshte mendimi im modest
 

titan

Veni, Vidi, Vici
Se di se njof. Por menyra si me drejtohet me duket e gabuar.

Nese do te flase tamam le te na shpalose njohurite nese me drejtohet ne ate menyre ulla mbare skam nerva per karagjoslliqe.
Po mos ia keput me tope pastaj shoqja doktoresh per pakez vemendje. lol lol
 

titan

Veni, Vidi, Vici
kurse une kete e shoh si lufte kunder Kines.
Amerika ka detyruar shume nga investitoret me te fuqishem te shkeputen dhe company si Google , Apple po shohin opsione te tjera.
Dhe e gjitha kjo qe Kina mos behet pikerisht superfuqi....

ky eshte mendimi im modest
Po qe see eshte bere nga dora njerezore (qe se besoj) do jete bere nga Kina e jo USA. 🔥🔥🔥
Loo
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Po qe see eshte bere nga dora njerezore (qe se besoj) do jete bere nga Kina e jo USA. 🔥🔥🔥
Loo
nuk besoj se eshte bere ne laborator , keto kohe kam lexuar teori konspiracioni pafund.
Mendoj se eshte vertet natyror.
Por politika qe shpaloset me duket e tille
 

titan

Veni, Vidi, Vici
nuk besoj se eshte bere ne laborator , keto kohe kam lexuar teori konspiracioni pafund.
Mendoj se eshte vertet natyror.
Por politika qe shpaloset me duket e tille
Politika po. Sepse qellimi I Kines eshte te prishi homogjenin amerikane dhe domosdo qe SHBA do pergjigjet. Bilanci ushtarak po ngushtohet prandaj ekonomia eshte me efektive si pergjigje ndaj synimeve kineze.
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Politika po. Sepse qellimi I Kines eshte te prishi homogjenin amerikane dhe domosdo qe SHBA do pergjigjet. Bilanci ushtarak po ngushtohet prandaj ekonomia eshte me efektive si pergjigje ndaj synimeve kineze.
dhe jo vetem , synimet jane cik me gjere , rusia, turqia
 
Top