• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”

E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”
E kap OFL a SPAK?/ Me urdhër të Ramës, u zhduk “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, për “pastrim të parave të zeza në grup”


Tre drejtorët e DPPP, Gent Gazheli, Alket Hyseni e Agim Ismaliaj; e kanë mbajtur këtë dosje, si “fishek presioni” në kasafortë/ Gruaja e Ben Blushit, u investigua prej 2 vitesh nga Policia Anti-Krim SHISH dhe agjencitë e specializuara ndërkombëtare; të cilat i referuan Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave, provat konkrete me 254 faqe raport; në bazë të të cilave, në muajin nëntor 2012, iu bllokuan llogaritë bankare, iu vendos gjobë e çua për ndjekje penalePas plasjes së skandalit faktik me dokumente, se gruaja e Ben Blushit, noterja Eva Abaz Blushi, qenka futur në “tepsinë” e 3 landfilleve në Tiranë, Elbasan e Fier; si ortake me Klodian Zoton e Klodian (Mirel) Mërtirin të “shef” Arben Ahmetajt, në redaksinë “Pamfleti” ka ardhur një informacion, për “histori milionash të pista” të saj.PROMOTED CONTENT
Bëhet fjalë, për veprimtarinë e noteres Eva Blushi, si “lavatriçe” e parave të pista të krimit e korrupsionit, kryer lirshëm deri në muajin nëntor 2012 kur u zbulua, denoncua e ndëshkua nga agjencitë ligjzbatuese, me dosje të çuar dhe për ndjekje penale.

Pas ardhjes së “rilindjes” në pushtet më 2013-ën, dosja “Eva Blushi”, u fut për t’u pastruar në “lavatriçen” e drejtësisë, mirëpo shoqet e saj dhe shokët e burrit deputet i PS; vërtetë nuk e thirrën në hetim, por mundën t’i heqin vetëm dënimin administrativ me gjobë, që i vendosi Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave.
Ndërsa “njollën” penale, nuk mundën t’ia heqin, për shkak se kishte lënë gjurmë në disa protokolle insitucionesh anti-korrupsion e drejtësie, si çështje e regjistruar për ndjekje.
Mirëpo sot, 7 vite pas bllokimit të llogarive bankare dhe procedimit penal, rezulton se në raftet e Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave; mungon “Dosja nr.2409/7” e noteres Eva Blushi, me objekt “Pastrim i parave të veprimtarive të paligjshme, në vlera të mëdha e në grup”.
Informacioni i ardhur nga burime brenda Ministrisë së Financave, ku është strukturë Drejtoria e Parandalimit të Pastrimit të Parave; bën me dije, se “dosja e zezë” e gruas notere të Ben Blushit, është hequr me urdhër të Edi Ramës, dhe është mbajtur si “fishekë” në kasafortë nga ish-drejtorët Gent Gazheli, Alket Hyseni e Agim Ismaliaj.
Sipas Dosjes nr. 2409/7 prot., datë 21.12.2012, noterja Eva Blushi, është konstatuar e faktuar, se ka qenë “lavatriçe” milionash të zeza, me Akt-Ekspertimi Nr. 12, datë 23.11.2012 të specialistëve A. Hoxha e P. Gjika, të Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave.
Katër muaj pas ardhjes së partisë së burrit në pushtet, ajo iu drejtua Gjykatës së Shkallës së Parë-Tiranë, por vendimi
nr. 12261 datë 09.12.2013, nuk i dha të drejtë.
Më datë 1 shtator 2014, më Kërkesë-Padi nr. 6695; gruaja e Ben Blushit, iu drejtua Gjykatës Administrative të Apelit, për të pastruar njollën e mbetur në dosjet e parave të pista; dhe më datë 12.11.2015, me Vendim të Dhomës së Këshillimit, u shfuqizua vendimi i Shkallës së Parë, me të drejtë rigjykimi.
Çudia është, se për këtë dosje nuk u fol më as në gjykata e as në prokurori; ndërsa noterja Eva Blushi, vazhdon punën si “e pastër” pa qenë objekt i ligjit “Anti-KÇK”, madje edhe ortake në 3 landfille pastrimi e përpunimi plehrash, me “pupacin”
Klodian Zoto. Kaq për sot/Pamfleti
 
Private conversations
Help Users
    Top