E kom mar vesh se e dashura ime eshte e martuar, ajo mashtron meshkuj vetem qe te kete…

dangerous

* * * *
E kom mar vesh se e dashura ime eshte e martuar, ajo mashtron meshkuj vetem qe te kete…- pershendetje une jam nje djal nga nje qytet i kosoves do te ju tregoj historin time se qka me ka ndodhe dhe nuk po mund te jem rehat po ju shkruaj nga fb i nje shoqes...(vazhdon historia me poshte...)
kam qen ne perendim per vizit tek vllau kisha me qendru 6 jave por me ju then te drejten nuk me rrihej e vazhdimisht dilja nje kohe i nxjerra femit e vllaut ne park pasi qe vllau me te shoqen ishin ne pune e zakonisht vllau femit i linte tek prinderit e gruas mbas disa kohe ju thash femive doni qe te rrini me mua mbase qe njeri ishte 9 vjeç e tjetri 7 shkoj i merrja ne shkolle dhe i dergoja dhe nga njeher i dergoja ne nje park ku kishte edhe lodra femijesh u argtonin aty rastesisht nje dit nje femer shqiptare me nje femij me degjon duke fol shqip dhe ju afrohet femive te vllaut ju flet ngadal me afrohet edhe mu e me thot mirdita me pyet se a shqiptar je i thash po tha marshallah te paska fal zoti dy engjuj une u qesha i thash me fal beqar jam por femijet jan te vllaut e pyt njeri pyt tjetri mbase qe edhe ajo kishte ardh me viz turistike ajo ishte nga nje fshat i kosoves per here te pare degjova ate emer fshati nejse per mos te zgjat te nesermen dola prap me fmit e vllaut dhe ajo vjen prap prap filluam muhabet e llaf...(vazhdon historia me poshte...)
dhe fillum te kontaktojm edhe ne telefon ma shprehi direkt me tha po me pelqen u qesha i thash por ti e martuar pse tha ju beqart nuk dini asgje rreth dashurise i thash po po por nuk dua probleme qe ti shkaktoj dikuj tha pa merak filloj nje lloj lidhje por ajo ishte dashuruar marrezisht sa qe asnje minut nuk me linte te qet ne tel mos harroj ta ceku kjo ka ndodhe ne vitin 2008 une nuk kisha me vize me qendru dhe u ktheva ne ks kontaktonim shpesh dhe ajo tha do te vi se nuk po me rrihet i thash ok erdh ne ks por takimet tona ishin me te rralla sepse ajo jetonte ne fshat dhe kur do qe te dilnim gjente nje arsye te madhe tek familja e burrit dhe dilnim e shkonim ne nje motel fillova te dashurohem edhe une me te thuajse ishim adoleshent ore e qast thirrje e mesazhe keng vajtuse me leshonte qante ne tel mbas nje kohe ja mbush mendjen burrit te vet te blej nje banes ne nje qytet te madh ikin nga fshati dhe blen nje banes aty e kisha me leht te dilja me te mbase burri i punonte shume dhe per nje kohe nderpritem kontaktin e takimet sepse...(vazhdon historia me poshte...)
u zum me fjale dhe nuk jemi takuar e as biseduar per 6 muaj mbas nje kohe me vjen nje mesazh dhe me kishte shkruar vetem deshta me dite se si je e me fal nese te pengova ja ktheva edhe une pastaj me thrret ne te flasim shume gjat fillon prap kontakti mbas nje kohe ajo fillon pune per nje vit une kisha nga pak xhelozi sepse ndjeja mungesen e bisedave dhe mesazheve mbas asaj pune me thot qe du me hap nje dyqan timin me thot ke mundesi me me ndihmu i them po e ndihmova ne gjitha menyrat dhe u hap dyqani me tha qe do ta marr nje kolege te punes te punoj ne dyqan pasi qe i kishte treguar gjithe ngjarjen time dhe te saj dhe ishte shoqe besnike nejse u hap lokali dhe puna filloj shum mire aty shkoja e takoja here pas here kolegia e saj apo shoqja e saj e arsyetonte kur dilte me mua dhe e mbulonte mire ne qoft se e kerkonte burri apo dikush tjeter dhe problemet filluan pas pak kohesh shoqja e vet e kishte nje te dashur mbase nuk ishte martuar me te per shume vite ajo ka mbet beqare dhe ish i dashuri eshte martu e kjo per shkak...(vazhdon historia me poshte...
)te dashuris qe kishte per te nuk ishte martu me dike tjeter e kjo kohe pas kohe takohej me ish te dashurin e vet te martuar dhe e takonte aty tek dyqani une asaj times ja ndalova qe shoqja e vet qe mos ta takoj me te dashurin aty tek dyqani por ajo per shkak te dashuris qe kishte per shoqen e lejonte aty dhe ate e bente ne menyr tinzare qe mos ta di une mbas nje kohe iku kjo e imja ne perendim ne vitin 2015 kur iken shumica me tha hajde i thash jo me tha pse jo une nuk du i thash nese ti shkon mua me humb pergjithmon me duhet tha se ketu nuk ka buk iku ne janar u kthy ne nentor 2015 une mora vesh nga dikush qe u kthy dhe nuk me lajmrohet shkova e takova tek dyqani qe kishte i thash pse nuk je lajmru tha kam pas shume pune e nuk kam pas mundesi iken ato grindje fillum prap te jemi bashk por per nje kohe te shkurt u ndam dhe e lash te qet kur pas nje kohe me therret shoqja e vet e me thot se kjo ka dikend por nuk e di se kush eshte ai se gjat kohes me thot sa ke fol ti me te e ka len telefonin ne tavoline tash gjithe kohen e mban ...(vazhdon historia me poshte...)
ne gjep i thash qe nuk po me intereson ma per te kur prap mbas nje viti filloj kontaktin me te dhe filloj te sillej ftoft me mua nisi te me thot disa fjal qe kurr nuk i kisha ndegju nga ajo i them qka ke kshtu a je ne rregull me thot kshtu jam ba i thash kujdes me mu mbas nje kohe nje perleshje me shoqen e vet ne dyqan qe kishin me thrret shoqja e vet e me thot direkt me thot kjo e dashura e jote me ka marr te dashurin tim u qmenda u qmenda kur degjova ashtu sepse ate shoqe e konsideronte me teper se moter nuk mund ta besoja kete gje por eshte fakt dhe ajo mua me ka blloku ne te gjitha anet nga njeher po mendoj te ja therras burrin e ti tregoj por me dhimbset
 

dangerous

* * * *
Prit te jap ni faculat ahahah

Gjëra që ndodhin, ka sa të duash që dashurohen në të martuara deri sa ju ik truri.

Fattzit që nk mund të bëjnë një vajzë shkoj te të martuarat.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Nga titulli i bie te jete addicted mbas i gjoje, qe s’ma lejo edukata me shkrujt me shum :lol:lollol
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Nuk po lexoja dot me nje fryme te tere artikullin se nuk po shikoja asnje pike qe te ndaloja.. :p :p
 

Vajza

V.I.P
Prej fillimi deri ne fund u hapa tu qesh , i lumt .... asaj ???. Kur tradhto burrin do pyese per ty ... ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Ua. edhe fjali qe zgjat 100 rreshta e pashe. Duhet regjistru ne librin e ginesit si fjalia me e gjate ???
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Pz mke hum kohen me ket tem po bjeri shkurt mer burr
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po cte themi,apo cte kemi thene!? :p
Gjithesesi bej durim ,prite te ndahet. :p
 
Top