• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

E Drejta Ndërkombëtare

Loyalty

Anëtar i Nderuar
E drejta ndërkombëtare është e drejta e komuniteteve shtetërore. Ligjet e saj formohen mbi Shtetin si pasojë e kooperimit me shtete të tjera.
Esht
ë shteti vetë, që me norma të brëndshme kushtetuese, impenjohet t'a respektojë. Thuhet që e drejta ndërkombëtare, në këtë aspekt, rregullon marrëdhënjet midis shteteve. Fillimisht, kjo e drejtë ishte për dipllomatët, por me kalimin e kohës kjo trajtë filloi të dobësohej duke rënë preh e shteteve si organe ndërkombëtare.

international law.jpg
 
Private conversations
Help Users
    Top